Šīs operācijas veiksme bija tik holivudiski neticama, ka pēc tās tika uzņemtas vairākas filmas, neskaitot tās, kuru sižets tika daļēji balstīts uz šiem notikumiem- piemēram "Delta Force" ar Čaku Norisu galvenajā lomā,
Operācija "Entebbe"26
1976. gada 27. jūnijā četri teroristi sagrāba Air France lidmašīnu,kura lidoja pa maršrutu Telaviva- Atēnas- Parīze. Atēnās todien bija lidostas personāla streiks un nevienam nebija prātā kaut kāda tur garlaicīga pasažieru kontrole, un četri līdz zobiem apbruņoti teroristi bez problēmām iekļuva lidmašīnā.
Tiklīdz lidmašīna pacēlās gaisā, viņi piespieda ekipāž\u lidot uz Lībiju, kur ar brāļu musulmaņu palīdzību lidmašīna tika uzpildīta tālākam ceļam uz Ugandu. Tā bija tāda jauka valstiņa, kur cilvēkēdāji bija ar PSRS palīdzību izvēlējušies sociālistisko attīstības ceļu, valsts galva Idi Amins kā trofeju ledusskapī glabāja sava pretinieka galvu kolekciju un reizēm mēdza vakariņās notiesāt gan savas sievas, gan ministrus, dēvēja sevi par visu zvēru un okeāna zivju karali un savas valdīšanas laikā pamanījās noslepkavot pusmiljona valsts iedzīvotāju.
.Ķīlniekus ieslodzīja Entebbes lidostas vecā termināla ēkā Visi neebreji tika atlaisti. Palika 105 ebreji, 77 no viņiem no Izraēlas.
Izraēlas valdībai tika uzstādīts ultimāts ar prasību atbrīvot 53 ieslodzītus teroristus. Pretējā gadījumā bija solījums 48 stundu laikā sākt nogalināt ķīlniekus. Sarunu gaitā izdevās pagarināt šo termiņu līdz 4. jūlijam. Visu šo laiku terorima apkarošanas karaspēka daļu kareivji vairākas reizes izmēģināja visus termināla zibenīgas ieņemšanas variantus. Termināla konstrukcija bija ideāli zināma, jo paši izraēlieši savulaik viņu bija cēluši kā palīdzības pasākumu Āfrikas ekonomikai. papildus informāciju par lidostas iekārtojumu un apsardzes sistēmu MOSSAD saņēma no saviem aģentiem. Atrodoties trīs ar pusi tūkstošu kilometru attālumā no Izraēlas, paša Āfrikas sirdī, teroristi jutās pilnīgā drošībā. Un veltīgi 3. jūlijā četri gigantiski "herkulesi" pilni ar kareivjiem ielidoja Ugandā. Lidot vajadzēja vairāk kā septiņas stundas un viņu rīcībā bija tikai viens vakars, tapēc izlidošana notika tad, kad valdība vēl debatēja- atļaut operāciju vai nē. Ja lēmums būtu negatīvs, lidmašīnas pagrieztu atpakaļ. Elitārajās karaspēka daļās tika atlasīti 200 lieliski kareivji- labākie no labākajiem. Viņi tika sadalīti piecās vienībās. Daudzi no viņiem bija dienējuši Ugandā tad, kad tur vēl nevaldīja zvēru un zivju karalis. Izraēliešu instruktori bija apmācījuši Ugandas armiju.. Tagad viņu zināšanas par Ugandu noderēja
Bez tam operācijas plānotājiem radās jauna ideja- kad viņi skatījās filmu par Idi Amina ierašanos lidostā melnā mersedesā. Starp visām citām labajām lietām, kas tika iekrautas ietilpīgajos "herkulesu" vēderos bija tieši tāds melns mersedess, kādā brauca Idi Amins.Tas bija domāts, lai pastiprinātu pēkšņuma efektu. Pēc septiņu stundu lidojuma "herkulesi" nolaidās Entebē un viens no tiem nolaidās uzreiz aiz angļu lainera, kuram tikko bija atļauta nosēšanās. Kā tikai šasijas pieskārās zemei, kareivji lidoja laukā no lidmašīnām. Viņi izvietoja rezerves ugunis gar pacelšanās joslu gadījumam, ja ugandieši atslēgtu apgaismojumu. Commandos komandēja viens no labākajiem jaunajiem Izraēlas armijas virsniekiem Jonatans Netanjahu Viens no herkulesiem apstājās lidostas talakajā stūrī, un no tā izripoja mersis un divi džipi. Angļu transportlidmašīnas radītajā troksnī desantnieku radītais troksnis pazuda.
Trīs mašīnas ar ieslēgtām ugunīm virzījās vecās lidostas ēkas virzienā. Simt soļus no ēkas ceļu aizsprostoja divi ugandiešu kareivji. Viens no viņiem, nomērķējis uz mersedesu, pavēlēja apstāties. Jonatans un vēl kāds virsnieks nomērķēja uz viņiem ar beztrokšņa pistolēm un neitralizēja viņus. Desantnieki izlēca no mašīnām un metās uz lidostas ēku. Vienas durvis bija slēgtas no iekšpuses, tāpēc . visa vienība metās uz otrām durvīm. Kareivji ielauzās zālē, kur atradās ķīlnieki. Terorists, kurš apsargāja zāles kreiso pusi, atklāja uguni un tika nošauts uz vietas. .Vēl divi teroristi labajā pusē- vīrietis un vācu tautības sieviete- tapat tika nošauti. Pēc tam precīzs šaviens pieveica ceturto teroristu, kurš stāvēja zāles centrā.No brīža, kad tika nošauti ugandiešu kareivji līdz četru teroristu likvidēšanai pagaja 15 sekundes.Pēc stundas lidmašīnas, uzpildījušas degvielu, izlidoja uz Kenijas galvaspilsētu Nairobi.
Uz atvadām izraēlieši aizdedzināja astoņus ugandiešu "migus" Operācijas gaita tika nošauti četri teroristi un vairāki desmiti ugandiešu armijas kareivju. Apšaudē gāja bojā divi ķīlnieki- viens no viņiem, apjucis no prieka, pielēca kajās un metās pie kareivjiem. Vēl septiņi ķīlnieki tika ievainoti, pārējie bija sveiki un veseli. Vēl viena ķīlniece- 73 gadus vecā Dora Bloha, palika Ugandas slimnīcā un pēc Idi Amina paveles tika nošauta tieši slimnīcas gultā. No karavīriem gaja bojā tikai viens- nākamā Izraēlas premjerministra vecākais brālis Jonatans Netanjahu.Viņu no muguras nošava ugandiešu snaiperis tad, kad visi jau pameta terminālu.