Ļoti daudz raksti bijuši spokos par tetovējumiem un pīrsingiem. Bet vai kāds zina to vēsturi?
Pašai ir pīrsingi, atbalstu ķermeņa modifikāciju, bet saprāta robežās.
Ļoti daudz raksti bijuši spokos par tetovējumiem un pīrsingiem. Bet vai kāds zina to vēsturi?
Pašai ir pīrsingi, atbalstu ķermeņa modifikāciju, bet saprāta robežās.
Tetovējumi mūsdienās ieņēmuši lielu nozīmi. Tas nav tikai nesen parādijies modes kliedziens, bet tetovējumi ir bijuši zināmi 10 000 gadus. Vissenākais tetovējums bija Činčorro mūmijai no Dienvidamerikas. Šai mūmijai bija tetovējums uz augšlūpas. Senākais tetovējums Eiropā tika atrasts uz mūmijas Otzi the Iceman , kurš tika atrasts 1991. gadā Alpu kalnos. Viņam bija dažādi tetovējumi, gan uz muguras, gan rokām, gan kājām. Pārsvarā tie bija mazi ķeburiņi - krustiņi, svītriņas. Bredam Pitam uz rokas ir Otzi the Iceman tetovējums.
Tetovējumiem liela nozīme bijusi dažādos uzskatos. Piemēram, Zunda salās sieviete tetovēja savas prasmes, norādot ko tieši viņa prot. Valdīja uzskats, ja tetovējums ir uz plaukstas, vai pirkstiem, tad tas palīdz atvairīt slimības. Kad ēģiptieši paplašināja savu impēriju, tetovēšana ienāca arī Arābijā, Grieķijā un Persijā. Tas, ka mūsdienās gangsteri un mafiozo burtiski triepj uz pieres savas bandas nosaukumu, tas pazīstams jau bija arī Senajā Grieķijā. Senajā Grieķijā bija spiegi un savas bandas, kuras tetovēja savus simbolus.
Tetovējumu aizsācēji bija Ainu cilts Rietumāzijā. No viņiem tetovēšanas mākslu pārņēma japānieši, kur tetovēšanas māksla pārtapa par daļu no reliģiskajiem rituāliem. Sievietēm bija iecienīts tetovēt tetovējumus, kas izskatījās pēc mežģīņu cimdiem, bet vīrieši bija karavīri, kuri tetovēja sev, lai galvenokārt, apliecinātu cieņu un parādītu viņa statusu.
Taču Polinēzijā tika izgudrots sejas tetovēšanas veids - Moko, kas ne tik aktīvi tiek piekopts mūsdienās.
Tetovējumi plaši uzplauka Japānā. Pārsvarā tie bija tetovēti uz pieres, lai identificētu noziedziniekus ar simbolu ''犬'', kas angļu tulkojumā nozīmē ''dog''.
Taču ar pīrsingiem ir pavisam cita lieta. Senie ēģiptieši praktizēja tikai auss caurduršanu, kamēr Dienvidamerikā Maiji un Acteki strauji piekopa mēles pīrsingu. Bet Klusā okeāna salās iedzīvotāji praktizēja deguna, mēles, dzimumorgānu un ausu pīrsingus.
Pīrsingi pārsvarā tika veikti reliģisku apsvērumu dēļ, jo Maiji, Acteki un Indiāņi ticēja, ka ķermeņa caurduršana viņus vedīs tuvāk pie dieva.
Taču romieši caurdūra ķermeni, lai parādītu savu unikalitāti. Piemēram, Jūlijam Cēzaram bija pīrsingi krūšu galos. Ja jūs palasītu Kama Sutru tad tur būs rakstīts, ka liela nozīme ir pīrsingiem vīriešu ģenitālijās. Šo izmantoja seno romiešu gladiatori. Vēlāk princis Alberts dūra sev pīrsingu dzimumorgānos, no kā cēlās vīriešiem šis pīrsingu veids ''Prince Albert''.
Taču Centrālamerikā seivietes stiepa lūpās tuneļus, lai parādītu savu skaistumu. Caurumi bija izstaipīti šausmīgi lieli un rotaslietas pārsvarā bija no koka. Tuneļos tika ievietotas koka plāksnes.
Pārsvarā pīrsingi bija caurdurti, jo senie iedzīvotāji ticēja, ka metāls atbaida sliktos garus un dēmonus. Pīrsingi bija durti jūrniekiem. Un arī bērniem, lai citiem parādītu to, ka viņa bērnam sācies pubertātes vecums.
Kāpēc mūsdienās tiek durti pīrsingi ir ļoti daudz iemesli. Daži to dara reliģisku apsvērumu dēļ, daži lai parādītu sevi vai savu stilu. Tetovējumi un pīrsingi ir pieņemami, bet saprāta robežās.
mezjonju atavisms ir un paliek...Kad veel nebija rakstiiba,tetoveejums pazinjoja cilveeka identitaati...Tagad tas paraadacilveeka smadzenju NEATTIISTIIBU...Nu uzglezno to bildi uz sienas,un ja briesmiigi tas veel pec gada neriebsies,tad bliez aadaa...Nu par blekju durshanu miesaas vispaar jaaliek trakonamaa....