Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
750

No viņiem baidījās pat nacistu SS vienības...

Ustascaroni ndash horvātu... Autors: Budzisss Noklusētā vēsture: Ustaši – elles suņi
1.

Ustaši – horvātu revolucionāru kustība( dibināta 30-tajos gados), kas būtībā bija fašistu un teroristu organizācija Otrā Pasaules kara (WWII) laikā.

Uz viņu rokām ir simtiem tūkstošu bijušās Dienvidslāvijas iedzīvotāju asinis (visvairāk – serbu). Kustības ideoloģija bija fašisma un ultrakonservatīvisma sajaukums. Galvenais mērķis – „tīra”  Horvātija. Ustaši noslepkavoja neidomājamu skaitu serbu, ebreju, čigānu... Agresīvie nacionālisti bija arī stingri katoļticības aizstāvji. Horvātu nacionālisti atbalstīja arī islāmticību, apgalvojot,ka šīs abas reliģijas saglabās horvātu asinis „tīras”. Sadarbojoties ar hitlerisko Vāciju, tieši ustaši bija atbildīgi par baiso holokaustu Neatkarīgajā Horvātijas Valstī.
Sākotnēji ustaši bija nacionālistu kustība ar mērķi izveidot neatkarīgu Horvātiju. Kad viņu vara, sadarbībā ar fašistisko Itāliju un nacistisko Vāciju,  pieauga Neatkarīgās Horvātijas Valstī , tad ustaši kļuva par NHV armiju un miliciju (Ustaška vojnica).
Kas ustašus atšķīra no citiem masu slepkavām?

1941gads bērni Stara... Autors: Budzisss Noklusētā vēsture: Ustaši – elles suņi
2.

1941.gads: bērni Stara Gradiskas koncentrācijas nometnē mirst bada nāvē. Jau iepriekš pieminētais Andrija Artukovičs pavēlēja viņu niecīgajai uzturdevai pievienot arī kodīgo nātriju (NaHO) , lai bērnus nogalinātu. Jūsuprāt humāni,jo bērni nomira ātrāk? Padomājiet vēl – šī viela izraisa smagus ķīmiskos apdegumus.

Avro Manhatans savā grāmatā... Autors: Budzisss Noklusētā vēsture: Ustaši – elles suņi
3.

Avro Manhatans savā grāmatā „Vatikāna holokausts” 46.lpp publicējis foto, kur redzams brīdis, pirms ustašu slepkava pārgriež rīkli ortodoksālajam serbam. Upura acīs redzams stingums, varbūt cerība? Blakus stāv asistents,kas gatavs traukā uztvert vīrieša asiņu šalti. Šis noziegums veikts 1943.g. Cajnices tuvumā. Ustašu dziesmā ir šādi vārdi: "Mi Ustase ne pijemo vina Nego krvi Srbina iz Knina".  Tulkojumā: "Mēs, ustaši, nedzeram vīnu, bet gan asinis no Kninas serbiem.” Knina ir viena no asiņainākajām pilsētām. Nav gan liecību,ka pēc slepkavības ustaši tiešām dzēra asinis,bet skaidri redzams,ka fotoattēlā esošie vīrieši centās atainot dziesmā vēstīto.

Masu eksekūcija Vukovaras... Autors: Budzisss Noklusētā vēsture: Ustaši – elles suņi
4.

Masu eksekūcija Vukovaras tuvumā 1941.gadā. Vācu nacisti,kas īslaicīgi bija nometināti horvātu pārvaldītājā teritorijā bija ustašu varasdarbu pārbiedēti – tik ļoti,ka pat izveidoja īpašu komisiju,lai viņu noziegumus izmeklētu. Laikā,kad ustaši vēl atradās itāļu un vācu pakļautībā, slepkavas bija mazliet apvaldīti. Kad nacisti pameta Horvātiju,tad ustaši pieņēmās spēkā un negantumā. Upuri tika masveidā iznīcināti bez tiesas – lielās grupās no tiltiem iegrūsti upes dzelmē. 1941.gadā ustaši ieņēma Gliņu – sapulcēja visus ortodoksālos vīriešu vecumā no 15 gadiem, izveda no pilsētas un visus 600 brutāli nokāva ar nažiem, āmuriem un šaujamieročiem. Ustaši pat necentās slēpt savas slimīgās tieksmes.

bdquoNāves peklerdquo ndash... Autors: Budzisss Noklusētā vēsture: Ustaši – elles suņi
5.

„Nāves pekle” – serbs tiek dzīvs iemests masu kapā Jasenovačas koncentrācijas nometnē 1942.gadā. Šī pekle tika īpaši rezervēta tiem,kas īpaši nepatika katoļticības pievērsējiem. Nometni vadīja franciskāņu mūks tēvs Filipovičs. Šausmas,kas norisinājās Jasenovačā bija pielīdzināmas bēdīgi slavenajai Dachau (Dahavas, Dahovas) nometnei. Tikai 18 dienas pēc ustašu dibinātās NHV (1941.g. 28.aprīlī), kareivji ielenca Gudovačas, Tuke Brezovačas, Klokocevačas un Bolačas ciemus. Arestēja ap 250 serbu zemniekus – aizveda uz lauku, pavēlēja izrakt sev kapu bedres. Tad gūstekņiem aiz muguras sasēja rokas un tos dzīvus iegrūda bedrēs un apraka.
 

Tikai vecuma radītais... Autors: Budzisss Noklusētā vēsture: Ustaši – elles suņi
6.

Tikai vecuma radītais neskaidrums fotoattēlā ļauj to šeit ievietot. Ustaši lepni atrāda ortodoksālā kristiešu priestera nocirsto galvu. 1942.gada februāris. Serbu sievietes papildus brutālai spīdzināšanai cieta arī no izvarošanas – izmantojot arī dažādus priekšmetus.

Brutalitāte un neiedomājams... Autors: Budzisss Noklusētā vēsture: Ustaši – elles suņi
7.

Brutalitāte un neiedomājams ļaunums. Ustaši sevišķi iecienīja primitīvus priekšmetus savu asins darbu veikšanai: naži, dakšas, asi mieti, zāģi...nežēlīga spīdzināšana ieilga, līdz mocītājiem apnika un upuris tika nogalināts.
Iecienītās metodes: kāju, roku laušana, ādas novilkšana dzīvam esot, bārdu atraušana, acu izgriešana/izduršana... Turklāt ustašiem ļoti patika fotografēties ar saviem upuriem – kā pierādījumu savai varai.
Šajā fotogrāfijā ustaši moka serbu vīrieti ar divroku zāģi un nazi - pirms eksekūcijas, 1943.g. Šis foto tika atrasts kāda miruša ustaša kabatā 1945.gadā

Slepkavu vienībās bija arī... Autors: Budzisss Noklusētā vēsture: Ustaši – elles suņi
8.

Slepkavu vienībās bija arī t.s. „galvaskausu šķaidītāji”, kas mīlēja ar āmuriem sadragāt serbu galvas – viņi regulāri fotografējās un sūtīja bildes Iekšlietu Ministram Andrijam Artukovičam – certībā iegūt sev kādu apbalvojumu. Ētisku iemeslu dēļ neievietoju attēlu ar šāda ieroča upuri.
Foto kā pierādījums tam,cik ļoti ustaši mīlēja savu nodarbi – redzams,kā slepkava smaida brīdī,kad ar cirvi tūlīt jau nocirtīs serba galvu.

Kāds cits publicēšanai nepiemērots foto attēlo savulaik pazīstamo 26 gadus veco serbu industriālistu un filantropu Milosu Teslicu, kuru ustaši bija nogalinājuši sevišķi nežēlīgā veidā. Vīrieša kājas bija salauztas, ausis nogrieztas, acis izdurtas, krūškurvis sadurts, bet sirds...izrauta no krūtīm. Aculiecinieki stāsta, ka ustaši lielījušies,ka mirušā sirds vēl brīdi pukstējusi varmākas rokā...
 

Kāda bija Vatikāna lomā... Autors: Budzisss Noklusētā vēsture: Ustaši – elles suņi
9.

Kāda bija Vatikāna lomā šajos noziegumos pret cilvēci?
Ustašu režīms Vatikānam nebija noslēpums. Visi zināja,ka ustaši apņēmušies iznīcināt serbu, ebreju un romu populāciju Horvātijas un Bosnijas un Hercegovinas teritorijās.NHV Izglītības ministrs Mile Budaks atklāti paziņoja,ka plāns ietver: nogalināt trešdaļu, deportēt trešdaļu un pēdējo trešdaļu piespiedu kārtā konvertēt katoļticībā. Kādā uzrunā Zagrebā NHV līderis Ante Paveličs izteicās: „Labs ustašs ir tāds,kas ar nazi spēj izgriezt bērnu no sievietes klēpja."
Pāvests Pijs XII aizstāvēja Paveliču un nosūtīja Svētā Krēsla diplomātu Džuzepi Ramiro Markoni uz NHV, kā savu personīgo pārstāvi. Lai gan Vatikāns de jure neatzina NHV kā valsti, tomēr emisāra nosūtīšana bija nozīmīgs žests ustašu varas atbalstīšanā. Šajā foto redzams Markone ar iepriekš minēto Anti Paveliču (centrā).

Jāpiebilst gan ka Vatikāns... Autors: Budzisss Noklusētā vēsture: Ustaši – elles suņi
10.

Jāpiebilst gan ka Vatikāns NHV atzina de factoKuras valstis atzina ustašu režīma valsti de jure? Somija, Ungārija, Vācija, Itālija, Slovākija, Bulgārija, Rumānija, Japāna, Spānija, Japāņu okupētā Ķīna, Dānija, Japāņu okupētā Mandžūrija Ķīnā un Birma, Filipīnas, Taizeme. Francija noslēdza tirdzniecības līgumu, atzīstot NHV de facto.
Vatikāns pa to laiku stiprināja diplomātiskos sakarus ar ustašu režīmu NHV. Vienīgais iemesls,kas liedza Vatikānam pilnīgi atzīt NHV bija potenciālā negatīvā reakcija no Lielbritānijas un ASV. Vai Svētais Krēsls bija informēts par NHV genocīdu? Trīs Vatikāna Sekretariāta vadošie darbinieki Domeniko Tardini, Džovanni Battista Montini (vēlāk Pāvests Pauls VI) un Luidži Maglione labi zināja par asins šausmām,bet neko nedarīja,lai holokaustu apturētu.
Attēlā: Vatikāna pārstāvis Ramiro Markone pa labi, Ante Paveličs centrā, Vatikāna Sekretārs Džuzepe Mazuči pa kreisi.
 

Pievienotie video0
750
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [31]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 03.09.13 21:42
53
0

Interesanti, par tādiem Ustašiem gan nekad netiku dzirdējis... 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.09.13 21:44
41
2

Man nepatīk vēsture, taču tu to pacel pavisam citā līmenī!

MrWinD avatars
Medaļa RainisMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  MrWinD 03.09.13 23:04
28
0

Raksts interesants.Un tajā pašā laikā žēl, ka pasaule neko no tā nav iemācījusies , lai gan nē, labāka jau nav palikusi un man ir taisnība. Var teikt, ka esmu pesimists un saskatu ļaunumu un visu slikto tur kur tā nav, bet tiem, kam nebūs slinkums paskatīties tālāk aiz visa kas tiek smērēts ausīs un acīs caur radio, Tv un internetu tāpat skaidrs būs, ka cilvēce iet uz beigām.Tehnoloģiskie sasniegumi - jā, teicami.Sasniegumi medicīnā-brīnišķīgi , neskaitot simts un vienas zāles, kurām kaut kāda velna pēc ir vairāk blakusparādību nekā man pirkstu rokām un kājām.Bet kā ar cilvēcisku attieksmi pret sevi un līdzcilvēkiem?Joprojām pašvaki. 

spoku dienas doma

toffiks avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  toffiks 03.09.13 22:18
27
1

Nekad nesapratīšu kapēc janogalina vienkārši iedzīvotāji viņi tak nav pie vainas

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.09.13 00:13
22
0

Te nu kārtējais pierādijums ka reāli cilvēki var būt krietni briesmīgāki par izdomātiem dēmoniem,zombijiem vai mazām meitenītēm kapos

Budzisss avatars
Medaļa TribīneMedaļa PulicersMedaļa Hīts
  Budzisss 03.09.13 21:45
20
0

atbildot uz HotAsFire komentāru " Man nepatīk vēsture, taču tu to pa... " mani vienmēr dīvainā kārtā saistījusi kara drausmīgāko noziegumu izpēte :) reti kuram tas šķiet interesanti - tādēļ paldies par komplimentu!

CHIEF SOSA avatars
Medaļa Melnais rāmisMedaļa AspazijaMedaļa Maģistrants
  CHIEF SOSA 03.09.13 22:41
19
2

Viņi sevi sauca par varenajiem? Pat nedeva iespēju aizsargāties,nacisti vismaz ieguldīja cilvēku dzīvības eksperimentos,bet šitie...  

spoku dienas doma

Budzisss avatars
Medaļa TribīneMedaļa PulicersMedaļa Hīts
  Budzisss 03.09.13 21:44
11
1

atbildot uz veiksmīGais komentāru " Interesanti, par tādiem Ustašiem g... " prieks,ja izdodas ko jaunu pastāstīt :)

maarts avatars
Medaļa FledermausisMedaļa KlaunsMedaļa Veiksmes lāde
  maarts 04.09.13 12:21
8
0
Pakārt pāvestu!
Ramzyjs avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Ramzyjs 04.09.13 12:09
7
0

Es.... Nav vardu! Cipa katoli  ir labi? Paskataties ko vinji izdarija vesture! Un ko dara tagad  ari! Un + par raxtu

fireseed avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa Spoks
  fireseed 04.09.13 06:56
6
0

Pirmkārt,tie bija tādi laiki,un otkārt viņu reliģija un ticība atļāva to darīt un nenosodīja,līdz ar to auga patvaļa un nežēlība,likumsakarīgi.Mūsdieās nekas nav mainījies.

Budzisss avatars
Medaļa TribīneMedaļa PulicersMedaļa Hīts
  Budzisss 04.09.13 15:56
5
0

atbildot uz totenkopf komentāru " Kas tad ar viņiem notika pēc tam. ... "

Pēc kara lielākā daļa pameta valsti - izklīda pa bijušās Dienvidslāvijas teritoriju vai bēga uz Kanādu, Vāciju, Austrāliju, D-Ameriku. Tas viss, protams, lielā mērā ar Romas Katoļu Bazncas palīdzību.Tie,kas palika, izveidoja dažādas pagrīdes organizācijas,kā, piemēram, Krustnešus - tos lielāko daļu bez tiesas nogalināja partizāni. Jebkurš sevi cienošs serbs izmantoja iespēju,lai atriebtos par savu tautu.

Strautiņu huļigāns avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SpoksMedaļa Dienas joks
  Strautiņu huļigāns 04.09.13 15:39
4
0
Horvātija ir lielā cieņā atpūtnieku vidū, diez viņi nojauš kur atrodas?
totenkopf avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  totenkopf 04.09.13 15:47
4
0

Kas tad ar viņiem notika pēc tam. pēc kara?

zmpi avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sponsora favorīts
  zmpi 05.09.13 14:18
5
1

Nē, nē, tā nav taisnība. Man skolā mācija, ka vienīgais sliktais visā pasaulē bija tikai Hitlers. :D

Es domāju, ka mēs tā kā sen jau neesam PSRS un tāpēc vajadzētu arī skolās pamazām sākt macīt normālu vēsturi, nevis tikai to, ko Krievija ļauj mums zināt.

lvhhfans avatars
Medaļa Spoks
  lvhhfans 05.09.13 19:01
3
0

religija ir laba lieta, ticam visi. ha

Maizīte avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Jolka
  Maizīte 07.09.13 20:29
3
0

Kā parasti viss saistīts ar reliģiju... Cilvēki nemitīgi sev prātā iestumj dieviņu,jo galvā pašiem tukšums. Kad beigs cilvēce vienreiz ticēt mistiskiem radījumiem un sāks domāt,ka slepkavot  ir slikti jo tas ir slikti,nevis ka slepkavot ir slikti,jo tad tevi nosūtīs uz elli.

antonini avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  antonini 05.09.13 02:39
2
0

zinot cik daudz propoganda un dezinformacija kara laikaa tika izplatita - uz sitiena nenoticeshu

piemeram - Fashisms ir valsts parvaldes veids, nevis nezelibas izpausme... 

bet nu darbs labs

Gracia avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa FledermausisMedaļa Klauns
  Gracia 05.09.13 14:53
2
0

Esmu bijusi Hrovatījā un Slovēnijā,šo nezināju,bet ko lai saka,-šausmīgi!!!

Imanueels avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  Imanueels 14.09.13 14:08
1
0

atbildot uz maarts komentāru " Pakārt pāvestu! "