Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
1963

Šis būs stāsts par 11 latviešu puišiem, kuru vārdus un panākumus daudzi iepazina pateicoties filmai. Bet kāds bija viņu liktenis pēc tam?

 Autors: GargantijA Sapņu komanda - filmā un dzīvē.
Autora bilde
1.  
nbspValdemārs Baumanis pats... Autors: GargantijA Sapņu komanda - filmā un dzīvē.
Autora bilde
2.

 

Valdemārs Baumanis pats basketbolu sāka spēlēt 17 gadu vecumā un divas reizes kļuva par Latvijas čempionu, sešas reizes spēlējis arī valstsvienības sastāvā. Kā treneris viņš Latvijas izlasi vadīja četras reizes. Viņa vadībā valstsvienība uzsāka arī gatavošanos 1936.gada Olimpiskajām spēlēm Berlīnē, bet neilgi pirms spēļu sākuma tika atcelts- iekšēju konfliktu dēļ. Bet šim notikumam ir arī gaišā puse- Berlīnē Baumanis kā pirmais no Latvijas iegūst starptautiskā basketbola tiesneša tiesības un Olimpiskajās spēlēs jau tiesā savas pirmās spēles. Arī kara laikā sporta dzīve turpinājās un Baumanis turpina savas trenera gaitas. 1943.gadā viņš sagatavo Rīgas komandu startam Berlīnē, bet līdzi doties nevar. Viņš tiek iesaukts leģionā un sākas kara gaitas. Pēc kara trenera Baumaņa karjerā bija vēl viens spožs posms. Latviešu bēgļu nometnē pie Lībekas viņš izveido latviešu basketbolistu komandu ‘’All Stars de Riga’’ un tā veic spēļu turneju Francijā. Un kādu vēl- 10 spēlēs 10 uzvaras!!! Lai uzsvērtu savu piederību Latvijai, komanda pirms katras spēles dziedāja ‘’Dievs, svētī Latviju!’’. Pēc šī panākuma franči uzaicina pie sevis un vairākus gadus viņš trenē Lorjānas pilsētas komandu. 1956.gadā Baumanis pārceļas uz dzīvi Amerikā un arī tur aktīvi iesaista latviešus sporta aktivitātēs. Nodzīvojis skaistu un sportiski aktīvu dzīvi Baumanis 1992.gadā aiziet mūžībā, aiz sevis atstājot labas atmiņas.

 

nbspEduards Andersons... Autors: GargantijA Sapņu komanda - filmā un dzīvē.
Autora bilde
3.

 

Eduards Andersons basketbolu pa nopietno sāka spēlēt jau ģimnāzijas pēdējā klasē, kad sāka spēlēt ‘’Universitātes sporta’’ otrajā komandā. Kā Latvijas basketbola izlases spēlētājs piedalījies 16 spēlēs. Viņš ir vienīgais no pirmajiem Eiropas čempioniem, kurš, daudzus gadus pavadījos izsūtījumā Sibīrijā, atgriezās Latvijā un sava mūža nogali pavadīja Dzimtenē. Basketbolam viņš turpināja sekot tikai kā skatītājs, Aktīvi iesaistīties sporta dzīves organizēšanā traucēja valdošās varas neuzticība pret izsūtījumā pabijušajiem. Arī veselība bija pamatīgi pabojāta.

 

nbspValsts basketbola... Autors: GargantijA Sapņu komanda - filmā un dzīvē.
Autora bilde
4.

 

Valsts basketbola izlases sastāvā Aleksejs Anufrijevs piedalījies 15 spēlēs. Kara laikā tika iesaukts Sarkanajā armijā un gāja bojā 1945.gadā, Kurzemes katla kaujās.

 

nbspLatvijas basketbola... Autors: GargantijA Sapņu komanda - filmā un dzīvē.
Autora bilde
5.

 

Latvijas basketbola izlases sastāvā aizvadījis 20 spēles. Mārtiņš Grundmanis savu turpmāko dzīvi bija domājis saistīt ar sportu un Tartu universitātē absolvēja četrgadīgos fiziskās audzināšanas kursus. Bet Otrais Pasaules karš plānos ieviesa savas korekcijas- dienests leģionā un tam sekoja karagūstekņu nometne Rīgā, Sarkandaugavā. Šeit arī aprāvās Mārtiņa dzīve- viņš nolēma aiziet pats.

 

nbspHerberts Gubiņscaron kā... Autors: GargantijA Sapņu komanda - filmā un dzīvē.
Autora bilde
6.

 

Herberts Gubiņš kā izlases spēlētājs piedalījies tikai 4 spēlēs. Kara laikā viņš pildīja tulka pienākumus vācu armijā un tāpēc pēc kara bija spiests slēpties Kurzemes mežos. Bet slēpties jau nevar mūžīgi. Seko gūsts un pēc soda izciešanas un atbrīvošanas viņš izceļo uz Vāciju, vēlāk uz Kanādu, kur atrod sava mūža mājas.

 

nbspBasketbols nebija... Autors: GargantijA Sapņu komanda - filmā un dzīvē.
Autora bilde
7.

 

Basketbols nebija vienīgā Andreja Krisona sportiskā aizraušanās. Viņš piedalījies arī ātrslidošanas sacensībās un 1931.gadā debitējis Latvijas futbola izlasē. Valsts basketbola izlasē bijis rezervistos un nospēlējis tikai 4 spēles. Ženēvas Eiropas čempionātā viņš it kā piedalījās, bet čempiona titulu neieguva- saskaņā ar noteikumiem titulu ieguva tikai tie spēlētāji, kuri piedalījās vismaz vienā spēlē. Otrā pasaules kara laikā tika iesaukts Latviešu leģiona 15.divīzijā, karoja Kurzemē, uzkalpojās līdz leitnanta pakāpei, bet mūžībā aizgāja kara hospitālī Austruprūsijā.

 

nbspRūdolfs Jurciņscaron... Autors: GargantijA Sapņu komanda - filmā un dzīvē.
Autora bilde
8.

 

Rūdolfs Jurciņš bija viens no pieredzes bagātākajiem šīs izlases spēlētājiem- Latvijas basketbola izlases sastāvā viņš debitē jau 1928.gadā. Kopā izlasē aizvadījis 23 spēles un bijis arī izlases kapteinis. 1937.gada Eiropas čempionātā, kas norisinājās Latvijā un mūsējie izcīnīja 6.vietu, Jurciņš ar 12,7 vidēji spēlē gūtiem punktiem bija turnīra rezultatīvākais spēlētājs. 1945.gadā, kā iemeslu minot nelegāla ieroča turēšanu, viņš tiek apcietināts un kā daudzi citi nonāca GULAGA nometnē. Un vairs neatgriezās.

 

nbspJāni Lidmani draugi un... Autors: GargantijA Sapņu komanda - filmā un dzīvē.
Autora bilde
9.

 

Jāni Lidmani draugi un paziņas sauca vienkārši par ‘’Džeku’’. Vienlīdz labi spēlēja gan futbolu, gan basketbolu. Latvijas basketbola izlasē piedalījies 14 spēlēs, bet valsts futbola izlases sastāvā- 50 spēles un bijis arī tās kapteinis. Kara beigās viņš kopā ar sievu dodas bēgļu gaitās. Kā jau ierasts, sākumā uz Vāciju, bet pēc tam pārceļas uz dzīvi Austrālijā. Tur arī sagaida savas dzīves nobeigumu.

 

nbspVisvaldis Melderis bija... Autors: GargantijA Sapņu komanda - filmā un dzīvē.
Autora bilde
10.

 

Visvaldis Melderis bija rekordists Latvijas basketbola izlases sastāvā aizvadīto spēļu skaita ziņā- 40 spēles. Bijis arī pēdējās izlases kapteinis 1940.gadā. Pēc 1935.gada EČ oficiālajiem protokoliem Melderis nav piedalījies nevienā spēlē, bet izlases galvenais treneris Baumanis 1990.gadā izteicies, ka Melderis tomēr ir piedalījies fināla spēlē Raudziņa vietā. Ja tā patiešām bija, tas Melderim maksāja čempiona titulu. Kara laikā tika iesaukts Latviešu leģiona 19.divīzijā un krita kaujās pie Opočkas, Latvijas robežas tuvumā.

 

0
1963
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [41]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 06.12.14 16:11
77
0

Bija interesanti lasīt par šiem vīriem, kuri cīnījas par mūsu valsti dažādos sporta veidos sviedriem līstot nevis, ka tagad kaut kādas ņergas čīkst un pīkst, ka viņiem tas nepatīk, šitas! Viņi mana skatījuma ir GODA VĪRI!

spoku dienas doma

Advocate avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Advocate 06.12.14 16:04
57
0

super rakstiņš  

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 07.12.14 01:30
41
0

Īsti vīri skarbos laikos.

Paldies, ka parasti labs raksts par Latvijas vēsturi.

Gangsters avatars
Medaļa TīģerisMedaļa ŽurnālistsMedaļa Recidīvists
  Gangsters 07.12.14 17:40
29
0

Zel ka  2.PK. izbojaja karjeru  ,  varbut butu vel daudz ko sasniegusi.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 08.12.14 23:34
28
0

Patika filma. Arī beigas unikālas- pāradīts katra sapņu komandas biedra smagais liktenis. Tas lika aizdomāties. Un visforšāk šķita, ka treneris- vislielākā personība (vismaz pēc filmas spriežot), aizgāja kā pēdējais no Sapņu komandas.

zolo123321 avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  zolo123321 06.12.14 16:41
25
0

Bet par komandu !!!

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Senču olaMedaļa Jāņuguns
  kartupelis ar mugurkaulu 02.08.17 22:51  
20
0
Ja nolādētie krievu okupanti nebūtu iznīcinājuši mūsu valasti,tad mēs jau sen būtu arī Olimpiskie čempioni basketbolā!!!Šogad Latviešiem arī medaļas spīd Eiropas čempionātā!!!
GargantijA avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Holly ShitMedaļa Fledermausis
  GargantijA 11.12.14 20:10
20
0

atbildot uz brakis23 komentāru " nu labi raksts ir par viniem neesm... " Virsraksts ir ''Sapņu komanda- filmā un dzīvē'', tāpēc arī labajā pusē ir šo personu attēlotāji filmā. Ja to nesaprati, tad secinu, ka filmu neesi redzējis

GargantijA avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Holly ShitMedaļa Fledermausis
  GargantijA 06.12.14 19:52
16
0

atbildot uz jātniece komentāru " Forši ļoti jauks raksts, bet kur V... " Pats pirmais, kā jau trenerim pienākas

Lacrimale avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa TrumpeMedaļa Spoks
  Lacrimale 07.12.14 01:36
15
0

foršs raksts  interesanti palasīt par cilvēkiem, kas nesuši Latvijas vārdu pasaulē

piikabuuu avatars
Medaļa Twittera ekspertsMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Pilnu klēpi tulpēm
  piikabuuu 06.12.14 17:07
15
0

ļoti daudz ko jaunu uzzināju. kvalitatīvs, labs raksts.

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 17.11.16 20:13
15
0

Tadam rakstam pavisam cita vertiba.  

bubble avatars
Medaļa Par īpašiem nopelniemMedaļa TestētājsMedaļa Troll killer
  bubble 27.04.15 20:27
15
1

Tā vien šķiet, ka pirmās brīvvalsts laikā latviešu tauta bija pilna ar dažādiem talantiem un censoņiem. Žēl, ka patrāpījāmies ceļā... Raksts ļoti interesants arī tiem, kas nav sporta fani!

Viva La mustache avatars
Medaļa TeamworkMedaļa BetmensMedaļa Bērndārznieks
  Viva La mustache 23.12.14 19:19
13
0

Ļoti labs raksts, liels un trekns pluss no manis. Gaidīšu kautko līdzīgu.  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 06.12.14 19:26
13
0

Ļoti labs raksts, skatoties "Sapņu komandu", ātri viss slīdēja garām un nevarēja labi izlasīt, bet te ir vēl jauni fakti , paldies !

DeathIsComing avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Dienas joks
  DeathIsComing 06.12.14 22:19
13
1

Man ļoti patika filma!  prieks ka bija tādi LATVIEŠI!  uz nākotni ceru ka Latvija sportā dabūs lielus panākumus, lielākus nekā tagad

Drakonvīrs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Joda olaMedaļa Aspazija
  Drakonvīrs 20.11.17 22:51  
11
0

Raksts vienkārši izcils, vairāk tādus.  +

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 07.12.14 18:51
11
0
Labs raksts
Maķedonijs avatars
Medaļa JubilārsMedaļa PamatskolnieksMedaļa Teamwork
  Maķedonijs 05.03.15 00:54
10
0

Raksts vnk super ! 

antonini avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  antonini 06.12.14 19:37
10
1

Labākā latvijas filma pēc neatkarības atgūšanas....

« 1  2  3 »