Sapnis ir apziņas nekontrolēts,redzes,retāk dzirdes tēls,ko redzam guļot pateicoties atsevišķam galvas smadzeņu apvidam. Sapņi joprojām nav līdz galam izpētīti tomēr ir daudzas lietas,kas par tiem jau ir zināmas.
TasTe#6 10 interesanti fakti par sapņiem.3
Droši vien,ka katrs no jums kaut reizi dzīve ir aizdomājies par to,ka sapnī redzat nepazīstamus un iepriekš neredzētus cilvēkus. Īstenībā visus cilvēkus kurus redzat sapnī jūs kaut reizi dzīvē esat sastapuši realitātē. Tāpēc tas pretīgais mironis,kas dzinās jums pakaļ visu iepriekšējo nakti mierīgi varēja izskatīties pēc arbūzu pārdevēja no tirgus. Tas nozīmē arī to,ka arī jūs rādaties sapnī kādam nejaušajam garāmgājējam.
Dziļa miega laikā jūsu ķermenis tiek paralizēts,iespējams,ka daba izdomājusi tādu mehānismu,lai jūs necenstos pārnest realitātē to,kas rādās jums sapņos.
Cilvēki,kas atmetuši smēķēt redz spilgtākus sapņus,nekā smēķētāji un pat nekā cilvēki,kas nekad nav smēķējuši.
Visi cilvēki bez izņēmums redz sapņus,vienā naktī mēs varam redzēt 4-6 sižetus un tie nav atkarīgi viens no otra.
Mūsu miegu ļoti ietekmē ārējie faktori,tāpēc,ja telpā kur jūs guļat ir ,piemēram , ļoti auksts jums var rādīties sapnis kur jūs kāds ieslēdza milzīgā ledusskapī.
Droši vien,ka jums ir gadījies tā,ka apkārtējās skaņas ielavās jūsu sapnī. Piemēram,ja kāds aizcirta durvis,tad jūsu sapnī kaut kas uzsprāgst vai sākas karš.
Vīrieši savos sapņos redz aptuveni 70% vīriešu,bet sievietes redz 50% sieviešu un 50% vīriešu.
90% cilvēku spēj redzēt krāsainos sapņu,bet starp cilvēkiem vecumā līdz 25 gadiem šis skaitlis ir vēl lielāks-95%. Zinātnieki šo izskaidro ar to,ka jaunā paaudze gandrīz nemaz nav saspusies ar melnbaltu televīziju.
Cilvēki,kas no dzimšanas ir akli redz aprobežotus sapņu un tie sastāv tikai no emocijām,garšām,smaržām un skaņām.
Sapņi biežāk nes ko negatīvu,nedz pozitīvu.Izplatītākā emocija ko sajūtam guļot ir trauksmes sajūta.