Kas gan būtu noticis, ja nebūtu šo klūdu? Vai Titāniks nenogrimtu? Hirosima tiktu sabombardēta vai arī pilsēta paliktu vesela? Varbūt Pirmā pasales kara nemaz nebūtu?
Kas gan būtu noticis, ja nebūtu šo klūdu? Vai Titāniks nenogrimtu? Hirosima tiktu sabombardēta vai arī pilsēta paliktu vesela? Varbūt Pirmā pasales kara nemaz nebūtu?
Tajā laikā, kad Anglijā tikko parādījās buboņu mēris, cilvēki domāja, ka mēri pārnēsā kaķi. Šī iemesla dēļ kaķi tika nežēlīgi iznīcināti, taču tas noveda pie epidēmijas uzliesmojuma. Tikai tad noskaidrojās, ka mēri pārnēsā nevis kaķi, bet žurkas, kuras lielā daudzuma dzīvoja visās Eiropas valstīs.
Pirms "Titanika" atiešanas no ostas pārvaldnieku kompānija nomainīja vienu no kuģa virsniekiem. Viņš, pamesdams savu posteni, savam aizvietotajam aizmirsa nodot atslēgu no noliktavas, kurā glabājas tehniskais aprīkojums, tai skaitā arī binokļi. Kā jau zinām, Freds Flints, kurš bez binokļa novēroja, vai kuģa ceļā nav šķēršļu un laicīgi neievēroja aisbergu. Iespējams, ja nebūtu virsnieku nomaiņas, tad "Titāniks" veiktu vēl daudz reisus..
Pirmais pasaules karš varētu būt noticis dažas desmitgades vēlāk vai pat nenotikt vispār, ja vien šoferis nebūtu palaidis garām vajadzīgo pagriezienu. Kad tika veikts pirmais atentāts pret erchercogu Franci Ferdinandu, uzspridzinot bumbu, cieta daudz cilvēku. Viņš nolēma apciemot cietušos slimnīca, taču šoferis pabrauca garām vajadzīgajam pagriezienam un tā rezultātā nobrauca garām kafejnīcai, kurā bija serbu terorists Gavrilo Princips. Ieraugot erchercogu, Gavrilo, daudz nedomājot nošāva erchercogu un viņa sievu, kas arī kļuva par Pirmā pasaules kara formālo iemeslu .
Normandija. Ervīns Rommels, Ādolfa Hitlera labākais ģenerālis, aizsargāja Francijas ziemeļu piekrasti. 1944. gada 6. jūnijā laika apstākļi bija tik slikti, ka viņš nolēma, ka pretinieks noteikti neuzbruks un devās mājās, lai nosvinētu sievas dzimšanas dienu. Taču sabiedroto karaspēks, nolēma sliktos laika apstākļus izmantot savā labā un devās ieņemt piekrasti, nogalinot gandrīz 9 000 vācu karavīru.
Potsdamas konferencē 1945. gadā tika pieņemta Potsdamas ASV deklarācija, kura pieprasīja Japānas tūlītēju kapitulāciju. Atbildē uz to, Japānas premjerministrs Kantaro Suzuki lietoja vārdu "mokusacu", kas tulkojas neviennozīmīgi: tulks to iztulkoja kā "atteikties", taču šī vārda otra nozīme ir arī "lūgt laiku pārdomām". Iespējams, ka tā rezultātā arī tika nomesta atombumba uz Hirosimu.
Krievija pārdeva Aļasku ASV par 7,2 miljoniem dolāru, domājot, ka atbrīvojas no sniegiem noklātas nevajadzīgas teritorijas. Pēc dažiem gadu desmitiem šeit tika atklātas zelta un naftas atradnes.
Lielais ugunsgrēks Londonā 1666. gadā sākas beķera Tomasa Farinera neuzmanības dēļ. Uguns ātri izplatījās pa visu ceptuvi, kas atradās Paddingleinas ielā un tālāk jau uz blakus ēkam un citām ielām. Kopumā Londonā nodega 13 500 mājas un 87 baznīcas. Bez pajumtes palika 70 000 cilvēku.
2003. gadā mežos pie San Diego (Kalifornijas štats, ASV) apmaldījās mednieks. Cenšoties piesaistīt cilvēku uzmanību, viņš iekūra signālugunskuru. Uguns ātri izplatījās sausajā zālē, pārmetās uz kokiem un kļuva par 2003. gada lielākā ugunsgrēka cēloni. Nodega 1200 kvadrātkilometru meža, sadega 2322 mājas un gāja bojā 14 cilvēki.
Aleksandrs Flemings savā laboratorijā īpaši necentās uzturēt tīrību, kā rezultātā uz kāda šķīvīša parādījās pelējums. Zinātnieks sāka to pētīt un atklāja penecilīnu - pasaulē pirmo antibiotiku, un pat saņēma Nobela prēmiju.
Lielākā daļa šo notikumu tāpat notiktu, agrāk vai vēlāk, jo tos izraisīja daudzu apstākļu kopums. Piemēram Japāna ar savu samuraju kultūru nekad nepadotos parastos apstākļos, tad vajadzētu inīcināt visu valsti.
Interesants raksts .Par 5. gan nepiekritu ,atombumba bija kadam jauzmet (jaizmegina)un pie reizes japarada pasaulei ,kurs te galvenais... Ari Japana varbut tik atri nepadotos, bet vini jau nezinaja ,ka ir tikai divas bumbas ...
Es lasīju ka ja titāniks triektos ar priekšu iekšā aizbergam tad būtu izdzīvojis un neviens nebūtu nomiris😉
https://media.tenor.com/images/886042f0ed3988e357d5c078a6ad251b/tenor.gif
Kļūdas notiek visu laiku, tas ir neizbēgami, taču, ja nejaušu kļūdu dēļ rodas ievērojamas izmaiņas, tad tas nozīmē, ka kaut kāda sistēma ir slikti organizēta un nav pārdomāta, kas neizbēgami noved pie tās sabrukuma.