Opozicionāru izsekošana un vajāšana. Jebkādas pret nacionālsociālistisko režīmu vērstas darbības apspiešana. Spīdzināšana un nāvessods bez tiesas sprieduma. Ar savu darbību gestapo, Trešā reiha slepenpolicija, iedvesa šausmas vispirms savas valsts, vēlāk arī okupēto Eiropas valstu iedzīvotājiem. Tā bija viena no represīvākajām iestādēm vēsturē, kuras darbinieki ar vietējo ziņotāju palīdzību bez žēlastības iznīcināja Hitlera ienaidniekus.
Kad caur miegaino pilsētiņu brauca kādas četras vai piecas vācu kravas automašīnas, franču policists Leons Rusē tām sākumā nepievērsa uzmanību, jo šis skats nešķita nekas neparasts. Taču tad kāda skaņa lika viņam ieklausīties vērīgāk. Rusē sadzirdēja klusu dziedāšanu. Cauri motoru troksnim bija dzirdama Francijas himnas "Marseljēzas" melodija, un automašīnu vaļējās kravas kastēs viņš ieraudzīja bruņotus vāciešus un franču civilistus rokudzelžos. "Civilisti automašīnās dziedāja," pēc kara liecināja Rusē. Todien aptuveni pēc divām stundām kravas automašīnas atpakaļ cauri pilsētiņai. Dziesma vairs nebija dzirdama, bet kravas kastes bija pārsegtas, lai nebūtu redzami tur iemestie līķi. "No mašīnām aizmugurē tievā strūkliņā tecēja asinis. Šīs pēdas veda uz akmeņlauztuvēm, kur viņi bija nošauti. Tikai tad es sapratu, ka cilvēki kravas automašīnās bija gūstekņi, kurus veda uz nošaušanu," stāstīja Rusē. Divas dienas pirms viņa piedzīvojuma Šatobriānā, 1941.gada 20.oktobrī, kādā netālā ciemā Franču pretošanās kustības dalībnieki bija nogalinājuši kādu vācu virsnieku. Lai atriebtos par šo uzbrukumu, vācieši pieņēma lēmumu nošaut 27 koncentrācijas nometnē ieslodzītos franču komunistus. Leons Rusē redzēja, ka viņi dodas savā pēdējā braucienā.
Nāvessoda izpildi organizēja gestapo - Vācijas valsts politiskā slepenpolicija, kura līdz ar citām Trešā reiha represīvajām struktūrām ir līdzatbildīga par vairāku miljonu cilvēku bojāeju. Minētais gadījums ir tikai viens piemērs no tūkstošiem, kas raksturo gestapo darbību Otrā pasaules kara laikā.