Pasaule ir pārsteidzoša savā dažādībā.
Raibās ziņas - 13
Dīvains un interesants ir viens no pasaulē neparastākajiem augiem kourupita. Brazīlijā to dēvē par pērtiķu aprikozi vai pērtiķu riekstiem. Taču tas pazīstams arī kā Andu mandeļkoks, pērtiķu ķirbis un lielgaballožu koks. Indijā un Taizemē to uzskata par svētu. Šis dīvaini brīnumainais koks var izaugt garumā līdz 25 m. Tam vajadzīga saule un daudz mitruma. Koka ziedu ķekari var sasniegt 3 m garumu. Pēc noziedēšanas veidojas apaļš auglis. Tas nobriestot krīt zemē, radot šāvienam līdzīgu troksni. Pārplīstot augļa čaula atklāj želejveida masu, kas pamazām iegūst zilganu nokrāsu. Auglim ir saldskābena garša, bet nepatīkama smaka. Par iespēju lietot uzturā viedokļi ir atšķirīgi. No čaulām vietējie gatavo mājsaimniecībā vajadzīgas lietas. Pērtiķu aprikoze ļoti patika rakstniekam Ernestam Hemingvejam.
Kiviak ir tradicionāls inuītu Ziemassvēku, dzimšanas dienu un kāzu ēdiens Grenlandē. Tas atzīts par baisāko un neparastāko ēdienu pasaulē. Eiropieši par to šausminās, bet inuīti tā nedomā. Topošajai delikatesei jāgatavojas vismaz 7 mēnešus, taču briedināšanas laiks var būt līdz pat 18 mēnešiem. Tie, kas varējuši pārvarēt pretīguma sajūtu un ir nogaršojuši , apgalvo, ka garša esot ļoti savdabīga, atgādinot asu, pikantu sieru.
Ja var ticēt informācijai kādā žurnālā, tad kiviak gatavo šādi: " beigtam ronim nogriež galvu, vēderā veic iegriezumu, caur kuru rūpīgi sapilda vairākas beigtas,nenoplūktas kaijas. Pēc tam griezuma vietas aizdrīvē ar taukiem. Pildīto roni ierok pakusušajā zeme okeāna krastā, kur tas atrodas 7 mēnešus. Šajā laikā notiek dabīgie fermentizācijas procesi. Pēc tam roni izrok, kaijas izņem un atbrīvo no spalvu atliekām un pasniedz, kā ir."
Bērnu ārste amerikāniete Leila Alise Doutrija Denmarka ( 1898.1.02. - 2012.1.o4.) bija pasaulē vecākā un visilgāk praktizējošā bērnu ārste. Viņa praktizēja līdz 103 gadu vecumam. Ārste, kas ne tikai pieņēma slimniekus, bet veica arī zinātniskus pētījumus. Daktere saviem mazajiem pacientiem praktiski bija pieejama visu diennakti, jo ambulance un dzīves vieta atradās blakus.
Kurš gan no mums nav priecājies par mīksto sniegu, kad varēja to velt un uzcelt sniegavīru vai pat cietoksni. Taču pasaulē notiek konkursi, festivāli veltīti ne tikai sniegavīram, bet arī sniega sievai. Tā bija 37 m lielā sniega sieva Olimpija ASV Betelas pilsētā, kura vārdu guva, godinot štata gubernatori Olimpiju Stounu. Milzīgo dāmu prezentēja 2008. gadā. Koši sarkanās lūpas tika izgatavotas no automašīnas riepām, garās skropstas - no 16 slēpju pāriem, 40 m - gara šalle. Dāmu varēja saskatīt no liela attāluma. Sniega milzene pilnībā izkusa tikai jūnijā.
Lai arī cik tas dīvaini neliktos, taču austrumu zemēs par izsmalcinātu un dārgu delikatesi tiek uzskatīta zupa, kas vārīta no bezdelīgu ligzdām. Visvērtīgākās esot baltās ligzdas, kuras putni lipina tikai no savām siekalām. Tādas ligzdas cena no 2500 ASV $ par kilogramu. Zupas cena ir iespaidīga. Pasaulē lielākā bezdelīgu ligzdu piegādātāja ir Malaizija. Ik gadus savāc un eksportē 25 tonnas šo putnu ligzdas. Attēlā bezdelīgu kolonija Āfrikā zem tilta.