Daži interesanti fakti par spuldzēm un to cik mēs varētu ietaupīt, ja nomainītu kvēlspuldzes uz energoekonomiskajām. Izlasām, padomājam un aidaa mājās mainīt spuldzītes. Šobrīd, gada tumšākajā laikā, mums ir reāla iespēja ietaupīt.
Spuldzes , spuldzītes1
20
2
Tomass Edisons bija tik noraizējies par savu izgudrojumu, ka patentēja to gan ASV , gan Kanādā. Iemesls ? Toronto zinātnieku pāra 1874. gadā izstrādātā gaismas spuldze, izmantojot oglekļa struktūru ar slāpekļa gāzi. Drīz viņi centās produktu komercializēt, tomēr tas viņiem neizdevās, Tomēr Edisons uzskatīja, ka ir vērts šos zinātnieku pūliņus iegādāties . (kā sacīt jāsaka, tālāk no grēka)
Energoefektīvās spuldzes ne tikai saudzē apkārtējo vidi un mūsu maciņus , bet arī pasargā mūsu mājas no pārkāršanas ( it īpaši vasarā). Vidēji energoefektīvās spuldzes izdala par 70 % mazāk siltuma nekā tradicionālās kvēlspuldzes. Ja katrs no 110 miljoniem amerikāņu aizstātu standarta 60 vatu spuldzīti ar super efektīvo CFL spuldzi, ietaupītā jauda būtu pietiekama, lai elektrificētu pilsētu ar 1.5 miljoniem cilvēku. Iespaidīgi.
Reklāma
Vienkārši labs pielietojums vecajām kvēlspuldzēm.
Ikviens zin , ka spuldzi izgudroja Tomass Edisons. Tomēr n3 visi zina faktu , ka Jozefs Vilsons Svāns ir patiesais spuldzes izgudrotājs. Viņš patentēju veidu kā panākt kvēldiega balto karstumu vismaz vienu gadu pirms Edisona.
Spuldzes palīdz saglabāt labāku klimatu. Aprēķināts fakts, ka, ja katrs amerikānis kvēlspuldzi aizvietotu ar energoekonomisko spuldzi, C02 izmetums samazināsies tāpat kā, ja 1,3 miljoni mašīnu pazudīs no ASV ielām.
Reklāma
Latvijā tika veikts eksperiments - Uz 24 stundām pie skaitītāja pieslēdza četras spuldzītes – 60W kvēlspuldzi, tai gaismas atdeves ziņā analogu energoefektīvo, halogēno un dienasgaismas spuldzi.
Rezultāts. Visvairāk patērēja kvēlspuldze – pusotru kilovatu, bet vismazāk – ekonomiskā un dienasgaismas spuldze, diennakts laikā iztērējot aptuveni ceturto daļu kilovata. Naudas izteiksmē pēc esošā elektrības tarifa sanāk, ka, diennakti degot, kvēlspuldze iztērējusi 0,11 Ls, bet energoefektīvā spuldze – tikai 0,02 Ls.
Vidēji zilonis sver 6 tonnas vai 12 000 mārciņas. Daudz vai ne ? Bet vai jūs zināt cik daudz siltumnīcu gāzes (tās ir tās kas ozona caurumus lielākus taisa) izdalīšanos cilvēki varētu novērst, ja katrs amerikānis mājās nomainītu piecas tradicionālās kvēlspuldzes uz energoefektīvām CFL spuldzēm ? ~ trilijonu mārciņas piesārņojošās gāzes jeb 83 miljoni ziloņu