Senā Ēģipte ir diezgan interesanta tēma- ļoti daudz noslēpumu un atklājumu.
Senās Ēģiptes dievi:
Ra: Saules dievs, attēlots ar piekūna galvu, un uz tās ir saules disks. Ra ir viens no galvenajiem dieviem Senās Ēģiptes mitoloģijā. Heliopole bija pirmā Senās Ēģiptes pilsēta, kurā pielūdza Ra. Faraoni Senajā Ēģiptē bija kā Ra dēli- viņiem bija jārūpējās par upurējumiem, lai Saule vienmēr uzlektu no jauna. Ra pieder 14 dvēseles, un Ra svētais dzīvnieks ir piekūns.
Anubiss- pazemes dievs ar šakāļa galvu. Anubiss ir balzamēšanas dievs. Viņš sargāja ieeju pazemes valstībā. Senās Ēģiptes priesteri bēru laikā nēsāja Anubisa masku. Saka, ka Anubss arī ir Nāves dievs.
Ozīriss- pazemes valstības, nāves un atdzimšanas dievs. Ozīriss tika attēlots ar faraona atribūtēm- zizli un pātagu. Par Ozīrisu ir mīts- Ozīrisa dzimšanas laikā visā pasaulē bija dzirdama balls, ka vēstija: "Šis zemes valdnieks ir dzimis!" Ozīriss, būdams pieaudzies, kļuva par Senās Ēģiptes faraonu, un viņš ar savu sievu Izīdu* gudri pārvaldīja valsti. Bet Ozīrisam bija naidīgs brālis- Sets**, kurš Ozīrisu nogalināja. Izīda atveda vīra zārku uz savu pili un aicināja Anubisu, lai tas iebalzamētu Ozīrisa ķermeni. Bet vispirs Izīda pārvērtās un, plivinot savus spārnus, iedveisa Ozīrisā dzīvīnu. tad viņiem piedzima dēls Hors***. Sets, niknumā attaisīja Ozīrisa zārku un sagrieza to ķermeni 14 gabalos un izmētāja to pa visu Ēģipti. Izīda tos savāca un apglabāja. Tā arī Ozīriss kļuva par viņpasaules dievu.
*Izīda- Ozīrisa māsa un sieva. Viņa ir auglības, ūdens un vēja dieviete.
**Sets- haosa dievs. Ļaunuma simbols. Tuksneša kungs, sausuma un negaisa dievs. Ozīrisa brālis, kurš viņu arī nogalināja.
***Hors- Izīdas un Ozīrisa dēls. Viņu attēloja ar vanaga vai piekūna galvu. Pēc sava ienaidnieka Seta uzvaras viņš kļuva par Ēģiptes valdnieku. Hora acs ir viens no Senās Ēģiptes svarīgākajiem simboliem.
Daļa no "Mirušo grāmatas":
Es neesmu darījis cilvēkiem ļaunu.
Es neesmu nevienu nogalinājis.
Es neesmu pārēlis tīruma robežas.
Es neesmu zadzis.
Es neemu melojis.
Es neemu atrāvs izsalkušam maizi, slāpstošam ūdeni.
Es neemu atrāvis bērna mutei pienu.
Es neemu atrāvis dieviem upurus.