Spoku pilsētiņa, kas stāv pamesta kopš 1982 gada . Atšķirībā no citām spoku pilsētiņām šī pilsētiņa ir saglabājusies ideālā stāvokli. Pilsētiņa izskatās ļoti labā stāvokli, jo visas mājas un mantas tajās bija pilnīgi jaunas, kad to pameta iedzīvotāji, kas pilsētiņā bija nodzīvojuši tikai 18 mēnēšus Pilsētiņai joprojām ir elektrība un apkure. Lai gan tā ir pamesta to regulāri apkopj darbinieki, kas rūpējas, lai zāle būtu nopļauta, putekļi saslaucīti, uzturēta kartība, pielabots, piekrāsots u.tml.
Pamestā paradīze kurā neviens jau 30 gadus nedzīvo36
94 mājas, 200 dzīvokļi, slimnīca, iepirkšanās centrs, bārs, restorāns, kino teātris, sporta centrs, banka, bibliotēka u.tml, kas tad te pietrūkst ? iedzīvotāji pietrūkst !
Kitsault pilsētiņa ir norobežota, lai to neviens neizdemolētu un neizlaupītu. Pie mums jau pirmajā nedēļa visu izdemolētu un pēc mēneša visa tā pilsētiņa jau būtu nojaukta un notirgota :D
Kanādas Dienvidrietumos, Britu Kolumbijā, kur Aļaskas robeža ir tuvāk nekā kāda apdzīvota viet, atrodas mistiska, noslēpumaina un sabiedrības acīm pazudusi pilsētiņa - Kitsaulta, kurā ir iespējams nokļūt tikai pa garu zemes ceļu braucot vairāk kā 3 stundas ar automašīnu, pilsētiņa atrodas aiz nožogojuma un slēgtiem vārtiem.
Pilsētiņa ir kā gigantiska 70desmito beigu laika kapsula, kas gaida atpakaļ cilvēkus. Kitsault pilsētiņai pat nav atslēgta elektrība un apkure joprojām strādā.
Pilsētiņa ir pamesta kopš 1982.gada.
Kapēc cilvēki pameta Kitsaultu ?
Kitsaultu 1979.gadā kā raktuvju pilsētu dibināja Pelps Dodžs (Phelps Doge). Savos ziedu laikos pilsētiņā dzīvoja 1200 cilvēku, kas no raktuvēm ieguva molibdēnu, ko izmanto dzelzs sakausējumos, lai tos padarītu karstumizturīgus un tie nerusētu.
Jau pēc 18 mēnešiem molibdēna cenas drastiski norkitās sasniedzot ļoti zemu cenu un tādā līmeni palika arī turpmākos 20 gadus.
Tā kā vairs nebija izdevīgi iegūt molibdēnu, tad raktuves un pilsētiņa tika slēgta, un visiem iedzīvotājiem tika pavēlēts to pamest un atpirktas mājas.
1979.gadā Molibdēns maksāja 36$ par 0.453g (Mārciņa), bet nokritās uz 5$ par mārciņu un tāda cena Molibdēnam saglabājas turmpākos 20 gadus.
Molibdēns ir ķīmiskais elements ar simbolu Mo un atomskaitli 42. Molibdēnu galvenokārt iegūst, reducējot tā sulfīdu MoS2 (molibdenītu). Molibdēnu pamatā lieto sakausējumos ar dzelzi. Tīrā veidā molibdēns ir sudrabbalts metāls ar cietību 5,5 pēc Mosa skalas. Tā kušanas temperatūra ir 2623 C, starp dabā sastopamiem elementiem tikai dažiem ir augstāka kušanas temperatūra. Molibdēns deg tikai temperatūrās virs 600 C. Tam ir viens no zemākajiem termiskās izplešanās koeficientiem starp komerciāli lietotiem metāliem. Molibdēnu pamatā lieto sakausējumos ar dzelzi, lai iegūtu karstumizturīgus un nerūsējošus materiālus. Tā oksīdus un sulfīdus izmanto kā ķīmisko reakciju katalizatorus.
Pilsētiņu tika pavēlēts pamest steigā, daži gan negribēja doties prom un policijai nācas ar varu aizdabūt dažus prom braukt negribētājus.
2004.gadā Kitsaulta tika pardota un par 7.000.000 $ to nopirka uzņēmējs Krišnan Sutantīrans ( Krishnan Suthanthiran ), cerot Kitsaultu pārtaisīt par atpūtas vietu intelektuāļiem (Zinātniekiem, pētniekiem u.tml). Respektīvi, izveidot patīkamu komūnu intelektuāļiem kurā labi pavadot laiku nākt klājā ar idejām. Šo ieceri bija paredzēts īstenot 2011.gadā, bet mobildēna cenas atkal uzkāpa un tika dibināts Kitsault energy.
Šobrīd ir doma Kitsaultā izveidot dabas gāzes termināli un laist cauri trubas – pagaidām tiek meklēti investori, lai piesaistītu 30 milijardus investīcijas. Kā arī doma atjaunot Molibdēna raktuves.
Sutantīrana nolīgtie darbinieki rūpējas par pilsētiņas tīrību un kārtību kā arī tiek labots, piekrāsots utt, saglabājot šo pilsētiņu gandrīz kā muzeju.
Sutantīrans kungs ir apsvēris visas iespējas, ko vēl varētu iesākt ar pilsētīnu - pārtaisīt to par kino studiju, piedāvāt eko tūrismu, atpūtas centru utt.
2017.gadā paredzēts atjaunot molibdēna raktuves un iegūt 45.500 tonas molibdēnu
Par zālāju pļaušanu, putekļu slaucīšanu, remontēšanu rūpējas 10-15 darbinieki. Kopš pilsētiņas iegādes 2005.gadā Sutantīrans jau ir tās apkopei un uzturēšanai 9 gadu laikā iztērējis 18.000.000 $. Tāpēc tiek cerēts izveidot dabas gāzes cauruļvadu, lai varētu iegūt finanes pilsētiņas turpmākai uzturēšanai ar iedzīvotājiem - intelektuāļiem.
Kitsaulta. Atrodās fantastiski skaistā vietā ar būrvīgiem dabas skatiem, pilsētiņa ir arī sava neliela lavu piestātne.Lai nodrošinātu Kitsaultu ar elektrību 1979.gadā tika uzbūvēta 200 km gara elektrolīnija un uz Kitsaultu tika izveidots grants ceļš pāri 820 metrus augstam kalnam, tādēļ drošākā pārvietošanās metode ziemā bija pa udeni.
Kitsaulta ir 130 ha liela. Visām mājam ir kanalizācija. 2033 m2 liels iepirkšanās centrs kopā ar pārtikas veikalu, alkoholisko dzērienu veikalu, instrumentu veikalu un banku ar diviem seifiem un kaut kāds Sears outled veikals.
Pilsētā bija viss nepieciešams, lai dakterus, ķiurgus un zobārstus nodrošinātu ar visu nepieciešamo, ārsti neatrādas uz vietas, bet vajadzības gadījumā tika aicināti. Slimnīcā atradās pilns ekipējums priekš izmeklēšanas veikšanas kā arī aprīkojums , lai varētu veikt ķiurģiskas operācijas.
1983.gada dolārus pilsēta izmaksāja 43.000.000 (Mūsdienu naudā 103.000.000$ (2015).
Lai varētu atjaunot Kitsaultas pilsētiņu būtu nepieciešams ieguldīt 700.000.000$ tādēļ Sutantīrans cer atrast sadarbības partrnetus, la ivarētu īstenot dabas gāzes cauruļvada projektu.
Sutantīrans pat ir izveidojis mājaslapu, kas veltīta viņai nopirktajai spoku pilsētiņai - Kitsaulta http://www.kitsault.com/