Mūsdienās mēs visi esam tik aizņemti, pārslogoti, un bieži rodas jautājumi kad? Kāpēc? Šeit ir zinātniski pierādīti fakti, kāpēc mums pasliktinās atmiņa.
Problēmas ar atmiņu?! Vairs ne!11
1. Depresija.
Kad mēs esam depresijā mēs nespējam koncentrēties uz lietām, atsaukt atmiņā kādas darbības, jo esam pārpildīti ar tik daudz negatīvām emocijām. Diemžēl, neviens nav atbrīvots no depresijas, un tas var notikt pat maziem bērniem, kuri bieži pakļauti stresa situācijām. Negatīvas emocijas, tostarp dusmas, bailes un nemiers var izraisīt aizmāršību un nespēju koncentrēties.
1. Apjukums.
Lielākā daļa cilvēku savu dzīvi sāk pārvērst par rutīnu, un savā ikdienā mēģina savus ieradumus apvienot ar lieliem mērķiem, ar daudziem uzdevumiem, un cenšas pēc iespējas ātrāk tās īstenot. Sākumā tas gan varētu šķist aizraujoši, taču pārlieku liela aktivitāte var novest pie stresa un apjukuma…. Neziņas ko darīt, kā rīkoties tālāk. Brīdī kad mūsu prāts tiek pārslogots ar lietām, un tas liedz turpmāk tiekties pēc rezultāta. Paturiet prātā to ka jūsu smadzenes var apstrādāt tikai tik daudz lietu cik pats varat to aptvert, jo pretējā gadījumā var rasties garīgais piesārņojums.
nespēja izteikt savas patiesās emocijas.
Ir cilvēki kuri ir raduši sevī slēpt savas emocijas, lepnumu, kautrīgumu jo baidās. Ar laiku viņi paliek nolaidīgi, nevar izprast paši savu emocionālo aspektu pret dzīvi, viņi vairs paši sevi nevar izprast. Smadzenes sastāv no divām daļām, kreisā- kura regulē loģiku, un labā- veicina mākslinieciskās un emocionālās funkcijas. Ja abas puses varētu izmantot vienlīdzīgi, mēs rastu sevī ne tikai harmoniju, bet arī māku izprast sevi. Tātad tas ir ideāls uz kuru mums visiem ir jātiecas, lai uzlabotu gan savu loģisko gan radošo pusi.
Nepamatota zāļu lietošana.
Mūsdienās daudzi medikamenti ir nelegāli, ir aizliegti ar likumu jo tā iedarbība nekādā veidā nekalpo lai uzlabotu vai atbalstītu veselības stāvokli. Diemžēl ir tādi cilvēki kuri tika eksperimentāli izmantoti lai pārbaudītu kādu medikamentu iedarbību. Pēc tam kad to ķermeņi ir pieraduši pie kādas vielas viņiem ir grūti pretoties, un lai to pārvarētu tas būtu liels izaicinājums. Taču paejot malā no nopietniem narkomānijas jautājumiem, jebkura atkarība no kādas vielas var izraisīt ne tikai atmiņas zudumus, bet arī abu smadzeņu pusložu traucētu darbību, un ja vien šī atkarība netiek laikus risināta cilvēkam var iestāties dziļi psiholoģiski pārdzīvojumi, asinsrites traucējumi, elpošanas orgānu traucējumi utt.
Pārmērīga alkohola lietošana.
Pamatojoties uz zinātniskiem pētījumiem, pārāk daudz alkohola var izraisīt daudzas veselības problēmas un garīgās problēmas, tostarp kaitējumu jūsu retrospektīvo atmiņu. Tomēr alkohola lietošana var izraisīt smagus atmiņas zudumus kā arī kaitēt nervu sistēmai , un tikai 20% no visiem šiem gadījumiem ir beigušies ar veiksmīgu atveseļošanos.
Tiamīna trūkums.
Tiamīns ir B vitamīns, svarīga uzturviela, kas ir nepieciešama lai cilvēkam ražotu enerģiju. Šis vitamīns uzlabo ne tikai nervu sistēmu, bet arī ietekmē jūsu garastāvokli, atmiņu, kustību un domāšanu. Zinātnieki uzskata ka visvairāk šī vitamīna atrodas tieši cilvēka smadzenēs. Tie cilvēki kas cieš no šī vitamīna trūkuma, var piemeklēt ilgtermiņa atmiņas zudumi.
Miega trūkums.
Miegs palīdz atsvaidzināt tavu ķermeni un prātu, vienlaikus nodrošinot nolietojušos šūnu un audu atjaunošanu. Turklāt kad jūs guļat smadzenes regulāri atjauno un pārstrādā jūsu atmiņu. Ja jums ilgstoši trūkst miega tad jūsu smadzenes ir aizņemtas ar citu funkciju pildīšanu ka tām nav laika lai pārstrādātu jūsu jauno atmiņu.
Tiem kam ir laba atmiņa nav jāuztraucas, ka kādu no jūsu funkcijām smadzenes nevar paspēt izpildīt. Tātad viss tikko izlasītais jums ļaus kaut nedaudz no tā visa izvairīties, un sākt uzlabot savu atmiņu, jūs kļūsiet mazāk aizmāršīgs, jūsu uzmanība uzlabosies