Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
540

Tiešām, šīs spēlītes paredzētas tikai izturīgajiem!

P.S. Šis ir mans 100tais raksts!

Amazones džungļu... Autors: Sulīgais Mandarīns Pasaules grūtākās šķēršļu trases, maratoni, triatloni u.c.
1.

''Amazones džungļu maratons''

Katru gadu oktobrī Brazīlijas lietus mežos tiekas izturīgākie skrējēji, lai paveiktu vienu no grūtākajiem maratoniem pasaulē. Trase ir 254km gara un sadalīta sešos posmos. Šajā maratonā ir jāpārvar lielas gaisa temperatūras izmaiņas līdz pat 40 grādiem un jābūt izveicīgiem jebkurā trases posmā - purvā, upes šķērsošanā, stāvos kāpienos augšup un lejup, ciema takās un pat slimošanas apvidos. Dalībniekiem jābūt ne vien fiziski un garīgi stipriem, bet  arī jābūt zināšanām par dabu, jo Amazones lietus mežos iespējams satikt pat skorpionus, tarantulus, čūskas u.c. Lai gan ekstrēmajās sacensībās ik gadu piesakās ap 100 cilvēku, finišē vien aptuveni puse. Trases iziešana prasa vairākas diennaktis, un tās iziešana 40 stundās jau uzskatāma par ļoti labu rezultātu.

Ja uznāk miegs dalībnieki... Autors: Sulīgais Mandarīns Pasaules grūtākās šķēršļu trases, maratoni, triatloni u.c.
2.

Ja uznāk miegs dalībnieki ātri uzceļ īpašu šūpuļtīkla telti un kādu stundiņu atgūst spēkus. Zemē liekamās teltis nav drošas, jo tajās var ielīst bīstami rāpuļi.

PEAK nāves skrējiensPar... Autors: Sulīgais Mandarīns Pasaules grūtākās šķēršļu trases, maratoni, triatloni u.c.
3.

''PEAK nāves skrējiens''

Par pasaulē bīstamajākām un sarežģītākajām sķēršļu pārvarēšanas sacensībām uzskatāms ''PEAK nāves skrējiens''. Tagad tam ir izveidoti vairāki paveidi un dalībnieki var savus spēkus pārbaudīt vai ziemā vai piemēram kopā ar komandu. Taču galvenās ir ikgadējās vasaras sacensības. Lai gan trase ir tikai 16km gara, tās iziešanai nepieciešamas aptuvenni 24h. Ceļā jūs sagaida tekošs ūdens, dubļu bedres, rāpšanās pa dažādiem traucēkļiem apbērtā kalnā nemaz nav viss. Dalībniekiem jābūt arī veikliem domātājiem, jo atsevišķos kontrolpunktos viņiem jāmēģiina atcerēties visi ASV prezidenti vai piemēram jāizveido sarežģīta konstrukcija no ''LEGO'' klucīšiem. Organizatoriem tīri labi patīk arī joki - reizēm viņi dalībniekiem liek izrakt celmu vai piemēram rāpties augšā pa ūdenskritumu ar spaini, kas piekrauts ar smagiem akmeņiem.

Hūpera pasaules purvu... Autors: Sulīgais Mandarīns Pasaules grūtākās šķēršļu trases, maratoni, triatloni u.c.
4.

''Hūpera pasaules purvu snorkelēšana''

Jautras, taču tajā pašā laikā nepatīkamas sacīkstes pavisam noteikti ir ''Hūpera pasaules purvu snorkelēšana'', ko ik gadu rīko Lielbritānija. Tajās, tērpušies peldkostīmā vai ūdens tērpā un apbruņojušies vien ar elpošanas caurulīti un aizsargbrillēm dalībnieki pieveic 110m garu purvu. Kukaiņi, ūdenszāles, zeme kura grimst kājas. Katrs metrs ir kā cīņa. Visātrāk nepatīkamo purvu izdevies pieveikt anglim Endrū Holmsam - 1 minūtē un 24 sekundēs Purvainās sacensības notiek jau kopš 1976.gada. Tā ienākumi tiek ziedoti labdarībai.

Triatlons Dzelzs vīrsIron... Autors: Sulīgais Mandarīns Pasaules grūtākās šķēršļu trases, maratoni, triatloni u.c.
5.

Triatlons ''Dzelzs vīrs''

''Iron man'' jeb ''Dzelzs vīrs'' ir viens no grūtākajiem triatloniem jeb trīscīņām kāda izgudrota, un tajā piedalās tikai ļoti spēcīgi sportisti. Triatlonā jāpieveic 3,86km peldu, 180,25km braucot ar velosipēdu un 42,2 skrienot. Pie tam bez apstājas! Taču tas nav ikgadējs notikums, jo trialonatlona sacensības dažādās pasaules valstīs rīko visu cauru gadu. Visbiežāk tas sākas 7:00 no rīta. Dalībniekiem ir jāfinišē 17h laikā. Tikai izturīgākajiem tas ir pa spēkam, jo pēc peldēšanas pat uz velosipēda sēdekļa pieveikt daudzos kilometrus ir ļoti grūti. Ideja par ''Dzelzs vīra'' triatlonu dzima jau 1977.gadā.

Antarktīdas ledus... Autors: Sulīgais Mandarīns Pasaules grūtākās šķēršļu trases, maratoni, triatloni u.c.
6.

''Antarktīdas ledus maratons''

Ilgstoši skrien nav viegli, bet iedomājies, ka tas jādara lielā aukstumā un sniegā. Antarktīdas ledus maratona dalībniekus tas nebiedē. Tie novembrī pulcējas vien dažus simtus kilometru no Dienvidpola, lai dotos vienā no lielākajiem izaicinājumiem. Pieveiltu 42km garo trasi. 10-25m/s spēcīgais vējš nepalīdz, tāpat kā aukstums. Pirms skrējiena nav iespējams noteikt pat aptuveno dalībnieku finišēšanas laiku, jo katra pieveiktā metra ātrums atkarīgs no laikapstakļiem. Tomēr visātrāk maratonu 2013.gadā izdevās pieveeikt Petram Vebrušekam no Čehijas - 3 stundas, 34 minūtes un 47 sekundes.  

Stipro skrējiensArī tepat... Autors: Sulīgais Mandarīns Pasaules grūtākās šķēršļu trases, maratoni, triatloni u.c.
7.

''Stipro skrējiens''

Arī tepat pie mums ik gadu norisinās šķēršļu sacensības ''Stipro skrējiens'', kas iemantojis pasaules slavu. Tajās pēc iespējas ātrāk ir jāpieveic aptuveni 9km gara trase, kurā izvietoti vairāki desmiti šķēršļu. Rāpies pāri divmetrīgai sienai, peldi pa ūdeni, šūpojies virvēs vai pat centies pārvarēt dzeloņdrāšu mudžekli uz vēdera šļūcot pa dubļiem. Katru gadu šajā skrējiena piedalās vairākas komandas, kuru mērķis ir nevis  finišēt pēc iespējas ātrāk, bet gan finiša līniju pārkāpt kopā un  trasē palīdzēt arī citiem skrējējiem. Taču ''Stipro skrējienu'' cenšas pieveikt arī nopietni sportisti un pat Nacionālo bruņoto spēku karavīri. Kopš pagājušā gada izveidota arī īpaša distance bērniem. ''Stipro skrējiens'' parasti notiek 4.maijā vai kādu dienu pirms, lai ļautu dalībniekiem svinēt Neatkarības atjaunošanas gadadienu neparasti.

1
540
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
REDĪSS avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesaka
  REDĪSS 06.08.15 14:16
37
0

A kur skolas skrējiens uz ēdnīcu? 

spoku dienas joks

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 07.08.15 10:22
7
0

Takeshi's Castle. 

Balanss avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Maska
  Balanss 07.08.15 09:37
4
0

atbildot uz tokyowolf komentāru " 254 km 40 stundās ir labi?tas ir n... " ir iespējams

Stasits avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Recidīvists
  Stasits 17.11.16 13:26
4
0

He, man ari ienaca prata tas sovs- Takesi Pils.

paceltelefonu avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Testu veidotājsMedaļa Teamwork
  paceltelefonu 17.11.16 15:27  
4
0
atbildot uz tokyowolf komentāru " 254 km 40 stundās ir labi?tas ir neie... "Uz asfalta tās būtu kaut kur 20 stundas no vietas džungļos ar šķēršļiem varētu būt 140 izcils rezultāts manuprāt
tokyowolf avatars
Medaļa SensācijaMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  tokyowolf 07.08.15 00:41
4
1

254 km 40 stundās ir labi?tas ir neiespējami par uz asvalta kur nu vēl džungļos..tkā sameklē normālu un patiesu info..

tokyowolf avatars
Medaļa SensācijaMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  tokyowolf 07.08.15 14:03
2
0

atbildot uz xux  komentāru "Kvai paņem par piemēru to, ka maratonu -42km no... " Maratons nav džungļi,džungļos tu bari tikai kārpīties uz priekšu kas prasa ļoti daudz laika,manuprāt.

Balanss avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Maska
  Balanss 17.11.16 17:17
0
0

ei nost cik labi esi nokopējis katru vārdu no mīlu Kombuļu Inesi

iMarkuss avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SensācijaMedaļa Deputāts
  iMarkuss 18.11.16 01:28
0
0

Latvija noris arī pasaulē garākā komandu stafete airēšanas maratonos - Gauja XXL 420km komandu stafete. Ir arī individuālais - 310km