Šis raksts vairāk gan domāts tiem, kuri šodien sev piesprauž šo drānas gabaliņu, neko nezina un zināt nemaz negrib par šīs lentītes izcelšanos. Padomju Savienības laikā valdīja uzskats, ka Slavas ordenis, kura oranžmelni svītroto lentīti atsevišķa ļaužu grupa mēdz spraust un siet visās iespējamās vietās, dibināts 1943. gadā, 2. Pasaules kara laikā. Vieni vienīgi meli...
Nevajag aizmirst, ka lentīte ir pirmkārt simbols, bet simboliem ir tāda nelāga īpatnība pāraugt savu sākotnējo vēsturisko kontekstu un eventuāli sākt nozīmēt kaut ko citu, nekā savos pirmsākumos. Un Georga lentīte te ir ne pirmā un vienīgā. Arī kristietība pielūdz krustu, kurš, ja mēs atceramies, gluži vienkārši senajā Romā bija nāves soda izpildes rīks. Kas uzdzen interesantus secinājumus - ja, piemēram, Jēzus būtu nevis piesists krustā, bet giljotinēts, vai tas nozīmētu, ka kristieši tagad nēsātu uz kakla mazas giljotīņas un pielūgtu to modeļus baznīcās? Izklausās absurdi, vai ne, bet pēc būtības no krusta tur ir ļoti minimāla atšķirība.
Arī Georga lentīte ir pāraugusi gan Jura krustu, gan Slavas ordeni (un Lielā Tēvijas kara dalībnieka medaļu, btw), un mūsdienās ir kļuvusi par pankrievisma simbolu, un pati Uzvaras diena - par krievu (vismaz Latvijā) konsolidācijas dienu, arī pāraugot savu sākotnējo nozīmi.