Amerikā pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados sākās vētraina autotransporta attīstība. Parādījās daudz visvisādu ceļu- un, par cik cilvēciņiem bija daudz lielākas iespējas kaut kur nokļūt, radās ļoooti liela nepieciešamība pēc kartēm.
Amerikā pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados sākās vētraina autotransporta attīstība. Parādījās daudz visvisādu ceļu- un, par cik cilvēciņiem bija daudz lielākas iespējas kaut kur nokļūt, radās ļoooti liela nepieciešamība pēc kartēm.
Bet! Kartes zīmēt- tas ir ārkārtīgi darbietilpīgs pasākums. Kā lai izdara tā, lai konkurenti vienkārši nepārkopētu tavu darbu? Citādi braukā mēnešiem, nojaucies ar ceļu dubļiem, lai sastādītu ceļu karti un pēkšņi konstatē, ka konkurenti to ir pārkopējuši un jau pārdod vietējā benzīntankā.
Un tā viena firma - "General Drafting Company" izdomāja īpašas kopīraita lamatas. Firmas dibinātājs Otto Lindbergs un viņa asistents Ernests Alpers sameklēja pašu aizaugušāko kaktu, kādu vien varēja atcerēties- Ņujorkas štatā, uz ziemeļiem no nelielas pilsētiņas Rosko, kur Otto kaut kad bija makšķerējot nomaldījies.Un tur, kur bija maldījies pa purviem, viņš uz kartes novietoja pilsētiņu ar nosaukumu Agloe. Ar nosaukumu viņi pārāk nepūlējās- paņēma savus iniciāļus un samaisīja burtus.- Otto G. Lindberg un Еrnest Alpers.
Un apmierināti 1937. gadā aizsūtīja karti uz tipogrāfiju. Tagad, ja kartē kādam konkurentam parādīsies Agloe, būs laba iespēja viņus iesūdzēt tiesā par plaģiātu.
Beigu beigās "General Drafting" īpašniekiem ienāca prātā vēl vienkāršāks problēmas risinājums- viņi vairs nenodarbojās ar savu karšu tiešo pārdošanu, bet vienkārši piegādaja visu tirāžu Esso un Exxon benzīntankiem.
Bet 1962 gadā izskatījās, ka kāds ir uzrāvies. Agloe parādījās RedMcCinely kartē. "General Drafting" savāca juristu baru un svinīgi sataisījās uz tiesas paraugprocesu.
"Par ko jūs mums piekasāties?" brīnījās konkurenti "Jūs paši tur vispār esat bijuši?"
Apjukušie "General Drafting" pārstāvji metās uz pašizdomāto vietu kartē...un, neticot savām acīm uzdūrās reālam veikalam ar izkārtni "Agloe General Store". Konkurentiem arī nevarēja pārmest, ka viņi paši uzcēla veikaliņu, lai novērstu aizdomas- viss bija godīgi. Veikaliņš 50- to gadu sākumā parādījās vienkārši tāpēc, ka ceļotāji laiku pa laikam tur ieradās, lai apskatītu kartē atzīmēto pilsētiņu. Daži pat apmetās šeit uz dzīvi.
Tur parādījās arī mednieku namiņš, lai makšķerniekiem būtu šādas tādas ērtības, kad viņi ierodas ķert zivis Biverkillas strautā. Un namiņš arī saucas Agloe Lodge - tam par godu ir izdota pat pastkarte.
"General Drafting" ar troksni izgāzās tiesas procesā un Agloe sāka savu uzvaras gājienu pa kartēm līdz pat mūsdienām.Var pat apskatīt, kā šī vieta izskatās Google kartē..
Šis stāsts kļuva slavens un pēc tā motīviem 2008.gadā iznāca Džona Grīna romāns "Papīra pilsētas"- un no ta laika fanu straume Agloe virzienā neapsīkst. Klīst tur un priecājas.
jāizveido arī sava pilsētele kaut kur džungļos, galvenais neaplauzties pašam pēctam smagi
Katram, kuram patīk miers un klusums, lauku dzīve, šī vietā ir tieši piemērota tādiem cilvēkiem. Izskatās arī ļoti laba dzīvošanai.