Smejaties vai nē, bet vēsturē ir bijuši savādi daudz gadījumu, kad karaļi, kuriem pieder milzu bagātības, ietekme un vara pār veselām tautām, mirst priekš viņiem necilākajā nāvē, kādu vien var iedomāties - sēžot uz poda. Par to arī šis raksts
Monarhi, kuri nomira, sēžot uz poda21
Džordžs II. Džordžs II ieguva britu troni 1727. gadā, lai gan bija vācietis. Kad viņš bija tikai princis, viņš sastrīdējās ar savu tēvu un lielāko daļu padomnieku, un tiek pat apgalvots, ka viņš esot ienīdis pats savu dēlu. Viņam nepatika Lielbritānija. Viņš ļoti maz iejaucās Lielbritānijas iekšlietās un lielāko daļu sava laika pavadīja dzimtajā Vācijā. Laikabiedri viņu nodēvēja par "karali, kura nebija". Džordžs II ļoti mīlēja savu sievu. Pēc viņas nāves viņš nekad vairs neapprecējās, un pēc savas nāves viņš tika apglabāts blakus sievai, un viņu zārku malas tika noņemtas, lai viņu līķi varētu "apvienoties". Neraugoties uz savu nevaldāmo dabu, Džordžs nodzīvoja līdz visnotaļ cienījamam vecumam. Neilgi pirms savas 77. dzimšanas dienas viņš pamodās un devās uz tualeti nokārtot savas dabiskās vajadzības. Sēžot uz poda viņš mira no aortas disekcijas.
Vāclavs III. Karalis Vāclavs III mantoja Bohēmijas troni 1305.gadā pēc sava tēva Vāclava II nāves. Sešpadsmitgadīgais monarhs tobrīd jau bija Ungārijas karalis un tiecās uz Polijas troni, lai gan, lai neliktos alkatīgs, viņš tomēr atteicās no tiesībām kļūt par Austrijas karali. Pēdējais varenās Pšemislu dinastijas pārstāvis, Vāclavs III tika noslepkavots 1306. gadā. Viņš bieži tiek raksturots kā labi izglītots, lai gan nedaudz par daudz sliecās ballēties un dzert, nevis valdīt pār savu iespaidīgo karaļvalsti. Viņa sāncensim, Kārolam I Anžū, pāvesta aizstāvētam, izdevās konsolidēt varu valstī un viņš kļuva par vienu no veiksmīgākajiem karaļiem Ungārijas vēsturē. 1306. gadā nesen no troņa gāztais Vāclavs III ieradās Olomoucas pilsētā, kur dzīvoja dekanātā. Tiek apgalvots, ka Polijas karalis, Vladislavs I Elkonītis, baidīdamies, ka Vāclavs plāno viņu gāzt, nosūtīja slepkavas, lai viņu noslepkavotu. Pēc nostāstiem, Vāclavs sēdēja savā garderobē (istabā ar tualeti ar atvērumu uz lejā esošo ezeru) , kad slepkavas atrada un nodūra viņu līdz nāvei, kamēr viņš nokārtojās.
Edvards II. Karali Edvardu II noslepkavoja Bērklijas pilī 1327. gadā, ļoti nežēlīgā manierē. Tiek uzskatīts, ka Edvards vēl būdams jauns puisis, esot bijis intīmās attiecībās ar kādu vīrieša dzimuma draugu viņa galmā. Kad viņa tēvs to uzzināja, mīlnieks tika padzīts un vēlāk nogalināts. Vēlāk, lai atriebtu sava mīļotā nāvi, Edvards uzsāka vairākus nesekmīgus karus. Edvarda sieva Izabella, būdama neapmierināta par sava vīra uzvedību, sāka plānot pret viņu sazvērestību. Edvards tika sagūstīts un piespiests atteikties no sava troņa. Tiek apgalvots, lai gan to nevar pierādīt, ka Edvards tika noslepkavots Bērklijas pils tualetē, kad viņa ānusā, kā sods par viņa homoseksualitāti, tika ievietota knifofija (augs). Viņa kliedzieni esot bijuši dzirdami jūdzēm tālu.
Katrīna Lielā. Lai gan nāve uz tualetes poda bieži tiek uzskatīta par ļoti pazemojošu nāves veidu, Katrīna Lielā droši vien priecātos, ja cilvēki noticētu, ka viņa nomirusi tieši tādā veidā, jo tas ir daudz mazāk pazemojoši nekā baumas, kas pēc viņas nāves klīda pa Sanktpēterburgas ielām. Pēc vēsturiskām liecībām ir zināms, ka kaislīgās Katrīnas mīlnieku loks ir bijis diezgan ievērojams. Dažādi avoti uzrāda ciparus, kas iekļaujas 21–35 amplitūdā. Karalienes neremdināmā kaisle un tieksme apmierināt savas dīvainās seksuālas vēlmes ir arī dažādu neticamu nostāstu un neķītru anekdošu rašanās iemesls. Viņas ienaidnieki galmā, mēģinot sabojāt viņas reputāciju, apgalvoja, ka viņa mirusi stallī, seksa laikā ar zirgu. Otrs biežākais toreiz izteiktais apgalvojums bija tāds, ka viņa mirusi no insulta sēžot uz tualetes poda. Lai arī cik muļķīgas šis baumas nebūtu, tomēr tām savulaik izdevās krietni pabojāt Krievijas cara galma reputāciju. Tomēr oficiālā versija ir tāda, ka Katrīna nomira savā gultā dienu pēc insulta pārciešanas.
Edmunds II. Karalis Edmunds II bija Anglijas karalis tikai septiņus mēnešus 1016. gadā. Viņš izveidoja armiju, lai atvairītu dāņu iekarotāja Knuda Lielā iebrukumu. Tomēr pēc aplenkuma Londonā, Edmunds beidzot tiks uzvarēts. Pēc Alnijas līguma parakstīšanas Knuds atļāva Edmundam paturēt savu zemi Veseksā apmaiņā pret miera līgumu. Neilgi pēc tam Edmunds aizgāja aizsaulē. Daži apgalvo, ka viņš miris dabisku cēloņu dēļ. Tomēr 12. gadsimta angļu vēsturnieka Hantingdonas Henrija apraksts par Edmunda II nāvi, liecina, ka Edmundu ar diviem dūrieniem nogalināja bedrē zem viņa poda paslēpies slepkava. Kad Edmunds apsēdās uz poda, lai nokārtotos, slepkava iedūra garu nazi viņa dibenā, pārplēšot zarnas. Edmunds noasiņoja un nomira.