local-stats-pixel fb-conv-api

Mazliet par... Katrīna Mediči2

25 0

Mani aizrāva un ieintresēja dažas grāmatas ko lasu par Itālijas un Francijas vēsturi un kultūru. Zinu ka vēstures stundās tika Katrīna pieminēta. Diemžēl nevaru pārrakstīt visas grāmātas lai jūs spocēni tiktu iepazīstināti tuvāk ar šo personu

Katrīna Marija Romula di Lorenco de Mediči (itāļu: Caterina Maria Romula di Lorenzo de' Medici, dzimusi 1519. gada 13. aprīlī; mirusi1589. gada 5. janvārī) bija Francijas karaliene konsorte laikā no 1547. līdz 1559. gadam kā karaļa Anrī II sieva un reģente mazgadīgā dēlaFransuā II valdīšanas laikā pēc Anrī II nāves.

K. Mediči bija ietekmīgās itāļu Mediči dzimtas pārstāve. Viņas tēvs bija Florences valdnieks Lorenco, savukārt māte — Buljonas hercoga meita, Overņas grāfiene Madlēna de la Tūra. 14 gadu vecumā 1533. gada rudenī Katrīna apprecējās ar Anrī Valuā. Valdīšanas laikā Anrī karalieni izolēja no dalības valsts lietu apspriešanā, ar ko nodarbojās kopā ar savu favorīti Diānu de Puatjē, kurai bija lielāka ietekme uz viņu.

Pēc Anrī II nāves Katrīnas Mediči nozīme Francijas valsts lietās ievērojami pieauga, viņa bija reģente mazgadīgā dēla Fransuā II valdīšanas laikā (1559-1560) un faktiskā valsts vadītāja arī dēla Šarla IX valdīšanas laikā (1560-1574), kurš tika kronēts ļoti jauns. Šajā laikā Franciju plosīja smags pilsoņu karš starp katoļiem un protestantiem, Katrīna Mediči tika vēlāk vainota par protestantu vajāšanu, kas tika veikta viņas dēla valdīšanas laikā, it īpaši par 1572. gada Svētā Bārtuļa naktī izdarīto, kad tika nogalināti vairāki tūkstoši hugenotu. Pēc Šarla IX nāves līdz 1589. gadam valdīja viņas dēls Anrī III, bet pēc viņa nāves, kad vara Francijā no Valuā dinastijas pārgāja pie Burboniem, karaļa Anrī IV dzīvesbiedre bija Katrīnas Mediči meita Margarita.

Īpaši spilgti par Katrīnas varu un ietekmi var lasīt grāmatās kā "Karaliene Margo " vai "Mediči karaliene"

šis tas ko var palasīt internetā par viņu

25 0 2 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 2

0/2000

Manuprāt pārāk īss un sauss raksts. Un "Svētā Bērtuļa nakts" nevis "Bārtuļa". Hokejists kas kārtējo reizi ir uzmetis izlasi tajā iesaistīts nebija emotion

1 0 atbildēt

Gribētu kādu dienu palasīt par viņu vairāk. Ieintriģeji!

0 0 atbildēt