Droši vien katrā māja ir kāds, kas valkā džinsus - lieli un mazi, dažāda vecuma ļaudis. Tātad droši varam teikt, ka džinsi ir populārākais apģērbs pasaulē.
Stāsts par džinsiem6
19. gs. 40. gados vācu izcelsmes jūrnieks Levi Štrauss devās uz Ameriku laimi meklēt. Nonācis Sanfrancisko, viņš atvēra vairumtirdzniecības noliktavu, kur atradās arī tirgotava Levi Strauss & Co. Šeit tika pārdoti, gan apģērbi, gan palagi, dažādas lentes un arī audekls. Daļa tirgotāju iegādājas preces šajā noliktavas tirgotavā un pārdeva tālāk. Daļa ražotāju šeit pirka audumu, lai paši šūtu apģērbu.
Tas bija zelta drudža laiks, kad tūkstošiem bagātības meklētāju klejoja pa Kalifornijas pakalniem. Zelta ieguve bija smags, netīrs darbs, un meklētājiem vajadzēja izturīgu apģērbu. Vairums zelta meklētāju valkāja no izturīga, mazdilstoša šķēru auduma jeb denima šūtās bikses. Šo audumu tirgoja arī Štrausa noliktavā.
Un tad 1872. gadā Levi Štrauss saņēma vēstuli no Jēkaba Deivisa, bijušā jūrnieka ( latvietis) un Štrausa klienta. Deiviss pirka audumu un šuva no tā dungriņus, jauna veida darba bikses, kas bija ne tikai sašūtas, bet arī sastiprinātas ar vara kniedēm. Deiviss piedāvāja Štrausam uzsākt kopīgu biznesu un uzbūvēt fabriku.
Sadarbība bija noslēgta un 1873.gadā viņi patentēja Deivisa izgudroto bikšu modeli ar vara kniedēm un uzbūvēja divas fabrikas bikšu ražošanai. Drīz vien bikses ar kniedēm tika piedāvātas divās krāsās: no brūna brezenta un zila denima. Patērētājus vairāk interesēja bikses zilā krāsā.
Kniedētās bikses bija tik populāras, ka Štrausam un Deivisam nācās uzbūvēt arvien jaunas fabrikas, lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu. Iedzīvotāji valkāja zilos dungriņus ne tikai darbā, bet arī ikdienā , lai labi izskatīitos. Otrajā pasaules karā amerikāņu militārpersonas arī mēdza valkāt džinsus. Cilvēki ievēroja, ka pat Holivudas filmu zvaigznes valkāja firmas Levis & R džinsus, Mūsdienās šīs bikses var nopirkt jebkurā zemeslodes vietā. Dungriņus par džinsiem sāka dēvēt 20. gs. 50. gados, taču kāpēc, to īsti nezina neviens.