local-stats-pixel fb-conv-api

Līvija Rezevska0

37 0

Skatījos , ka spokos neviens raksts par šo tēmu nav , so nolēmu uzcept šo rakstu . emotion

Jā , zinu , ka nav pārāk interesanta tēma , bet jā ...

Well...

Līvija Rezevska (1926 - 2004) - Kuldīgas goda pilsone un tēlniece .

Dzimusi Rīgā , bet bērnību pavadījusi Kuldīgā . Abi vecāki interesējās par mākslu . Tēvs bija pilsētas veterinārārsts , vietējā teātra aktieris un vairāku lugu režisors .

Mācījusies vācu privātajā bērnudārzā , tāpēc apguva vācu valodu . Skolas gaitas Līvija Rezevska iesāka Vārmē, bet, kad ģimene pārcēlās uz Rendas pagastu, Līvija mācības turpināja ģimnāzijā Rīgā .

Mātesmāsa veda viņu uz izrādēm , operām un dažādiem kultūras pasākumiem , tāpēc Rīga un kultūras dzīve uz viņu atstāja ļoti lielu iespaidu , un visticamāk tādēl viņai tik ļoti patika māksla un viņa kļuva par tēlnieci . Bet tas ir tikai minējums .

Kara dēļ Līvija bija spiesta ģimnāziju pabeigt Kuldīgā, kur viņas skolotājs bija tēva labs paziņa gleznotājs Jēkabs Bīne . Viņš redzot meitenes veidotās skulptūras nolēma , ka viņai jāiestājas Latvijas Mākslas akadēmijā , un arī sagatavoja viņu eksāmeniem . Uzņemšanas komisijai patika Līvijas veidotā “Lībiņa” – smaidīga večiņa ar platu muti.

Viņas pasniedzēji 40.gadu beigās bija latviešu tēlniecības vecmeistari – Emīls Melderis, Kārlis Zemdega u.c. 1951.gadā Līvija diplomdarbā veidoja skulptūru “Vijolniece Lida Rubene”, darba vadītājs bija profesors Teodors Zaļkalns.

Šī vijolniece šobrīd atrodas pie Kuldīgas muzeja , kur atrodas arī citas viņas skulptūras , jo visas savas skulptūras viņa dāvināja Kuldīgai .

Kuldīgā ir arī Līvijas Rezevskas muzejs , kurš ierīkots 2003. gadā , un lai gan muzeju pabeida pirms viņas nāves , viņa tur nekad nav bijusi . Muzejs tika iekārtots tā , kā gribēja Līvija Rezevska .

Pabeigusi akadēmiju, jaunā māksliniece atgriezās Kuldīgā, dzīvoja pie vecākiem un strādāja par mācību daļas vadītāju Kuldīgas daiļamatniecības vidusskolā.

Māksliniece savā radošajā mūžā radījusi vairāk kā 200 darbu granītā, bronzā un šamotā. Liela daļa darbu ir parka skulptūras un memoriālie pieminekļi. Kuldīgas Skulptūru dārzs – 22 darbi parkā pie Ventas – ir viens no viņas mūža lielākajiem devumiem. Vēl lielāks skulptūru dārzs ir Rīgas Meža kapos, kur viņa radījusi ap 40 memoriālo tēlniecības darbu. Arī citās Latvijas kapsētās skatāmi viņas veidotie pieminekļi.
Mākslinieces nozīmīgākais darbs – piemineklis Brāļu kapos Nīkrācē (1979).

(Jā , pēdējā rindkopa gan bija copy paste emotion )

Viņas darbs ir arī piemiņas siena 1919, gada upuriem Gotlība sētā , Kuldīgā .

Līvijas Rezevskas roku darbs ir arī piemiņas siena 1919.gada upuriem Gotlība sētā Kuldīgā.
90.gados, atgūstot vecāku īpašumu, viņa atgriezās uz dzīvi Kuldīgā.

Vairāki mākslinieces darbi glabājas Kuldīgas novada muzeja krājumā, mākslas muzejā “Arsenāls” Rīgā un Mākslas Fonda īpašumā.

No 1978.gada māksliniece ir Kuldīgas Goda pilsone.

37 0 0 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 0

0/2000