99

 2187  11

LŪDZU IZLASI IEVADU.
Nezinu vai atklāju, vai turpinu savu cietuma rakstu sēriju. Atsaucības gadījumā būs vēl cietuma tēmas raksti.
Raksts par grandiozākajām cietuma bēgšanām šeit - http://www.spoki.lv/vesture/Grandiozas-begsanas-no-cietuma/395102

Nākamā cietumu sērijas daļa - http://www.spoki.lv/vesture/TOP-8-divainakie-cietumi/414875

Pirmkārt vēlos pateikt, ka viss apakšminētais ir manis tulkots, nevis manis rakstīts un jau priekšlaicīgi atvainojos par visām, visām kļūdām, ko pieļāvu. Visus šos likumus ir rakstījis kāds Rejs Smits (Ray Smith) no Amerikas.


Pirmā nokļūšana kādā korekcijas iestādē (cietumā, kolonijā) ir ļoti stresains periods jūsu dzīvē. Pēc personīgā viedokļa varu teikt, ka cietums nebija nemaz tik slikts cik domāju. Viena lieta, ko tev vienmēr ir jāatceras ir tevis pavadītais laiks cietumā var būt tik pat vērtīgs, vai pat vērtīgāks, cik tas, ko pavadi brīvībā. Man ir veicies un es nekad neesmu pieredzējis vardarbību vai draudu cietumā. Nolēmu dalīties ar informāciju ar cilvēkiem, jo tu nekad nezini kādu iemeslu dēļ tu vari attapties aiz restēm.

Komentāri 99

0/2000

7. Spēlējies ar ziepēm uz savu atbildību. :D

 341  7 atbildēt

Šķiet, ka esmu vienisprātis ar to, kurš šos likumus uzrakstīja.

 135  3 atbildēt

ļoti patika raksts. ļoti informējošs. labs darbiņš. pluss no manis

 93  0 atbildēt

lasot piemirsās, ka tulkoji un sāku domāt ka pats esi sēdejis!

bet jā interesanti palasīt-lai gan mistisku iemeslu dēļ es jau pārsvarā šitos zināju..vispārīgi tas jau ir loģiski:D

 83  0 atbildēt

Daži likumi no Latvijas cietumiem.

1. Kad pirmajā dienā Tev priekšā noliks dvieli, kur ķipa noslaucīt kājas pirms ienākšanas kamerā, labāk izvēlies pārkāpt tam pāri.

2. Ja nakts vidū Tev aizsien acis un no gultas liek ienirt krūzītē, neesi mīzējs un lec, Tevi noķers un nesasitīsies. 

3. Neesi mīzējs, parādi raksturu. 

4. Pirmajā dienā necenties uzzināt, kura no gultām ir Tava. Vnk uz laimi iemauc kādam pa purnu un saki, ka tagad Tu te gulēsi. Ja palaimēsies, dabūsi gultas vietu un iegūsi respektu, ja nē, Tevi atskaldīs un pirmo nedēļu varēsi pinkšķēt stūrī, kamēr sapratīsi kurā gultā drīkst gulēt.

5. Izpalīdzi citiem, neprasot atalgojumu. Nekas netiks aizmirsts.

 63  5 atbildēt

tagad zināšu...ak tad tāpēc mani sita cietumā :D

 72  15 atbildēt

Vispār jau absurds, ko jūs te komentāros rakstat, neko nezinat, bet stulbi spriedelējat pa ziepēm, ja paši neesat tur bijuši tad nekā nesakiet, un Latviešu cietumos likumi ir visnotaļ stingri un tie nepavisam nav līdzīgi šiem, nu protams šie arī ir, bet tie ir paššaprotami, bet ir arī tādu, kurus varētu skaidrot ilgi un ilgi tam, kurš nav bijis cietumā un varbūt tāpat līdz galam nesapratīs, un vispār neviens bijušais cietumnieks nevienam to nestāsta, tāpēc arī reti kurš tos zin, un nav jau jēgas arī stāstīt, vai nu nesapratīs vai arī pasmiesies par tevi un nosauk to par kautkādu idiotismu!

 54  7 atbildēt

Kur tad palika zelta likums: neliecies pēc ziepēm? :D

 38  2 atbildēt

mūsu cietumos nav tā debīlā dušu lieta kas ir ASV????

 29  0 atbildēt

Visi baigi sēdēt sataisījušies, ka tā jusmo par šiem "padomiem"? :D

 27  1 atbildēt

Šito nodrukāt, un pretī saimai piekārt!

 19  2 atbildēt

Īsa pamācība topošajiem cietumniekiem

 15  0 atbildēt

Labs raksts! - Gaidu vēl ^^ P.S par tabaku jau bija zināms.

 10  0 atbildēt

un atceries - nekad dušās necenties pacelt nokritušas ziepes

 12  3 atbildēt

Man tie cietuma likumi šķiet no filmām paņemti. Latvijas apstākļiem daudzi no šiem likumiem neder, jo Nav jau kā filmās, kur pa 2 cilvēkiem kamerā sēž un skatās teļļuku, kačājas vai basketbolu spēlē. Nezinu kā ir tagad, jo viss jau mainās, bet agrāk, kad ienāci kopkamerā vispirms bija jāpagaida, kamēr tevi pasauc. Tad ar tevi parunāja - no kurienes esi, par ko iesēdināja. Ej nu neatbildi par ko iesēdināja, ja tev desmit purni sēž pretī un tas rētainākais jautā. Tad jāiziet "pierakstīšanās". Pie galda sēdošie cilvēki, tad katrs pa kādām piecām reizēm iesita pa sirds rajonu un kaklu. Tas ko viens šeit jau pieminēja, ir "parašūta lēciens". Pašam jāuzkāpj gultas otrajā stāvā tad tev aizsien acis un uz galvas jālec lejā. Tomēr uz grīdas nenokrita - apakšā stāvēja četri cilvēki ar izstieptu deķi. Tā pārbaudīja tavu reakciju - cik pārbijies būsi. Tomēr tas, kurā kastā tevi ieskaitīs tomēr atkarīgs no smadzenēm - kā atbildēsi uz uzdotajiem jautājumiem.

 8  0 atbildēt

Diez vai šie likumi vairs ir spēkā mūsdienu Latvijas cietumos, kur vairums pamatā sēž vieni paši kamerās un jūdzas nost no vientulības..

 8  0 atbildēt

Taisies sēdēt?Tad iepazīsties ar šiem likumiem ;)

 6  0 atbildēt

kā jau teicu - pats neesmu bijis cietumā. šo visu es tulkoju. orģināli to ir rakstījis kāds Amerikas cietumnieks vārdā Rejs Smits (Ray Smith)

 6  0 atbildēt

malacis tu mus tagad esi sagatavojis cietuma dzivei :D

+

 5  0 atbildēt

Ir veel loti daudzi citumnieku likumi!bet sie ar ir pareizi 

 5  0 atbildēt
« 1  2  3  4 »