Šeit būs Top5, par cietumiem, tops nav manis veidots, bet tukots gan, tāpēc ar sapratni, ja kkas tur neiet bumbās. Skumji, bet cilvēki to visu izveidojuši un zinot cilvēkus, tad neviens arī to nejauks nost un neapturēs. Un cik noprotu, tad tops jau šī gada, bet paša sākuma.
5.Fortaleza de San Carlos de la Cabaña (la Cabaña Political Prison)
Atrašamās vieta: Havana, Cuba
Cilvēktiesības?: Nav
Ieslodzīto iedzīvotāju: 75.00
Fidela Kastro vadītais cietums Havanā ir viens no necilvēcīgākajiem cietumiem pasaulē. Cilvēki, kas ir Anti-Castro dzīvo šeit un visticamāk dzīvos tik ilgi, kamēr būs Pro-Castro. Viņi var tikt arestēti un aizturēti bez iemesla un bez pārbaudēm.Cietumnieki ir zaudēja savas cilvēktiesības līdz ar pirmo soli cietumā un tika uzskatīti kā dzīvnieki. Caurskatīšanas sarežģītas vai pat neiespējamas. Pat tad, ja tiesas process ir plānots, bieži vien tiesneši spriedumu jau ir nolēmuši iepriekš. Smagāk sodītie cietumnieki tiek ievietoti šūnās, ka viņi knapi var apsēsties un redzēts kaut ko. Ja viens ieslodzītais skaļi lūdz palīdzību, tad visticamāk, ka pēc tā teikuma apsargs viņam vienkārši ielaidīs lodi galvā. Skumji, bet tāda ir tā Kuba.
4. Drapchi Prison
Atrašanās vieta: Lhasa, Tibeta
Cilvēktiesības?: Nav zināms
Ieslodzīto skaits: 600
Ieslodzītie var tikt nogalināti pat tad, ja ne tā paskatās uz apsargu. Cietumnieki ir pret protestiem, jo tajos apsargi nav žēlīgi. Ja cietumniekam izdodas izdzīvot kautiņiem vai apšaudēm, tad viņu atkal arestē un viņs izcieš vēl lielāku sodu, viņš tiek sist (samērā bieži) un lielāki laiku pavada vieninieku kamerā. Bijis gadījus, ka cietumnieks nosēdējis tik ilgi vieninieku kamerā, ka zaudējis speju runāt. Diezgan smagi šajā cietumā, paveicās ja mirsti no kādas lodes, nekā mocies no smagas piekaušanas un laba laiciņa vienatnē.
3. Tadmor Military Prison
Atrašanās vieta: Palmra, Sīrija
Cilvēktiesības?: Nav
Ieslodzīto skaits: 4500
Spīdzināšana, piekaušana un vēl citas morāli un fiziski iespadojošas lietas katru dienu tiek nodarītas ieslodzītajiem. 1980. gads, tiek atzīmēts kā smags gads, jo tad Rifa'at Asad nošāva visus 500 ieslodzītos. Apsargiem ir dota neierobežota vara, ko viņi drīkst darīt ar ieslodzītajiem. Un tur jau mūsu fantāzija un iedomas spēj iedomāties ellīgas lietas, ko visticamāk viņi arī dara.
2. Gitarama Prison
Atrašanās vieta: Kigali, Rwanda, Āfrika.
Cilvēktiesības?: Nav
Ieslodzīto skaits: 6000
Šis cietums pēc projekta tika paredzets 500 ieslodzītajiem, bet kā jau redzams, šeit viņu ir apmēram 30x vairāk. Cietums ir tik pārslogots, ka viņi nespēj stāvēt, bet gan vienkārši tupēt vai sēdēt viens uz otra. Ļoti daudzi cieš no gangrēnas un citām slimībām, jo grīda ir mitra piepildīta izkārnījumiem un urīna. Lai saglabātu viņu dzīvības, ārstiem nākas griez nost ekstremitātes, jo gangrēna un citas slimības vienkārši turpina izplatīties. Cietumā ir nepanesama smaka, kas jūtama jau pusjūdzi no cietuma. 1 no 8 cietumniekiem mirst no slimībām vai no vardarbības. Interesants fakts, ka 1 lielākā daļa ieslodzīto tika ieslodzīti par genocīdu pret Ruandu.
1. Kwan-li-so No.22 Haengyong (Camp 22)
Atrašanās vieta: Hoeryong, Ziemeļkoreja
Cilvēktiesības?: Nav.
Ieslodzīto skaits: Nav zināms.
Vīrieši, sievietes, bērni un zīdaiņi, viņi visi ir ieslodzīti savā valstī. Šis ir sliktākais no sliktākajiem cietumsodiem un apspiestības. Prakstiski visa valsts ir cietumā, kur visiem ir bailpar savu dzīvību un ģimenes drošību. Apsargiem ir atļauts darīt pilnīgi visu ar ieslodzītajiem, izņemot ātri nogalināt. Viens cilvēks, teica, ka dzīve 22. nometnē ir vislēnākā nāve kādu jūs varat iedomāties. Necilvēcīgi eksperimenti ar cilvēkiem un zīdaiņiem. Sievietēm nav atļauts kliegt, pat dzemdībās, bet ja viņa iekliedzas dzemdībās, tad sargi sagaida, kad bērns piedzimst un tad lēnām mammas priekšā viņu nogalina. Ikgadu šeit mirstot no 1000-2000 cilvēku, pārsvarā tie ir jaundzimšie un bērni. Diemžēl viņi mirst no bada un vardarbības. Dzīvnieki pat saņem daudz labākus pakalpojumus attiecībā pret cilvēkiem. Tāda nu ir mūs pasaule.