anki IS-1 un IS-2
Pilnā nosaukumā - Josifa Staļina tanki. Bija smagā tipa tanki, kas bija izstrādāti kā atbildes trieciens vācu Panther un jaunajiem Tiger tipa tankiem.
Augstums 2.73 m, svars 46 t, lielgabala diametrs 122 mm un bruņu biezums no 30 – 160 mm, tā darbību nodrošināja 12-cilindru dīzeļa motors V-2 ar 600 zirgspēku jaudu, tāds pats motors, kas tika izmantots vidējā tipa krievu tankā T-34, nodrošināja kustību ātrumu līdz 37 km/h.
Ražošanā parādās 1943.g., kad pēc uzbrukuma Kurskai, Krievijas prioritātes, attiecībā uz smago tanku izmantošanu mainījās, ap 1942.g. beigām J. Staļins gribēja slēgt smago tanku ražosanas programmu, jo izmaksas bija pārāk augstas, lai varētu uzturēt un ražot lielu skaitu smago tanku, kas turklāt ir lēni, balstoties tikai uz T-34, kas kaujaslaukā ir daudz efektīvāks un lētākas ir tā ražošanas izmaksas.
Pirmais IS-1 tika ražots uz IS-85 prototipa bāzes, ar 122 mm lielgabalu, lai spētu uzņemties cīņu pret vācu 88 mm prettanku lielgabalu. Kaujaslauku tas ierauga 1943.g. Galvenais no IS tipa tanku saimes bija IS-2, kas arī tika visplašāk saražots, kaujaslaukā parādījās tikai 1944.g. skat. pielikuma 12.att. Bruņas slīpākas nekā tā priekšgājējam un biezākas torņa priekšpusē. Jāsaka, ka IS-2 izmantoja līdz pat 1958.g. tos pārveidojot, lai spētu pastāvēt kaujaslaukā, savukārt 1944.g. beigās kaujaslaukā parādījās IS-3 tipa tanks, tomēr kaujās tas jau vairs nepaspēja piedalīties.
Tanki KV-1 un KV-2
Pilnajā nosaukumā Kliments Vorošilovs. Padomju smagais tanks, kas līdz pat 1941.g. tika ražots milzīgos apmēros, kā galvenais ierocis cīņā pret vācu tankiem, izveidots uz T-35 smagā tanka bāzes, skat. pielikuma 18.att.
Standarta KV-1 skat. Tehniskie dati bija: augstums 2.71 m, svars 45 t, lielgabala diametrs 76.2 mm apvienots ar četriem DT tipa ložmetējiem, kas ļāva tam pastāvēt cīņās bez kājnieku un vieglās bruņu tehnikas un bruņu biezums 90 mm. Tā ātrume ir 35 km/h. Pateicoties tā bruņām un galvenajam ierocim, tas kļuva bīstams jebkuram vācu tankam līdz Tiger un Panther tipa tanku ienākšanai kaujaslaukā.
Ar operācijas plāna Barbarosa sākšanos Krievijas rīcībā bija 640 KV tipa tanku.Savukārt uz KV-1 bāzes tika izstrādāts KV-2 modelis,jeb smagās artilērijas tanks, kas bija paredzēts bunkuru iznīcināšanai. Ir zināms gadījums, kad viens KV-2 pie Ostrovas uz divām dienām aizturēja vācu tanku grupas to apstiprina arī Elson A. darbā „Tanks for the memories” paustās tankistu un kājnieku atmiņas. Tā kā izmaksas bija pārāk augstas un to nozīme kaujaslaukā zuda pateicoties Vācijas un Krievijas tanku armiju reorganizācijai, tos principā 1942.g. beigās pārtrauca ražot, jo par armijas galveno tanku nu jau bija kļuvis T-34, gan savu zemo izmaksu dēļ, gan kaujasspēju un mobilitātes ziņā.