Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
19
1747

Izrādās, ka nodokļi ir bijuši un ir jāmaksā par visai neparastām lietām, kā piemēram gļēvulību, bārdām un govju anālajām gāzēm.

Gļēvuļu nodoklis Gļēvuļu... Autors: gurkjis Muļķīgākie nodokļi
1. Gļēvuļu nodoklis. Gļēvuļu nodoklis bija nodoklis, ko maksāja cilvēki, kas nevēlējās vai nevarēja (ne obligāti gļēvuļi) karot karaļa labā. To ieviesa Anglijas karalis Henrijs I (1100.-1135.g.). Sākumā tas nebija liels nodoklis, taču karaļa Džona valdīšanas laikā tas tika pacelts par 300% un to no bruņiniekiem sāka iekasēt arī gados, kad Anglija ne ar vienu nekaroja. Nepatika pret šo nodokli daļēji veicināja Lielās Brīvības Hartas izveidi. Gļēvuļu nodokli atcēla pēc apmēram 300 gadiem.
Bārdas nodoklis Bārdas... Autors: gurkjis Muļķīgākie nodokļi
2. Bārdas nodoklis. Bārdas nodokli 1535.gadā izdomāja bārdainais Anglijas karalis Henrijs VIII. Nodokļa lielums bija atkarīgs no bārdas valkātāja sociālā stāvokļa. Karaļa meita, Elizabete I, nedaudz pamainīja nodokļa nosacījumus – nu tas bija vienāds visiem, kam bārda auga jau vismaz 2 nedēļas. Arī Krievijā izdomāja ieviest šādu nodokli, tiesa, tikai 1705. gadā. Cars Pēteris I uzskatīja, ka bārdas ir nekulturālas, tādēļ, lai vīriešus piespiestu skūties, lika tiem maksāt par bārdiņām. Tie, kuri šo nodokli arī samaksāja un staigāja bārdaini, nēsāja līdz „bārdas žetonu”. Tas bija vara vai sudraba žetons, kam vienā pusē bija Krievzemes ģerboņa ērglis, otrā – sejas apakšdaļa ar degunu, muti, ūsām un bārdu. Uz žetona bija rakstīts, ka bārdas nodoklis ir samaksāts un bārda ir tikai lieks slogs.
Kāršu nodoklis Anglijas... Autors: gurkjis Muļķīgākie nodokļi
3. Kāršu nodoklis. Anglijas karalis Džeimss I (16.-17.gs.), lai papildinātu valsts kasi, nolēma ieviest jaunu nodokli – ar esošajiem acīmredzot bija par maz. Kāršu spēles tā laika Anglijā bija ļoti populārs brīvā laika pavadīšanas veids, tā, ka karalis tur ieraudzīja krietnu peļņas iespēju. Domāts – darīts. Un nu visiem vietējiem kāršu ražotājiem bija jāmaksā nodoklis par kāršu izgatavošanu. Par to, ka nodoklis ir samaksāts, liecināja speciāla zīme uz pīķa dūža kārts. Interesanti, ka šis nodoklis bija saglabājies pat līdz 1960.gada 4.augustam.
Cepuru nodoklis Cepuru... Autors: gurkjis Muļķīgākie nodokļi
4. Cepuru nodoklis. Cepuru nodokli ieviesa Anglijas valdība 1784. gadā. Lai nodoklis būtu „godīgāks”, ar lielāku nodokli tika apliktas glaunas, dārgas cepures, ar mazāku – prastākas un lētākas. Mazumtirgotājiem bija jānopērk licence, lai tirgotu cepures – Londonā divas mārciņas, citur valstī pieci šiliņi. Smagi naudassodi bija tiem, kuri nemaksāja nodokļus, taču nāvessods tiem, kas viltoja cepuru nodokļa zīmogmarkas.
Pirdienu nodoklis Pirdienu... Autors: gurkjis Muļķīgākie nodokļi
5. Pirdienu nodoklis. Pirdienu nodokli vēlējās ieviest 2003.gadā Jaunzēlandē, lai palīdzētu vairot atbilstību Kioto protokolam. Ar nodokli vēlējās aplikt lauksaimniecības dzīvniekus, jo to palaistie pirdieni (precīzāk – pirdienos esošā metāna gāze) bija vainojami par vairāk kā 50% no Jaunzēlandes indīgo, siltumnīcas efektu radošo gāzu emisijas. Lieki teikt, ka vēlme ieviest šo nodokli, izraisīja sašutumu, jo lauksaimniecībai ir milzīga nozīme Jaunzēlandes ekonomikā. Par laimi, pie varas esošie leiboristi drīz vien atteicās no smieklīgās idejas aplikt ar nodokļiem govju anālās gāzes.
Kreka nodoklis  Par Kreka... Autors: gurkjis Muļķīgākie nodokļi
6. Kreka* nodoklis. Par „Kreka nodokli” sauc nodokli, ar ko apliktas nelegālās narkotikas Tenesijas štatā, ASV. Nodoklis, ko pieņēma Tenesijas Ģenerālā Asambleja 2005.gada janvārī, tiek piemērots tādām nelegālām vielām kā kokaīns, marihuāna un kandža. Nelegālo vielu tirgotāji šo nodokli maksā anonīmi, ierodoties ieņēmumu dienesta ofisā, kur pēc nomaksas tiek izsniegta kvīts lai pierādītu maksājumu. Ja dīleris tiek arestēts, un pie viņa neatrod kvīti par samaksāto nodokli, štats var pieprasīt samaksāt šo naudu. 22 citiem štatiem ir līdzīgi likumi par nelegālajām vielām. Tāpat darbojas arī prostitūtu nodoklis. (*Kreks – kokaīna pārpalikumu produkts, ko lieto smēķējot.)
19
1747
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [85]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Verbatim avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Twittera čomsMedaļa Dienas joks
  Verbatim 27.12.10 16:58
 
111
0

Govis pirdīs, bet jāmaksā būs man.

modzh0 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  modzh0 27.12.10 17:35
 
59
0

goviim pie pakaljaam skaitiitaaji. :D:D

vo tas buutu kkas :D:D:D

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.12.10 18:21
 
58
2

atbildot uz Veetra komentāru " Super raksts, bet Latvijā jau ir u... " un Latvijā drīz būs jāmaksā nodoklis par nomaksātajiem nodokļiem :D

vienkarši Ivo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  vienkarši Ivo 16.08.15 23:23
 
14
0

Latvija jau neatpaliek. Ja ņemam akcīzes preces tad preciei tiek uzlikts akcīzes nodoklis un tad aprēķināts PVN. Sanak ka ar PVN tiek aplikts arī akcīzes nodoklis.

elv1js avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa Pozitīvs tēlsMedaļa Čaka ola
  elv1js 23.12.11 08:31
 
13
0

Mūsu pašu Valsts vīri izlasīs šo rakstu, un apliks ar nodokli vēl kautko :D

AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 28.12.10 18:57
 
17
5

 

kjirbis avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa SpoksMedaļa 1/13 kūciņas
  kjirbis 23.02.15 00:58
 
12
0

Latvijā jau ir absurds nodoklis  - nekustamā īpašuma nodoklis. Vari atļauties kaut kādu īpašumu? Vari atļauties par to, ka to vari atļauties, valstij visu laiku maksāt 

moparcape241 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  moparcape241 11.05.16 06:23  
 
12
1
Līdzīgi kā Latvija mūsdienās😃
gurkjis avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Recidīvists
  gurkjis 02.01.11 14:32
 
12
2

atbildot uz davias komentāru " šis ir pārpublicēts ! :O bija jau ... " Nē, šis ir pacelts uz augšu, jo šīs ir Titānu cīņas!

Realmaven avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Realmaven 19.02.15 00:42
 
9
0

as taads majiens  ka Latvijaa veel maz nodoklu?

principa mums Latvijaa visa nodoklu sistema butu jaabuuvee no jauna, gari rakstiit, bet salidzinot ar daudzam citaam attiistiitaam valstiim te daudzkas nav pareizi.

Advocate avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Advocate 13.03.12 14:17
 
6
0

Kā šādam rakstam var būt tik maz plusu? Derētu komiksus aizliegt...

dicksons avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Pamatskolnieks
  dicksons 28.12.10 02:19
 
6
0

Darbs ir ieguldīts, tādēļ "+"

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 19.02.15 00:18
 
5
0

Ja ,,gazu,,nodokla uzliksanu attaisno ar siltumnicas efekta palielinasanos, tad lietderigi atcereties DINOZAURU laikus......VOT TAD BIJA GAZES......   Iedomasimies  ieleju ,kura ganas milzu zaledaju dinozauru bari ,pirsdami pa labi un pa kreisi...... bet apkart slapstas galedaji dinozauri (tipa REX) ,ari pa brizam nolaizot gazes,  uzglunot zaledajiem......  Tur tak varetu ,,cirvi pakart,,...drosi.It seviski vel brizos ,kad zaledaju bari reize ieraudzitu galedajus un aiz bailem visi vienlaicigi ,,piedotu gazi ,, laizoties lapas... un galedaji ,,uzgazetu,, sakot pakaldzisanos....                         Interesanti, kas taja laika bija ar ozona slani...pie tada ,,siltumnicas efekta,, ...                            Pat zel ka nebija kam iekaset nodokli.....

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.04.11 17:42
 
6
1

Kāršu nodoklis savā visdziļākajā būtībā tas pats azartspēļu nodoklis vien ir. Un tas gļēvuļu jeb nekarošanas nodoklis arī man ir saprotams. Tā reāli, kaut kur jau armijai vajag naudu ņemt, tikai tur tas bija tiešais nodoklis, ar atbrīvošanu no nodokļa vienkārši motivēja cilvēkus iet dienēt. Stulbākais nodoklis man šķiet kreka nodoklis, ja godīgi.

Ķazis avatars
Medaļa AspazijaMedaļa Ped(r)otrollisMedaļa Palaidnis
  Ķazis 10.05.16 22:24
 
5
0

Kā var prasīt nodokli par kaut ko nelegālu?   

GuessWho avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa SensācijaMedaļa Redaktors iesaka
  GuessWho 27.12.10 22:39
 
5
0

Labs!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 21.10.11 23:11
 
4
0

++ ;) 

gurkjis avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Recidīvists
  gurkjis 14.04.11 13:46
 
6
2

atbildot uz EnchantedArms komentāru " a kur Zviedrijas tuklo cilveku nod... " Ja ir vēlme,droši taisi rakstu par Zviedrijas tuklo cilvēku nodokli :)

FastsKTFF avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Recidīvists
  FastsKTFF 27.12.10 16:51
 
4
0

Forši

Deaxi avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Deaxi 27.12.10 22:47
 
4
0

Tnteresanti, kā viņi zin ka tas ir tieši no govīm?.....pirž visas dzīvās radības.....ja vienīgi govīm nav "īpašu pirdienu pazīmju"....nu ja.....

« 1  2  3  4  5 »