Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
624

Ir teikts, ka vēsturi saraksta uzvarētājs. Un nav labāka piemēra kā Otrais Pasaules karš. Daudzi sabiedrotos slavina kā varoņus, bet tas tā īsti nav, jo viņi ir pastrādājuši tikpat smagus noziegumus, ja ne lielākus, kā Ass valstis. Šeit būs 10 labi piemēri.

Pilsētu bombardēscaronana... Autors: Panzer TOP 10 Sabiedroto kara noziegumi Otrajā pasaules karā
1.

Pilsētu bombardēšana, mērķis civiliedzīvotāji

 

Kara gaitā visas sabiedroto valstis veica ne-militāro objektu bombardēšanu, proti civilo. Šī bija taktika, ko izmantoja abas puses, pārsvarā lai grautu morāli. Lai gan arī uz kara beigām tam bija liela nozīme, jo vācieši sāka koncentrēties pilsētās, veidojot tur cietokšņus. Pats šausmīgākais bija degbumbas, kuras izmantoja sabiedrotie, kas burtiski aizdedzināja visu pilsētu, daudzi sadega dzīvi.

 

Operācijas Asara... Autors: Panzer TOP 10 Sabiedroto kara noziegumi Otrajā pasaules karā
2.

Operācijas ''Asara'' spīdzināšana

 

Amerikāņi saņemot ziņas par vācu zemūdeņu flotiles tuvošanos ASV krastiem, ar aprīkotām V1 raķetēm, pretī izsūtīja 42 iznīcinātaju un trīs bāzes kuģu flotili. Pretuzbrukums bija veiksmīgs, 5 zemūdenes tika nogremdētas un 2 sagūstītas. No tām divām tika sagūstīta apkalpe, kuru nodeva nopratināšanai. Tika izmantoti tik brutāli spidzināšanas veidi, ka pat viens no vāciešiem izdarīja pašnāvību, lai nebūtu vairs jāmokās. Vai šīs darbības bija attaisnojamas? Domāju, ka nē!

Londonas Būra... Autors: Panzer TOP 10 Sabiedroto kara noziegumi Otrajā pasaules karā
3.

Londonas Būra spīdzināšanas

 

Londonas Būris vairāku kameru cietums, kurā notika brutāla spīdzināšana. Ieslodzītie pārsvarā bija SS un Gestapo cilvēki. Pilnībā viss sākot no dehidrācijas līdz sišanai tika izmantots, lai dabūtu informāciju un atdzīšanos. Bez ierunām tas bija kara noziegums, bet neviens vainīgais netika sodīts. Britu valdība piemiedza acis pat tad kad saņēma vairākas sūdzības, sakot, ka tas bija nepieciešams ļaunums.

Kočevska Lejas... Autors: Panzer TOP 10 Sabiedroto kara noziegumi Otrajā pasaules karā
4.

Kočevska Lejas slaktiņš

 

1945. gada maijā norisinājās Slovēņu Sargu un viņu ģimeņu sistemātiska nogalināšana, kuru veica Dienvidslāvijas partizāni. Aptuveni 12 tūkstoši gāja bojā. Upuri tika sadzīti alās un ieejas tika saspridzinātas. Iesprostotie cilvēki mira no bada un dehidrācijas, tajā skaitā bērni. Neviens līdz mūsdienām nav ticis sodīts šaja noziegumā.

Dahavas personāla... Autors: Panzer TOP 10 Sabiedroto kara noziegumi Otrajā pasaules karā
5.

Dahavas personāla slaktiņš

 

Kad amreikāņi ienāca Dahavas nāves nometnē viņi ieraudzīja šaušalīgu skatu, desmitos ratu sakrauti līķi, un dusmās no tā sāka šaut nometnes personālu. Tikai viņi nezināja, ka šis bija aizvietotāju personāls, jo īstais jau sen bija aizbēdzis. Tā vietā tika noslepkavoti nevainīgi cilvēki. Slepkavošāna piedalījās arī žīdu ieslodzītie, kuri līdz nāvei nosita vairākus sargus. Tā mira vairāk nekā 50 personāla cilvēku, tā pat vienkārši, ka bija vācieši. Neviens netika sodīts arī šaja noziegumā.

Ķīniescaronu kara... Autors: Panzer TOP 10 Sabiedroto kara noziegumi Otrajā pasaules karā
6.

Ķīniešu kara noziegumi

 

Tālo Austrumu fronte bija visbrutālāka visa kara gaitā. Visi ir dzirdējuši par japāņu zvērībām pret ķīniešiem, bet maz ir teikts par otru pusi. Diemžēl lielās nežēlības un trakuma dēļ ir maz rakstītu liecību par šo visu. Ķīnieši pārsvarā galināja japāņus, lai gan arī savējos, ja bija kaut mazāka iemesla, lai varētu ticēt sadarbībai ar japāņiem. Neiztika tikai ar slepkavībām, bija arī postīšana, izvarošana un spīdzināšana. Vairāki ciemi tika nolīdzināti līdz ar zemi.

Rheinwiesenlager nometnes... Autors: Panzer TOP 10 Sabiedroto kara noziegumi Otrajā pasaules karā
7.

Rheinwiesenlager nometnes, aizmāršības upuri

 

Tās bija amerikāņu veidotas kara gūstekņu nometnes, kurās tika sadzīti vācu karavīri. Tajās tika turēti līdz pat 2 miljoni cilvēku un nebija iespēja visus apgādāt ar nepieciešamajām lietām. Līdz ar to no bada, dehidrācija mira tūkstošiem cilvēku. Pēc pētnieku izpētes pat simtiem tūkstošu. Pēc Ženēvas 1929. gada konvencijas šis skaitās kā kara noziegums, bet tā tas neskaitījas tikai 3 vārdu dēļ, kā tika nosaukti šie sagūstītie cilvēki. Tās nesaucās gūstekņu nometnes, bet Atbruņotu ienadnieku nometnes, speciāli, lai apietu konvenciju.

Operācijas Overlord... Autors: Panzer TOP 10 Sabiedroto kara noziegumi Otrajā pasaules karā
8.

Operācijas ''Overlord'' slepkavības

 

Līdzko sabiedrotie izsēdās Normandijā tika sagūstīti tūkstošiem vācu karavīru. Ko ar viņiem iesākt? Tā kā nebija izveidotas nometnes vēl, un trūka resursu, liela daļa tika nošauti uz vietas. Viņu vienīgais noziegums bija tas, ka bija vācieši. Par šo tiek daudz diskutēts, lai gan ir pat liecības, ka gūstekņi tika izmantoti kā dzīvie vairogi, lai attīrītu mīnu laukus, un mestos pretī ienaidnieku pozīcijām.

Pirmās atombumbasnbspTās 2... Autors: Panzer TOP 10 Sabiedroto kara noziegumi Otrajā pasaules karā
9.

Pirmās atombumbas

 

Tās 2 bumbas, kuras tika nomestas uz Hirošimas un Nagasaki var uzskatīt par vislielāko vienas reizes slepkavību, kurā mira simtiem tūkstoši, tikai no divām bumbām. Tas bija izdarīts, lai nevajadzētu veikt sauszemes invāziju Japānā, jo tika uzskatīs, ka tas prasīs vel lielākus upuru skaitus. Arī pēc eksplozījām cilveki mira no radiācijas un atstāja iespaidu līdz pat mūsdienām.

Masveida izvaroscaronanas... Autors: Panzer TOP 10 Sabiedroto kara noziegumi Otrajā pasaules karā
10.

Masveida izvarošanas, jeb Sarkanais mēris

 

Pēc un pirms Berlīnes krišanas Vācijas teritorijā atradās vairāki miljoni okupantu, pār kuriem bija minimāla kontrole, līdz ar to iestājas bezlikuma haoss, kurā tika izvarotas ap 2 miljoniem sieviešu un bērnu, nu kuriem mira 240 tūkstoši cilvēku, sākot no zīdaiņiem līdz pat 90 gadus vecām sievietēm. Tas viss pārsvarā tika darīts aiz atriebības, bet arī aiz tā ka, krievi sevi uzskatīja par iekarotājiem nevis atbrīvotājiem. Pat Staļins vēlāk taisnojās : ''Kāpēc gan puiši, kuri veikuši simtiem kilometru caur dubļiem un nāves nevarētu papriecāties ar sievietēm.'' Arī amerikāņi un francūži veica izvarošanas, bet tās ne tuvu nestāv mongoļu/huņņu pēcteču skaitam.

 

 

 

Bāc, bišķi aizsvīlos taisot šo rakstu, cerams, ka tagad vairāk cilvēku zinās, ka karā nav tādas labās un ļaunās puses, bet tikai upuru puse. Paldies, ka izlasīji.

1
624
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [26]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ĢenerālisHansijs avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Spoki flame
  ĢenerālisHansijs 22.11.17 01:02
 
34
0

Izcils raksts. vairak tadus. pluss.

''sabiedrotie'' ir tik daudz sagrekojusi, ka te pat ar 20 rakstu serijam nepietiks, lai visu uzskaititu, bet pamazam, pamazam... Cilveki ir jaizglito saja joma. Taisi vel.

pecbucis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spoks
  pecbucis 22.11.17 08:47
 
29
0

Vajag padomāt kurā valstij bija pilnīgs krahs, jeb "depresija" trīsdesmito gadu sākumā, un tikai pasaules karš tu padarija par to kas viņa ir tagad. Varbūt daudz, kas no tā ko mēs zinām ir apzināti meli un Adolfs nemaz nebija tik vainīgs, kā viņu mālē.

vienkarši Ivo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  vienkarši Ivo 22.11.17 15:24  
 
16
0
No bada mirušos cilvēkus koncentrācijas nometnēs arī jāpieskaita sabiedroto noziegumiem, jo pilsētu bombardēšana iznīcināja ne tikai civiliedzīvotājus, bet arī pārtikas ražotnes un noliktavas. Fričiem nebija ne ko pašiem ēst ne armiju barot, kur nu vēl ieslodzītos.
Pēcnācējs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Dienas joksMedaļa Žurnālists
  Pēcnācējs 22.11.17 02:49
 
14
0

Vēsturi raksta uzvarētaji, tapēc viņus netiesā.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 22.11.17 09:27
 
15
1

Ja nebūtu to divu A bumbu, tad būtu sauzemes karš, Japānas teritorijā, un mirušo skaits kā minimums būtu desmit reizes lielāks..

Jo zinot japānus, tad mirtu vismaz 50% no japānas iedzīvotājiem..  Jo bija imperātora pavēle - dzīviem nepadoties, tas attiecās arī uz civilajiem, nevajag aizmirst ka imperātors japāniem ir tas pats kas dievs..

 

Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Superautors
  Tēvocis Sems 22.11.17 07:41
 
10
0

  Bija interesanti lasīt.

gelandewagen avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Patīk komentārsMedaļa Duraks recidivists
  gelandewagen 22.11.17 03:32
 
10
0

atbildot uz Pēcnācējs komentāru " Vēsturi raksta uzvarētaji, tapēc viņus ... "

izrāvi vārdus no mutes.

kas uzvar, tie raksta vēsturi.

Drakonvīrs avatars
Medaļa MobiļņiksMedaļa Patīk rakstsMedaļa Rainis
  Drakonvīrs 22.11.17 22:17  
 
10
0

Raksts izcils, vairāk tādus, lai cilvēki zin par abu pušu noziegumiem. Maza piebilde pie pirmā punkta. Bombardēšanā daļa bumbu tika aprīkotas ar laika degli, ar domu, lai sprāgst tad, kad pēc uzlidojuma beigām tiek dzēsti degbumbu izraisītie ugunsgrēki un kad iedzīvotāji atstāj patversmes. Rezultātā upuru skaits palielinājās. Par šādu taktiku lasīju Drēzdenes uzlidojuma gadījumā.  

abatons avatars
Medaļa NostradamsMedaļa TrumpeMedaļa Dienas joks
  abatons 23.11.17 20:06
 
6
0

Uzavrētājus neviens nekad nesodīs,tas ir fakts.

Ulrihs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Trumpe
  Ulrihs 22.11.17 10:55
 
5
0

Karš pats par sevi ir noziegums...

P.S. Par pēdējo - tas cipars ir ņemts no Bīvora grāmatas. Kur šādu ciparu ņēma pats autors neviens nezina. Līdz ar to viņš nav ticams. Varbūt bija mazāk, varbūt vairāk, to neviens tagad nepateiks.  P.P.S. Vai var atsauci uz šādiem Staļina vārdiem? Nekad neesmu saskāries, ka būtu šādi viņa vārdi piefiksēti. 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 23.11.17 21:06
 
4
0

atbildot uz Panzer komentāru " Tiesa japāņu kareivju/cinītaju kodekss nepieļ... "

tieši tā, un jenķiem bija rūgta pieredze ar japāniem uz sauzemes, pat par nieka salu bija tūkstošiem kritušo.. papildus jau amīšiem gribējās tās bumbas izmēģināt- tas jau nenoliedzami, ne velti 4 pilsēta pilnība tika pasargātas no parastās bombardēšanas, un pat apkārtnē neviena parastā bumba nenokrita- taupija a-bumbai

tā, kā jebkurā gadijumā tās bumbas būtu nomestas, to nu nevar noliegt.. 

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 22.11.17 20:54
 
4
0

Ļoti labs raksts, aizdomājos, vairāk tādus vajag.    

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.11.17 17:23
 
4
0

Lielisks raktst!   

Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Nedēļas redaktors
  Panzer 23.11.17 20:31
 
3
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " Ja nebūtu to divu A bumbu, tad būtu sau... "

Tiesa japāņu kareivju/cinītaju kodekss nepieļāva padošanos

Dr Reality avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Vidusskolnieks
  Dr Reality 23.11.17 21:47
 
3
0

nu otraja pasaules karaa pilsetu bombardesana bija dala no strategijas lai sagrautu morali utt. un to jau darija visas iesaistitas puses kam bija ar ko bombardet. protams musdienas tas vairs netiek darits

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 23.11.17 20:19
 
2
0

atbildot uz vienkarši Ivo komentāru " No bada mirušos cilvēkus koncentrācijas... "

pilsētu bombardēšanai bija tiesi tāds mērķis, iznīcināt pretinieka resursus, tajā skaitā gan cilvēkresursus, gan pārtiku, gan pārtikas krājumus.

Jo bez pārtikas armija nekustēsies, nekādos apstākļos.. Manuprāt visnejēdzīgākā bija Drēzdenes nopostīšana, kur pāris dienās sagrāva visu pilsētu, cik esmu lasijis  uz lidojumos piedalijās daudzi tūkstoši bumbvedēju, un bumboja desmitiem stundu no vietas, naktī vieni dienā citi (netceros kurš bija naktī ASV vai angļi).. tas varētu būt pasaulē lielākais aviouzlidojums, pat līdz šodienai.. bet tur bija vel cita jēga, jo reizē tika masveidā bombardēti daudzi cācu objekti kuri potenciāli varēja būt saistīti ar vācu a-bumbu, un Drēzdenes nopostīšana esot bijusi tikai acu aizmālēšana krieviem..

 

 

Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Nedēļas redaktors
  Panzer 23.11.17 20:30
 
1
0

atbildot uz ĢenerālisHansijs komentāru " Izcils raksts. vairak tadus. pluss. '... "

Danke schön   

Janis Mazers avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Spoks
  Janis Mazers 07.12.18 23:00
 
1
0

Nolārētie britu un asv nacisti,citādi tos nevar saukt,kas tādas vācu pilsētas kā piemēram Drēzdeni nolīdzināja līdz ar zemi,kur gāja bojā dasmitiem tūkstošu nevainīgu cilvēku!Par sarkano izvarotāju armiju vispār klusē līdz šai dienai,lai gan visā Eiropā tika izvarotas un nogalinātas meitenes un sievietes,pat večiņas jebkurā vecumā!Nāvi komunistiem,Pērkonkrusts pār Latviju,jo arī mūsu exkomunisti reiz karāsies!

Ivo Roga avatars
Spēja Mana Latvija!Medaļa SākumskolnieksMedaļa Dienas joks
  Ivo Roga 23.11.17 12:38
 
1
0

Izcils!       

ĢenerālisHansijs avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Spoki flame
  ĢenerālisHansijs 22.11.17 00:59
 
1
0

atbildot uz Lasītājs komentāru " Iedod linku par operācija "asara". Uz v... "

par V1 arī apšaubu, taču šada operacija ar izrietošam sekam tiešam notika.