Šajā rakstā jūs varēsiet lasīt par čipsiem un to vēsturi, kā arī redzēsiet manu čipsu top 10! Ceru, ka patiks!
Loveee!6
Kartupeļu čipsi ir plānas šķēles sagriezti kartupeļi, kas ir kārtīgi izcepti. Kartupeļu čipsi parasti kalpo kā uzkoda. Tie ir cepti un sālīti, citas šķirnes tiek ražotas izmantojot dažādus aromatizētājus - bieži vien sāli un etiķi, sieru un sīpolus, kādu mērci vai citas sastāvdaļas, ieskaitot garšaugus, garšvielas, sieru, un citas mākslīgās piedevas. Saskaņā ar tradicionālu stāstu, sākotnējā čipsu recepte tika izveidota Saratoga Springs, New York 24.augustā 1853. Kāds uztraukts pircējs atkārtoti nosūtīja atpakaļ savus ceptos kartupeļus, jo tie bija pārāk biezi, slapji un maigi, kūrorta viesnīcas šefpavārs George Crum nolēma sagriezt kartupeļus plānās šķēlēs cik vien iespējams un cepa tos līdz tie kļuva kraukšķīgi un klāt viņš pievienoja sāli. 20.gs. kartupeļu čipsi sāka izplatīties ārpus pavāra restorāna. Čipsi tirgos parasti tika pārdoti kārbās vai stikla veida traukos un piegādāti zirgu vagonos. Šodien čipsi ir iepakoti plastmasas maisiņos, izmantojot gāzveida slāpekli, kas tiek iepūsts pirms noslēgšanas, kas pagarina glabāšanas laiku, un nodrošina aizsardzību pret saberšanos. Kartupeļu čipsi bija ļoti viendabīgi, taču Joe "kartupelis" Murphy (1923-2001) , ar īru uzņēmuma Tayto īpašnieku, izstrādāja tehnoloģiju, lai pievienotu garšvielu ražošanas laikā. Lai uzņēmums bija mazs, kas sastāvēja gandrīz tikai no viņa tuvākajiem radiniekiem, kuri sagatavoja čipsus, īpašnieks jau sen sevi bija pierādījis kā labu uzņēmēju. Pēc dažiem izmēģinājumiem un daudz kļūdām, Murphy un viņa darbinieki un Seamus Burke, sāk ražot pasaulē pirmos garšvielu čipsus, „Siera & Sīpolu” un „Sāls & Etiķa”. ASV un Kanādā angļu valodā čipsus sauc par "chips”, tā tos sauc arī citās pasaules daļās, bet ne visās. Apvienotajā Karalistē un Īrijā čipsi ir kartupeļi, kas sagriezti biezās sloksnēs līdzīgi kā frī kartupeļi un tos pasniedz karstus. Austrālijā, dažviet Dienvidāfrikā, Jaunzēlandes dienvidos, Indijā dažādus kartupeļu produkta veidus sauc par "čipsiem". Jaunzēlandes ziemeļos tie ir pazīstami kā "chippies", bet pārdod tos kā "chips" visā valstī. Austrālijā un Jaunzēlandē dažreiz tos sauc par "karstajiem čipsiem” (cepti kartupeļi) un "kartupeļu čipsi". Bangladešā tos parasti sauc par chip vai chips un daudz mazāk kā čipsi (izrunā "kirisp").
1.vieta - „Lays Strong "Chili&Lime”. Neko pielikt, neko atņemt. Vienmēr mani nomierina, kad esmu sastresojusies un es vienkārši viņus D I E V I N U!
2. vieta - Ādažu čipsi „Siera”. Man patīk tā garša, kad ielieku viņus mutē. Parasti, ja nav Lays Strong, vienmēr ņemu šos čipsus.
3. vieta - Estrella "Picas". Reti sanāk viņus nopirkt, bet mmm, jā gardi viņi ir.
6. vieta - Ādažu "Virpuļi". Kādreiz viņi bija topa augšgalā, bet tagad nokritās zemāk, nezinu kāpēc.
7.vieta - Ādažu čipsi „Bekona”.
8. vieta - Ādažu čipsi „Tomātu”.
9. vieta - Ādažu čipsi „Krējuma un sīpolu”.