Sabotāža ir vēl viena auglīga militārās znātnes izpētes joma. Skābe, kas saēd metālu, izklausās pēc fantāzijas no komiksu grāmatas vai zinātniskās fantastikas filmas, bet šādas tehnoloģijas jau sen ir kļuvušas par realitāti. Jau tagad zemu lidojoši iznīcinātāji var apskatīt pretinieka bruņotās ierindas ar metālu saēdošiem mikrobiem. Dīzeļdegvielas dzinējus pāris sekundēs var iznīcināt ar t.s. iekšdedzes nonācējiem, kuros ir 3% acetilēna koncentrāts, ko parasti izmant metāla griešanai un metināsanai.
Pieejami arī tādi līdzekļi, kas padara automašīnas gumijas riepas viegli plīstošas un drūpošas. Ja tas ierindnieka transportu neaptur, tad ielas var apslacīt ar telfonu, kas darbojas kā mīkstās ziepes, apgrūtinot kājnieku pārvietošanos - transportlīdzekļi un vilcieni slīd, bet lidmašīnas nespēj pacelties. Tomēr savākt telfonu arī ir ļoti grūti, turklāt tas iznīcina augus. Esot izdmātas ļoti spēcīgas līmes, kas var neitralizēt gan tankus, gan lidmašīnas.
Pētījumi augsto elektrotehnoloģiju joma koncentrējas, piemēram, uz īpaši jaudīgiem mikroviļņiem. Šie ieroči var kājnieku radarus un radio sistēmas, izraisīt traucējumus elektrostaciju darbībā un sabojāt datu apstrādes sistēmas, tāpat kā datorvīrusi bojā parastos mājas datorus. Tomēr šis spēcīgais elektromagnētiskais starojums ir bīstams arī cilvēku veselībai un veicina kaulu sairšanu, asins sarecēšanu un vēža veidošanos.
Klīstbaumas, ka ASV un britu zinātnieki ir izveidojuši augstas frekvences ieročus, ar kuriem iespējams sagraut svarīgus datortīklus. Perspektīvasir īpaš biedējošas, jo ņemot vērā to, ka mūsdienu sabiedrība faktiski ir atkarīga no datoriem. Ar šiem ieročiem var sabojāt elektriskās ierīces lidoparātos, kas var pat izraisīt eksploziju gasā un kļūt par katastrofu avāriju iemeslu.
Vai "godīgs karš" maz vai ir iespejams?
Kamēr zinātnieki un militārie stratēģi. meklē konflika risināšanas iespējas bez asinsizliešanas, daudzi zinātnieki un humāniskās organizācijas redz, ka 21. gadsimta karus drūmos toņus. Viņi uzskata, ka "humānās" aizsardzības sistēmas, kas veidotas pēdējos gados, ir netikai kaitīgas, bet tiks izmantotas kopā ar tradicionālajiem ieročiem, nevis to vietā. Izplatās baumas, kas dažas valstis mēģina masu iznīcināšanas ieročus, kas ļaus uzbrucējam iznīcināt ienaidnieku no attāluma, pašam paliekot neskartam. Ja šādi ieroči patiešām tiek veidoti, tad priekšštats par "godīgu karu" kļūst tikpat kā bezjēdzīgs.
Tuvojoeties Mach 6