Rīgas Laimas pulkstenis ir tikšanās vieta, kur randiņus norunāja jau mūsu vecvec...vecāki. Pulkstenis ir mainījies, bet joprojām tur kāds norunā savu pirmo randiņu.
Stāsts bildēs - Randiņu vieta teju gadsimta garumā15
Viss sākās 1924.gadā, kad kā runā, deputāts Veckalns ierosināja centrā novietot pulksteni, lai cilvēki varētu zināt pareizu laiku. Arī tajos laikos deputāti ļoti rūpējās par vienkāršo tautu, jo rokaspulksteņi tolaik bija liela greznība, ko varēja atļauties tikai turīgie ļautiņi. Ilgu laiku pulksteni mēdza saukt par Veckalna vai vienkārši Lielo pulksteni. 1929.gadā pulkstenis tiek savienots ar LU astronomijas observatoriju un tas nozīmēja, ka tas rādīja precīzāko laiku pilsētā.
1934.gadā, pēc ārzemju modes, pulkstenim tiek uzlikta saldumu fabrikas ‘’Riegert ‘’ reklāma.
1936.gadā, kad fabriku ‘’Riegert ‘’ nacionalizēja un apvienoja ar ‘’Laimu’’, pulkstenis iegūst savu tagadējo vārdu – Laimas pulkstenis.
Padomju gados pulstenis tika izmantots kā politiskās reklāmas stends. 1982.gadā to rotāja pat uzraksts ‘’PSRS-65’’.
80.gadu beigās noteiktos datumos pie Laimas pulksteņa mēdza pulcēties arī miliči, kuri modri uzraudzīja notikumus pie Brīvības pieminekļa.
1989.gadā, balstoties uz senajām pulksteņa fotogrāfijām, tiek atjaunots Laimas pulksteņa vizuālais tēls. Tehnisko pusi nodrošina ‘’Radiotehnikas’’ speciālisti.
Vēl pēc 10 gadiem, kā dāvana Rīgai 800 gadu jubilejā, saldumu ražotājs veic ‘’sava’’ pulksteņa rekonstrukciju. 2012.12. 12. plkst.12.00 Laimas pulkstenis pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē iegūst balsi.
2017.gada beigās Laimas pulkstenis ieguva ne tikai jaunu izskatu, bet arī jaunu skaņu.