98

 2209  3

Šādas mini valstis ir sastopamas visā pasaulē.Reizēm šādām valstīm pieder teritorija, kas nav lielāka par piemājas zemes gabalu.Lai arī nav atzītas, tās ir izstrādājušas savu konstitūciju, tām ir savi karogi un pat nauda, tiek organizētas vēlēšanas.Šo valstu izveidošanās iemesli ir dažādi- protesti pret pastāvošo kārtību, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas vai vienkārši milzīgas ambīcijas, būt karalim savā karaļvalstī.

Komentāri 98

0/2000

Hmm iespējams šis raksts dos iespēju latgaliešiem izpausties.. :)

 3  0 atbildēt
 3  0 atbildēt

Pirmoreiz dzirdu par šādām valstīm. Tās ir ļoti mazas, piemēram, kad biju Luksemburgā vai Lihtenšteinā, zināju, ka tās ir mazas un kājāmizstaigājamas. Šīs, jau minētās valstis, varētu būt lauku viensētas lielumā.

 3  0 atbildēt

Kristianija rulz 

 3  0 atbildēt

labs raksts :)

 3  0 atbildēt

Interesanti.

 3  0 atbildēt

Kāda ir tā kazino mājaslapa? :D 7.

 3  0 atbildēt

9. Gay lords?

 3  0 atbildēt

Užupis, teikšu, ir neinteresanta teritorija. Pagājušajā rudenī tur biju. Piektdienas vakarā. Klusums. Ne miņas no māksliniekiem un bohēmas. Diezgan garlaicīgas (manā izpratnē) mājas, pāris atšķirīgas zīmes un viss...

 3  0 atbildēt

Tu aizmirsi pieminēt Daugavpili

 3  0 atbildēt

interesants raksts. Kaut kas nebijis!

 3  0 atbildēt

Pēdējā valstiņā esmu bijis. Ar labu gidu izcila vieta kur pabūt

 2  0 atbildēt
Es arī esmu bijusi Kristiānijā.Tur nav tik traki kā saka.Bet menti,jā,uz katra stūra Atceros reizi,kad viena vecene skrēja pa ielu ar šļircēm rokās un ments no pakaļas.
 1  0 atbildēt

- Vienozīmīgi  + 

Ļoooti interesanti  

 1  0 atbildēt
Vis, jābrauc uz lietuvu man būs. Un vēl jāpiesakās uz pilsonību
 1  0 atbildēt

Kristiānija ir superīga 

 1  0 atbildēt

juuhuu ir arii man karalvalsts - kristianija

 1  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

Un kur palika Ventspils?

 0  0 atbildēt

Vispār ja runājot par mūsu planētu. Te nekas nav atklāts kas ir īstās valstis. Es tagad zinu, ka īstās valstis ir 197 valstis, a pārējās ir ANO valstis. Bet mazs vai zin, arī tās 197 valstīm, arī pieder citai valstij? Piemēram Kosova. Kosova jau piederēja kādreiz Serbijai, un tā pasludināja savu neatkarīgu valsti no 2007.gada 17.februārī, bet vienalga Serbija nevēlas, lai Kosova būtu par valsti. Bet es pats uzskatu, ka Kosova ir pilnvērtīga valsts, gan nav Serbija, un arī nav kāda Albānija. Albāņi ar Serbi, jau tur cīnās par to Kosovu, kurai piederēs. Tas pats runājot arī ar Melnkalni. Kāpēc Serbija nedusmojās par Melnkalni? 

Ņemot vērā arī par Taivānu. Es uzskatu, ka Taivāna arī ir valsts un viena no bagātakajām Āzijas valstīm. Bet tā skaitās kā Ķīnas republika. Vai tad ķīniešiem ir par mazu platība, mazs iedzīvotāju? Piemēram Honkonga un Makao gan nav valsts, bet tās ģeogrāfu zinātnieki uzskata bieži uzskata, ka Honkonga un Makao ir valstis, bet Taivāna nav pieminēta kā valsts. Tad ja es par šiem gadiem nodarbojos par 197 valstīm. Kas ir bāgātas, ar visiem iedzīvotājiem liku. Tad man ņemt nost Kosovu un Taivānu no valstu sarakstu? Nu tak nē, jo tās ir valstis. 

 0  0 atbildēt
« 1  2  3  4 »