Tātad - šajā rakstā būs parādīts, kā ASV atklāj dažādus noziegumus. ;)
Latvijā diemžēl netiek izmantotas dažas no šīm metodēm. [līdzekļu dēl]
Citi raksti >> ŠITEN TE!!
Tātad - šajā rakstā būs parādīts, kā ASV atklāj dažādus noziegumus. ;)
Latvijā diemžēl netiek izmantotas dažas no šīm metodēm. [līdzekļu dēl]
Citi raksti >> ŠITEN TE!!
Ir notikusi slepkavība.
Policisti ierodas nozieguma vietā un atrod uz zemes vīrieša līķi. Viņi norobežo notikuma vietas teritoriju. Pēc neilga laika ierodas kriminālistikas eksperti un sāk meklēt pēdas...
Slepkavības vietā nav daudz pēdu.
Policijas eksperti rūpīgi pārmeklē katru stūrīti. Nav asiņu traipu, ko varētu izmantot noziedzinieka DNS profila noteikšanai.Gabaliņu nostāk krūmā atrod lupatu, kas izmantota ieroča noslaucīšanai. Uz tās ir maz slepkavas ģenētiskā materiāla, taču tiesu medicīnas eksperti modernā laboratorijā var likt lietā polimerāzes ķēdes reakciju, lai palielinātu niecīgo atrasto DNS daudzumu un iegūtu identificējamu DNS profilu
Noziegumam nebija liecinieku.
Policijai nav zināms, kā slepkava izskatījās vai kā bija ģērbies, taču abi faktori izmeklēšanā ir svarīgi. Pabeidzot DNS analīzi laboratorijā, tiesu medicīnas eksperti raduši risinājumu. Izmantojot iegūto gēnu sekvences, viņi konstruē noziedzinieka ģenētisko fotorobotu. Izanalizējot uz krūmos atrastās lupatas atstātās DNS, viņi spēj datorā iegūt attēlu ar noziedzinieku matu, ādas un acu krāsu, kā arī sejas formu, kautgan šo cilvēku nekad nav redzējuši.
Policija atrod patronas čaulu.
To nosūta uz laboratorijas ekspertīzi, kur ballistikas speciālisti ar interferometru iegūst detalizētu čaulas 3D attēlu. Izveidotā attēla augstā izšķirtspēja ļauj ekspertiem atrast nozieguma izdarīšanas ieroci plašā datubāzē, kurā apkopoti ieroču ballistiskie profili.
Lietiskos pierādījumus savāc un saliek nelielos plastmasas maisiņos.
Eksperti tiem piešķir sērijas numuru, pievieno īsu aprakstu un piestiprina RFID mikroshēmu. Elektroniskā ierīce atvieglo pierādījumu uzraudzīšanu ceļā uz laboratoriju un tālāk uz uzglabāšanas vietu, kā arī brīdina par mēģinājumiem tos piesavināties.
Uz līķa policisti atrod matu.
No krūmos atrastās lupatas iegūtās DNS analīzes apstiprina, ka tas pieder nozieguma veicējam. Policisti nosūta matu uz laboratoriju. Tur ar izotopu analīzes metodi iespējams noteikt, kurā valsts apgabalā vai pat konkrētā pilsētā ir dzīvojis aizdomās turētais cilvēks.
Netālu izvietotā novērošanas kamera ir nofilmējusi slepkavu.
Videoierakstā nav redzama visa seja. Vainīgais žigli pamet nozieguma vietu, kamerai uzgriezis sānu un muguru. Diemžēl uzfilmētajam materiālam ir slikta kvalitāte, un noziedzinieks ir redzams tikai dažos kadros. Tomēr policisti nosūta videoieraksta kopiju fotogrammetrijas speciālistiem. Pēc sīkas analīzes sākas slepkavas profila izstrāde, pamatojoties uz viņam raksturīgo gaitu.
Kamera nofilmējusinelielu slepkavas profila fragmentu.
Policija nosūta videomateriālu citiem ekspertiem, kuri specializējušies tieši ausu identificēšanā. Izmantojot novērošanas kameru iegūtos attēlus, eksperti izveido biometrisko profilu, ko var likt lietā gluži tāpat kā pirkstu nospiedumus. Ja noziedziniekam lidostā vai kādā citā vietā veic drošības kontroli, kur papildus parastajai pasu pārbaudei tiek izmantota automātiskā ausu identifikācijas ierīce, viņš tiek atpazīts.
Lai saglabātu nozieguma vietu, izmeklētāji uzņem tās 3D attēlus.
Skeneris raida lāzera staru, kas slīd pār notikuma vietu no dažādiem leņķiem. Iegūtie skenējumi [1 skenējums - 711 miljoni megapikseļu] , salikti kopā kā mozaīkas gabaliņi, veidonozieguma vietas attēlu. Turpmāk būs iespējams atgriezties pie apkārtnes precīza 3D modeļa arī ilgu laiku pēc notikušā]
Izmeklēšana ir beigusies.
Pierādījumi savākti, gaidāma tiesas prāva. Arī te izmanto jaunas metodes, lai izvērtētu vainu un piespriestu sodu. Uz tiesu uzaicina neirologu, kurš uzrāda apsūdzētā smadzeņu skenējumu. Tas var pierādīt, ka vainīgais ir psihiski slims, tāpēc viņam nepieciešama piespiedu ārstēšana.