Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
6
1716

...un citi mazās tautas neparastie veikumi.

Lai cik neticami tas būtu, čukči, kurus pazīstam kā anekdošu varoņus, ar saviem piedzīvojumiem varētu lepoties ne mazāk kā vikingi!-viņiem bija tīraīs sikums noslaucīt kājas biedējošā krievu lāča kažokā Bet šobrīd Ukrainas karā labi var redzēt , kā Putina piekritēji gānās par tiem, kurus sakaut diez ko nevedas. Un laikam nav nekāds brīnums, ka sakautajiem krieviem pat pēc vairāk kā 100 gadiem dabūšana mizā no mazās ziemeļu tautiņas nedod mieru

Īpascaroni tāpēc ka čukču... Autors: Raziels Melnās seksa verdzenes čukču teltīs
1.

Īpaši tāpēc, ka čukču mitoloģijā par pasaules radīšanu krievi ir paredzēti tējas, tabakas, cukura, sāls un dzelzs ražošanai un tā visa piegādāšanai čukčiem. Un pēdējie bija stipri pārsteigti, kad krieviem sāka parādīties kaut kādas jocīgas ambīcijas un idejas par to, ka čukčiem būtu viņiem jāmaksā nodevas.

Pretēji krievu bagātajai... Autors: Raziels Melnās seksa verdzenes čukču teltīs
2.

Pretēji krievu bagātajai anekdošu folklorai čukči bija prasmīgi un enerģiski karotāji, visas Arktikas piekrastes bieds, tur notika vistālākās militārās sadursmes ziemeļos.  Čukči ir visai skarba tauta ar ārrrrrkārtīgi bagātu militāro vēsturi, orģināliem karadarbības paņēmieniem un aizraujošiem kauju eposiem. Esi dzirdējis par commandos? Kaut ko tādu arī pirmie izgudroja čukčas- kamēr visa pasaule rīkoja tesiņus lielos baros, čukčas bija pirmšķirīgi diversanti un lieliski darbojās gan pa vienam, gan nelielās grupās. 

nbspIespējams vēl... Autors: Raziels Melnās seksa verdzenes čukču teltīs
3.

 Iespējams, vēl šodien viņi spētu nomētāt ar sniega pikām  kādu tanku divīziju. 
Vēl tad, kad viņi nebija saskārušies ar krieviem, viņi bija paspējuši vietējos, daudz miermīlīgākos kaimiņus, iedzīt tādā izmisumā, ka korjaki, itelmeņi un jukagiri labprāt pieņēma Krievijas impērijas pavalstniecību un piedalījās krievu karagājienos pret čukčiem.

nbsp50 korjaku kareivju... Autors: Raziels Melnās seksa verdzenes čukču teltīs
4.

 50 korjaku kareivju vienība parasti neriskēja izrādīt pretestību 20 čukču kareivjiem. Bet uz lielākām militārajām operācijām pret kaimiņiem savācās pat 200-300 čukču kareivju, pret kuriem kaimiņiem nebija izredžu. Ja pretī, bungām rībot, nāca čukču karaspēks (bungas bija pārvilktas ar cilvēka ādu) , pretinieks bez komentāriem tina makšķeri.  Galvassāpes viņi sagādāja pat Aļaskas eskimosiem- pārvietodamies vieglās laiviņās- kajakos- čukči nekaunīgi aplaupīja piekrastes ciemus. Savos sirojumos viņi devās līdz pat Kanādai. . 

Kad eskimosi pirmo reizi... Autors: Raziels Melnās seksa verdzenes čukču teltīs
5.

Kad eskimosi pirmo reizi ieraudzīja Amerikā ievestos nēģerus, viņi krita panikā un sauca nabaga melnos par ļaunajiem gariem tornassuokiem.  Pagāja labs laiciņš, kamēr viņi pārliecinājās, ka nēģeri neēd bērnus, nelido pa gaisu un nenobur apkārtējos. Toties, kad kaut kur Amerikas piekrastē nēģerietes pirmo reizi ieraudzīja čukču sirotāji, viņi nolēma, ka tāds brīnums ir jāpaķer līdz un jadomā, ko ar to tālāk darīt. Ja nu tās ir kaut kādas dēmonietes- kas viss tikai saimniecība nevar noderēt! Atpakaļceļā temperamentīgie čukči pārliecinājās, ka eksotiskā kara trofeja tomēr ir sievietes. Arī nēģerietes bija tīri apmierinātas ar spēcīgajiem čukču puišiem. Atgriežoties mājās, priekšstats par melnajām sievietēm jau bija izveidojies- . atšķirībā no citu tautu gūsteknēm, kuras tika iejūgtas netīrajos darbos, nēģerietes kļuva par kaut ko līdzīgu kurtizānēm. Paviesojušās pie vienas apmetnes vīriešiem, viņas tika sūtītas tālāk uz nākošo.

Kad Krievijas ierēdņi nodevu... Autors: Raziels Melnās seksa verdzenes čukču teltīs
6.

Kad Krievijas ierēdņi- nodevu ievācēji- vairākas reizes bija dabūjuši mukt no jaunatklātās tautas- čukčiem- Krievijas senāts izlēma nosūtīt uz  Anadiras fortu 400 kareivju Toboļskas dragūnu pulka kapteiņa Dmitriju Pavļucka vadībā. Pavļucka galvenais paliekošais veikums ir ieiešana  čukču folklorā- viņš ir vietējās  folkloras galvenais  ļaunais tēls.  Iebrukuma mērķus čukči īsti nesaprata, bet loģika teica, ka nelietīgam iebrucējam pienakas kārtīgi sadot mizā. Maskavai bija idejas, ka jauno teritoriju iedzīvotāji jāpieradina lēni un pieklājīgi un viss jārisina pārrunu ceļā, tomēr  abas puses ieroču lietošanas mākslu pārvaldīja labāk kā visādas tur diplomātiskas piruetes.  Ar mainīgiem rezultātiem notika trīs lielas kaujas, un pēdējā no tām- 1747. gada martā-  krita pats Pauluckis un tika ieņemts un izlaupīts pa tīro Anadiras forts. .  Lai cik dīvaini nebūtu, kašķīgie un nežēlīgie krievi iekaroja  čukču cieņu. Čukči pret visiem pārējiem savu apkārtni apdzīvojošajiem ļautiņiem izturējās kā pret zemākiem radījumiem- bet krievi čukču folklorā ir vienīgie (protams, bez pašiem čukčiem!) kuri tiek saukti par cilvēkiem.  .

nbspnbspMaskava ārdījās... Autors: Raziels Melnās seksa verdzenes čukču teltīs
7.

  Maskava ārdījās dusmās, idejas par dumpinieku teritorijas iztīrīšanu un dumpinieku sadalīšanu pa citiem Krievijas apgabaliem radās tieši čukču kara laika. Bet čukči  arī negulēja uz lauriem- tika pieņemts lēmums pāriet uz partizānu karu.

Divdesmit gadus vilkās... Autors: Raziels Melnās seksa verdzenes čukču teltīs
8.

Divdesmit gadus vilkās partizāņu karš, un tika iekaroti gan čukču , gan arī  krievu forti. Redzot, ka krieviem regulāri tiek sadots pa mizu,    korjaki un jukagiri reizēm pat pasūtīja bekot dižo Krievzemi un pārgāja čukču pusē.

Beigās krievi palika rāmāki... Autors: Raziels Melnās seksa verdzenes čukču teltīs
9.

Beigās krievi palika rāmāki, un kādā no Maskavas atnākušā rīkojumā  tika pavēlēts  visiem Lejaskolimas krievu iedzīvotājiem, piedraudot ar kara tiesu, nekaitināt čukčus. 

Lai cik tas dīvaini nebūtu... Autors: Raziels Melnās seksa verdzenes čukču teltīs
10.

Lai cik tas dīvaini nebūtu, mieru čukču zemē atnesa mākslinieks un polārpētnieks no Kurzemes- Frīdrihs Plensners, kuru 1763. gadā nozīmēja par Anadiras komendantu. Iepazinies ar apstākļiem, viņš piedāvāja čukču apkarošanas pasākumu beigt. Visa jezga izmaksāja precīzi 50 reizes vairāk, nekā tika ieņemts nodokļos.  Nepatikšanas ar čukčiem nav kļuvušas mazākas, bet gan lielākas- viņi turpina mizot visus pēc kārtas. Arī Krievijas senāts atzina, ka pasākums ir dārgs un bezjēdzīgs, un Anadiras forts tika nojaukts. Faktiski  tika  atzīta Krievijas sakāve,  čukči cepa ziemeļbriežu gaļu Anadirā un patrieca kaimiņu ciltis līdz pat Kolimai. 

6
1716
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [41]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 13.08.14 01:05
105
1

Nu, krieviem ir raksturīgi paņirgāties par visiem, kas ir par viņiem pārāki. Amerikosi, haholi, gansi...

Laciz avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Laciz 13.08.14 00:13
35
0

Tagad, katru reizi, kad gribēšu teikt vai dzirdēšu kādu anekdoti par čukčām, prātā nāks šis raksts. 

ejtaktu avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SpoksMedaļa Dienas joks
  ejtaktu 13.08.14 06:41
30
0

vislielāko lomu čukču pakļaušanā nospēlēja...šnabis..krievi vienkārši viņus sāka nodzirdīt

fuck u Chelios avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa KlaunsMedaļa Veiksmes lāde
  fuck u Chelios 14.08.14 15:37
19
0

Un tad krievi (kā jau parasti), lai pārvarētu savus kompleksus par to, ka viņus regulāri samizoja, izdomājā paņirgāties un pasmieties par čukčiem ar anekdotēm un jokiem... Tāpat arī par latviešiem, kuri atdalijās no PSRS un visiem pārējiem, kas savā attīstībā ir tikuši tālāk par s*du bedri vārdā Krievija :)

RunchuksLV avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Mūsdienu domātājs
  RunchuksLV 13.08.14 10:08
10
0

Tu vispār mīnusus pelni? Tev visi tie raksti tādi labi....

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 13.08.14 19:22
6
0

atbildot uz arturs1233 komentāru "Hmm šā autora rakstītajam vēlos pateikt tikai v... "

Šis autors nu nekādīgi savā garīgajā aprobežotībā nespēj saprast vienu lietu: ja Lugandas un Dombabves republiķas ir tīrs ukraiņu pasākums, kāpēc tur trīs galvenie fīreri bija no Krievijas?

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 13.08.14 07:44
5
0

Nu baigie čukčas 

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 13.08.14 13:23
4
0

atbildot uz wtfs komentāru " nemaz jau uz to pusi tik viegli pamukt nevarē... " Interesēties par to visu sāku, redzot milzīgu kaudzi jeņķu ražojuma konservu kārbu- jo mūžīgā sasaluma apstākļos tas viss ir diezgan grūti utilizējams. Nu un tad jamie sāka stāstīt.

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 13.08.14 12:10
4
0

atbildot uz wtfs komentāru " par čukčiem ir dzirdēts, ka viņi e... "

Robeža bija nosacīta un caurlaidīga abos virzienos-  kaut kad, kad studiju gados biju tajā galā praksē, paši čukči stāstīja, ka jeņķi ar vertokrutiem šad tad padomju laikā lidojuši pie siem pabaudīt eksotiku. Nu tie ir Ziemeļi- fričiemWW2 laika Ledus okeāna salās bija bāze, kuru sarkanie zinādami, ka viņa tur kaut kur ir, nevarēja atrast. 

Pamukušo zeku medīšanā čukčas ar sovjetiem labi sadarbojās- bet ģeologiem tas dzīvi padarīja drošāku, nožmiegt  ģeologu, kuram ir konservi un šaujamais pamukusam zekam bija kā medusmaize. 

wtfs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  wtfs 13.08.14 14:36
4
0

atbildot uz Raziels komentāru " Negribu, negribu, negribu. Man tie divi praks... " nu ko tādu atvaļinājuma ekskursijā vis neredzēsi un nepiedzīvosi...

Mr Martinii avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa RecidīvistsMedaļa Trumpe
  Mr Martinii 13.08.14 10:30
4
0

atbildot uz ejtaktu komentāru " tas tev ir sasniegums -izlasīt 2 lapaspuses... "

tādā vietā kā spoki.lv pat neizsakāmi grūti, jo pārsvarā teksti tiek uztaisīti garlaicīgi, un, ka tik izstiept garāku, liekvārdība. 

rasiks avatars
Medaļa Krustvardu recidivistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Darbaholiķis
  rasiks 13.08.14 09:46
3
0

Beidzot arī Titānu cīņās kāds interesants raksts !

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 13.08.14 14:34
3
0

atbildot uz wtfs komentāru " vovo, man sencis šito pašu stāstija, ka šie... " Negribu, negribu, negribu. Man tie divi prakses mēneši bija līdz kaklam un pāri galvai. Tur ir jābūt vai nu diezgan lielam , vai filozofam, jeb vienkārši piedzimušam par čukču. Vai vismaz Sibīrijas krievu.

Mr Martinii avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa RecidīvistsMedaļa Trumpe
  Mr Martinii 13.08.14 01:08
3
0

Ļoti labs raksts, pat nepamanīju cik ātri izlasīju abas lappuses.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 06.11.18 21:08
2
0

Interesanti    

wtfs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  wtfs 13.08.14 13:16
2
0

atbildot uz Raziels komentāru " Robeža bija nosacīta un caurlaidīga abos virz... "

nemaz jau uz to pusi tik viegli pamukt nevarēja. tevi jau vēroja krietni pirms tam. reti kuram, laikam, izdevās tik tālu pamukt...

wtfs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  wtfs 13.08.14 14:29
2
0

atbildot uz Raziels komentāru " Interesēties par to visu sāku, redzot milzīgu... " vovo, man sencis šito pašu stāstija, ka šiem tur jeņķu preces regulāri, arī par vinčesteriem biju dzirdējis utt. bet viņus varas iestādes neesot aiztikušas un nemaz īpaši jau arī nevarēja.

liela vērtība noteikti ir iespēja būt tur.

apalepeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  apalepeks 14.08.14 10:48
2
0

atbildot uz arturs1233 komentāru " Hmm šā autora rakstītajam vēlos pate... " Tu vispār rakstu vai vismaz bildes apskatījies? Pēc tava komentāra izskatās ,ka esi iemīļojis krievu televīziju un rakstu nemaz nelasīji.

brakis23 avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa TeamworkMedaļa Spoks
  brakis23 04.01.15 11:57
1
0

atbildot uz ejtaktu komentāru " vislielāko lomu čukču pakļaušanā n... " tapat ka amerika ar indianiem nodzirdija ar ugunigo dziru

SanchoB avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Moderatora favorīts
  SanchoB 14.08.14 03:54
1
0

atbildot uz Arizon komentāru " Nu, krieviem ir raksturīgi paņirgā... " Vienkārši viņiem ir gopņiku domāšana, un pie tam nav šiem attīstīta spēja veidot attiecības bez vardarbības pielietošanas. 

« 1  2  3 »