Laika gaitā tika izgudrotas dažnedažādas apģērba aizdares - saites, pogas, sprādzes, āķi, caurumi... taču straujais dzīves ritums it kā prasīja tādas apģērba aizdares, kuras varētu ātrāk un vieglāk aizdarīt.
Pogas , saites, sprādzes...0
Senāk zābakus varēja aiztaisīt ar auklām un sprādzēm. Un tā drauga žēlabas par muguras sāpēm šņorējot zābakus, rosināja izgudrotāju Vitkombu Džadsonu 19.'gs. 50. g. atrast veiksmīgāku aizdares veidu. Taču pirmā iecere, gan teorētiski, pieder šujmašīnu izgudrotājam Eliasam Hovam. Pirmo rāvējslēdzēju ar āķiem izgudroja Džadsons, to patentēja 1893.gada 29.augustā. Tos pirka maz, jo nebija droši. 1904.gadā viņš izgudroja jaunu, uzlabotu modeli C - curity, taču arī tas nebija veiksmīgs.
Un tad Džadsona uzņēmums noslēdza līgumu ar zviedru zinātnieku Gideonu Sundbeku, lai pilnveidotu rēvējslēdzēju. 1913.gadā viņš radīja jaunu šīs aizdares modeli bez āķiem. Sundbeks izgudroja arī ierīci, ar kuru varēja gatavot rāvējslēdzējus.
Gideona Sundbeka rāvējslēdzējs izskatījās gandrīz kā mūsdienu rāvējsēdzējs, kļūdams par ierastu lietu mājsaimniecībā.
Vitkomba Džadsona uzņēmums tika pārdēvēts par Hookless Fastener Company un uzsāka jauno rāvējslēdzēju ražošanu. Sākotnēji tos vēlējās iegādāties tikai armija un flote somām un lidotāju apģērbam. 1921.gadā gumijas ražošanas uzņēmums BF Goodrich pasūtīja tūkstošiem rāvējslēdzēju jaunajiem gumijas zābaku modeļiem.
Mūsdienās rāvējslēdzējiem ir ļoti plašs pielietojums. Tie iešūti gan apģērbos, gan kompaktdisku maciņos, gan teltīs un simtiem citu lietu.