Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
345

Es nesaku, ka tūlīt pie apvāršņa parādīsies «sēne», kas iznīcinās visu dzīvo un nedzīvo vairāku simtu kilometru rādiusā, bet noderīgas informācijas nekad nav par daudz. Der atcerēties, ka vienas pogas kontrolieris Donalds Tramps, otras pogas Putins un noteikti arī Čenuns katru vakaru pulē savu pogu.

nbspVisa informācija kas ir... Autors: matilde Tas ir jāzina katram: Kā rīkoties kodolsprādziena laikā - 1973.gada pamācība
1.

 

Visa informācija, kas ir lasāma šajā rakstā, ir ņemta no 1973. gadā izdotās grāmatas «TAS JĀZINA KATRAM»

Attēls no: innov8tiv.com
nbspKODOLIEROČI IR PAScaronI... Autors: matilde Tas ir jāzina katram: Kā rīkoties kodolsprādziena laikā - 1973.gada pamācība
2.

 

KODOLIEROČI IR PAŠI SPĒCĪGĀKIE!

Zīmējumā jūs redzat kodosprādziena vispārēju ainu. Kodolsprādzienu pavada apžilbinošs uzliesmojums un spalga skaņa, kas līdzīga pērkona grāvienam. Ja sprādziens noticis gaisā, pēc uzliesmojuma izveidojas ugunīga lode, ja virs zemes - ugunīga puslode, kas pēc dažām sekundēm izzūd. Ugunīgās lodes (puslodes) vietā parādās mutuļojošs mākonis. Ja noticis virszemes sprādziens, izveidojas sēņveidīgs mākonis, kas lielā augstumā aizrauj sev līdzi sasmalcinātu un radioaktīvi saindētu grunti. Vējš radioaktīvo mākoni aiznes desmitiem un simtiem kolemtru tālu no sprādziena vietas. 

 

KODOLSPRĀDZIENA POSTOŠIE FAKTORI:

- triecienvilnis;

- gaismas starojums;

- caurspiedīgā radiācija;

- radiaktīvs saindējums.

Autora bilde
nbspTRIECIENVILNIMnbspir... Autors: matilde Tas ir jāzina katram: Kā rīkoties kodolsprādziena laikā - 1973.gada pamācība
3.

 

TRIECIENVILNIM ir liels graujošs spēks. Tas ar milzīgu ātrumu izplatās uz visām pusēm no sprādziena vietas, ievērojamos attālumos sagrauj ēkas, būves un ievaino neaizsargātus cilvēkus. 

 

Pēc tam, kad būsiet ieraudzījuši spilgtu uzliesmojumu, triecienvilnis jūs aizsniegs tikai pēc dažām sekundēm. Šis laiks ir pietiekams, lai patvertos tuvumā esošā paslēptuvē vai vismaz nogultos uz zemes. 

 

Spilgtais uzliesmojums parasti redzams desmitiem un pat simtiem kilometru attālumā no sprādziena vietas, tā kā triecienvilnis var jūs arī neaizsniegt, bet piesardzības pasākumi tomēr jāveic.

Autora bilde
nbspGAISMAS STAROJUMSnbspir... Autors: matilde Tas ir jāzina katram: Kā rīkoties kodolsprādziena laikā - 1973.gada pamācība
4.

 

GAISMAS STAROJUMS ir gaismas staru plūsma, ko izstaro lode (puslode). Tas darbojas tikai 8 - 15 sekundes, t.i., kamēr nav izzudusi ugunīgā lode. 

 

Gaismas starojums var radīt ādas apdegumus un acu bojājumus, masveidīgi aizdegas būves un materiāli. Arī pret gaismas starojumu var aizsargāties. Tas neizspiežas cauri necaurspīdīgiem materiāliem, un tāpēc jebkura paslēptuve un priekšmeti, kuri rada ēdu (akmens žogi, dažādas būves utt.), pilnīgi vai daļēji jūs pasargās. Nekavējoties izmantojiet tos, tiklīdz ieraudzīsiet kodolsprādziena uzliesmojumu.

Autora bilde
nbspCAURSPIEDĪGĀ... Autors: matilde Tas ir jāzina katram: Kā rīkoties kodolsprādziena laikā - 1973.gada pamācība
5.

 

CAURSPIEDĪGĀ RADIĀCIJA - tā ir neredzams, bet briesmīgs ienaidnieks! Tā ir gamma staru un neitronu plūsma, kas dažu sekunžu laikā izplatās uz visām pusēm no kodolsprādziena zonas.

 

Ja uz cilvēku iedarbojusies caurspiedīgā radiācija, viņš var saslimt ar dažāda smaguma staru slimību. Jums jāzina, ka caurspiedīgā radiācija iedarbojas uz neaizsargātiem cilvēkiem ne vairāk kā 2 - 3 kilometru attālumā no sprādziena vietas. Caurspiedīgās radiācijas iedarbību uz cilvēku pavājina dažādi materiāli. 

Autora bilde
nbspRADIOAKTĪVS... Autors: matilde Tas ir jāzina katram: Kā rīkoties kodolsprādziena laikā - 1973.gada pamācība
6.

 

RADIOAKTĪVS SAINDĒJUMS rodas, izkrītot milzīgam daudzumam radioaktīvo vielu no virszemes kodolsprādziena mākoņa. Šīs vielas pakāpeniski nosēžas mākoņa pārvietošanās virzienā uz zemes vai ūdens virsmaz. Rodas saindēts rajaons, tā saucamās radioaktīvās pēdas. 

 

Atkarībā no saindējuma pakāpes šo rajonu iedala trīs zonās: mērenā, stiprā un bīstamā saindējuma zonā. Apvidus radioaktīvā saindējuma pakāpe ir nepastāvīga un diezgan ātri samazinās. Iegaumējiet, ka radiācijas līmenis, kas izveidojies 1 stundu pēc sprādziena, pēc 2 stundām samazinās gandrīz divas reizes, pēc 3 stundām - četras reizes, bet pēc 7 stundām - desmit reizes. Pēc divām diennaktīm radiācijas līmenis, kā arī pārtikas un ūdens saindējuma pakāpe samazinās 100 reizes.

 

IEMĀCĪSIETIES AIZSARGĀTIES - GLĀBSIET SEV DZĪVĪBU! 

KOLEKTĪVI AIZSARDZĪBAS LĪDZEKĻI IR PATVERTNES UN PRETRADIĀCIJAS PASLĒPTUVES.

Autora bilde
nbspPATVERTNESnbspvar būt... Autors: matilde Tas ir jāzina katram: Kā rīkoties kodolsprādziena laikā - 1973.gada pamācība
7.

 

PATVERTNES var būt savrup stāvošas vai arī iebūvētas - ierīkotas dzīvojamo māju, sabiedrisko, administratīvo un rūpniecības ēku pagrabos. Tās ir visdrošākais aizsardzības līdzeklis pret masveida iznīcināšanas ieročiem. 

Autora bilde
nbspPRETRADIĀCIJAS... Autors: matilde Tas ir jāzina katram: Kā rīkoties kodolsprādziena laikā - 1973.gada pamācība
8.

 

PRETRADIĀCIJAS PASLĒPTUVES spēj pasargāt jūs no gaismas starojuma, grūstošu ēku atlūžņiem, samazināt triecienviļņa iedarbību, stipri samazināt caurspiedīgās radiācijas un radioaktīvā starojuma iedarbību. 

 

Paslēptuves jūs paši varat ātri uzcelt. Vispirms izrociet transēju; jau tā jūs pasargās. Ja ir pietiekami daudz laika, nostipriniet tranšejas sienas ar dēļiem, kārtīm vai žagariem, izgatavojiet pārsegumu no baļķiem, apaļkokiem vai kārtīm, uzberiet virsū metru beizu zemes kārtu un uzklājiet velēnas. Ieejām pierīkojiet durvis vai aizsegus.

Autora bilde
nbspNEKAD UN NEKUR... Autors: matilde Tas ir jāzina katram: Kā rīkoties kodolsprādziena laikā - 1973.gada pamācība
9.

 

NEKAD UN NEKUR NEAIZMIRSTIET PAR INDIVIDUĀLAJIEM AIZSARDZĪBAS LĪDZEKĻIEM

 

Lai aizsargātu elpošanas orgānus, acis un seju no indīgajām un radioaktīvajām vielām, izmantojiet gāzmaskas.

Autora bilde
 Autors: matilde Tas ir jāzina katram: Kā rīkoties kodolsprādziena laikā - 1973.gada pamācība
10.
Autora bilde
1
345
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [24]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
es tēvocis avatars
Medaļa SensejsMedaļa SuperautorsMedaļa Admins iesaka
  es tēvocis 27.05.19 14:14
21
0

  Nu viss, kur mana lāpsta - eju rakt bunkuru.

Ventīlis avatars
Medaļa BučiņaMedaļa SirdsMedaļa Bučiņa
  Ventīlis 27.05.19 14:26
11
0

Krīti uz zem un izliecies kad Tu beikts   

norlatvija avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa RainisMedaļa Patīk komentārs
  norlatvija 27.05.19 15:04  
10
0
Lai dies nedod ko tādu piedzīvot!!!
Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.05.19 14:57
10
0

Kā pārdzīvot kodolkaru, lai pēc tam no bada nomirtu

uga uga@speles avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Zoles 3000 speles
  uga uga@speles 27.05.19 15:40
8
0

esot atklataa vietaa ir jaguljas uz vedera ar plati izplestam kaajam ar gaivu prom no epicentra.kapec?jo pauti absorbejot 50% starojuma,taa mus macija prapors krievos.bet ja godiigi....neslepjaties,staavat un skataties,neko taadu juus nekad savaa dziivee vairs neredzesiet,taa buus vieniigaa unikalaa iespeeja to izbaudiit.diemzheel......

gelandewagen avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa SviestmaizeMedaļa Trumpe
  gelandewagen 27.05.19 15:41
6
0

sprādziena laikā uzbliezt pretradiācijas patversmi var tikai komsamoļsaka triecienbrigāde.

Pārējais ir taisnība, jo nav vajadzīgs atombumbas sprādziens, lai saprastu, ka indīgu gāzu noplūdes gadījumā ir jācilpo pret vēju. To vislabāk pierādīja Bopālas noplūde Indijā un nav starpība, ir inde vai radiācija, abas bremzē un izplatību ierobežo gaisā esošais mitrums jeb H2O.

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 28.05.19 09:31
2
0

atbildot uz Latvietis99 komentāru " Ja šito draņķi mauc virsū tad labāk uzr... "

Pēc atomsprādziena radiācija ļoti ātri samazinās pretstatā avārijai atomelektrostacijā. Es teiktu, ka lielāks risks ir pēcāk aiziet bojā nevis no radiācijas, bet vispārēja haosa, pārtikas, medikamentu un visa kā cita ikdienas dzīvei nepieciešama trūkuma.

Anonīms
Bubis 27.05.19 19:00  
2
0
atbildot uz toksiskaisrupeklis komentāru " kas j';azina kodolsprādziena gadījumā//... "

Nu profesors ziņot ka uz Japānu uzmeta pirmās bumbās par kuru darbībai un iznīcinošo spēku zināja tikai ASV nu ļoti smagi šaubos ka japāņiem bija kāda nojausma ka rīkoties 😂😂
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.05.19 17:36
2
0

atbildot uz gelandewagen komentāru " sprādziena laikā uzbliezt pretradiācija... "

Nemuldi ,antiņ!!  Kādas indīgas gāzes kodolsprādzienā??  Triecienvilnis ,radiācija ,gamma starojums..tev tas kaut ko izsaka ??Tas tikai sākums>>

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.05.19 17:34
4
2

kas j';azina kodolsprādziena gadījumā//To jautājiet tiem japāņiem ,kuri pārcieta ASV kodoluzbrukumu Japānai .Bet vsilietderīgāk tas tagad būtu jāzina pašiem jeņķiem--jo tie tagad ir tik tālu aizspēlējušies ar pasaules pakļaušanu ,ka paši dabūs kodolbumbas savā teritorijā..un tas būtu labi..tā valsts ir zaudējusi tiesības pastāvēt!!

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 27.05.19 19:44
1
0

atbildot uz toksiskaisrupeklis komentāru " kas j';azina kodolsprādziena gadījumā//... "

Tās divas bumbas bija mazs piliens. Pirms tam bija nobumbotas vairāk nekā 60 pilsētas. Katrā bombardēšanā piedalījās simtiem bumbvedēju, kas izmētāja ap 5 kilotonnām analogo spridzekļu katru reizi. Un mētāja vienmērīgi, nevis vienuviet kaut kur parkā vai stadionā. Upuru skaits no parastajām bombardēšanām bija krietni lielāks. Lūk, bet Japānai ir ļoti izdevīgs kodolupura statuss.

GirlyJelly avatars
Medaļa IntelektuālisMedaļa SensācijaMedaļa Sviestmaize
  GirlyJelly 13.07.19 21:17
1
0

Ja es miršu, tad ne velti! Kurš ar mani?

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 30.05.19 22:03
1
0

Atomsprādziena gadījumā vajag izstiept rokas ar automātu uz priekšu, lai izkusušais metāls nepilētu uz zābakiem.

Latvietis99 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SpoksMedaļa Dienas doma
  Latvietis99 28.05.19 01:17
1
0

Ja šito draņķi mauc virsū tad labāk uzreiz pagalam nevis pēcāk lēnām no radiācijas. Tā pat reiz visi tur būsim.

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 27.05.19 15:11
1
0

atbildot uz Lestets komentāru " Kā pārdzīvot kodolkaru, lai pēc tam no ... "

Maximas lētos makaronus vajag iepirkt

Anonīms
Bubis 27.05.19 14:45  
2
1
Pie mūsdienu kodolieroču jaudas tev paveiksies ja tajā brīdī būsi dziļos laukos kur nav nekāda svarīga infrastruktūra😎😀
Anonīms
Anonīms 27.05.19 14:39
1
0

galvenais nevajag čurāt biksēs 

leons kimmelis avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Dienas doma
  leons kimmelis 01.06.19 18:41
0
0

Visa šī informācija ir derīga ja atrodies 500. un vairāk kilometru no sprādziena epicentra,un tad arī negalvoju par sekām, jo diez vai paspēsi noreaģēt . 

Makedonskij@speles avatars
Medaļa Duraks recidivistsMedaļa Duraks recidivistsMedaļa Duraks recidivists
  Makedonskij@speles 14.07.19 19:52
0
0

Latvijas "armijas kareivjiem" ir jātur automāts uz priekšu izstieptās rokās, jo izkusušais metāls var trāpīt uz zābakiem, kas ir valsts īpašums...

Rakstnieksss avatars
Medaļa TīģerisMedaļa MaģistrsMedaļa Bakalaurs
  Rakstnieksss 03.06.19 22:51
0
0

metro 2033