Vai tiešām "Dižās Amerikas" karavīri ir tik varonīgi un godīgi, kā mums liek domāt rietumu prese? Kā izrādās nē. Neaizsargātu civiliedzīvotāju slepkavošana, rasisma vadīts genocīds un negodprātība ASV armijas augstākajos līmeņos, ir tikai dažas no amerikāņu karavīru pastrādātajām zvērībām. Būs otrā daļa.
Lielākās amerikāņu karavīru pastrādātās zvērības33
Mailai slaktiņš 1968.gada sākumā amerikāņu karavīri cieta smagas sakāves pie vjetkongiešu nocietinājumiem Kvangngai provincē. Tika nolemts, ka aptuveni 100 vīri no tā saucamās "Čārlija kompānijas" no armijas 23.kājnieku divīzijas iekļūs vjetkongiešu slēpnī, kas pēc viņu domām atradās Songmi provinces daļā, tajā skaitā Mailai ciematā. Karavīriem bija teikts, ka visi ciemata iedzīvotāji ir vai nu vjetkongieši, vai arī vjetkongiešu simpatizētāji un viņiem tika pavēlēts tos nogalināt un iznīcināt viņu mājokļus, kā arī mājlopus. Agrā 16.marta rītā Čārlija kompānija ar helikopteriem ielidoja Songmi teritorijā un, neskatoties uz to, ka nesaskarās ar pilnīgi nekādu pretestību, sāka vietējo iedzīvotāju masveida slepkavošanu. Vīrieši, sievietes un bērni tika sistēmātiski sarindoti un nošauti ar ložmetējiem un granātmetējiem. Mājas tika nodedzinātas un, ja kāds izskrēja no liesmās tad tika nošauts. Taču amerikāņu karavīri nenodarbojās tikai ar slepkavošanu un Mailai postīšanu. Šajā ASV armijas fotogrāfa Ronalda Haberlē uzņemtajā fotogrāfijā redzamā sieviete atpogā savu blūzi. Viņa liecībā oficiālajā Mailai incidenta izmeklēšanā, Haberlē liecināja, ka karavīri sākuši šo sievieti izģērbt. Vecākā sieviete šajā fotogrāfijā spēja apturēt seksuālo uzbrukumu sperot, skrāpējot un sitot karavīriem, kuri bija iesaistīti uzbrukumā jaunākajai meitenei, kura,domājams, bija viņas meita. Haberlē un citu žurnālistu klātbūtne visticamāk lika karavīriem pārtraukt šo konkrēto seksuālo uzbrukumu.
ASV armijas gaisa spēki no gaisa apšauj mierīgos irākiešu civiliedzīvotājus un neapbruņotus źurnālistus. Kamēr ASV mediji šobrīd nosoda Krievijas valdības iespējamos mēģinājumus caur Wikileaks ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanas, viņi negribēja publiskot 2010.gada Wikileaks izlaisto video, kurā redzams kā divi ASV armijas helikopteri 2007.gadā uz kādas ielas Bagdādē no gaisa apšauj civiliedzīvotājus, divi no kuriem bija Reuters žurnālisti. Kad Reuters lūdza ASV valdību publiskot šī incidenta video ierakstu saskaņā ar Informācijas brīvības aktu, ASV atteicās materiālu publiskot. Wikileaks tad slepeni ierakstu ieguva no kāda avota ASV armijā, domājams no tagad ieslodzītā Bredlija Meninga (tagad Čelsija Meninga). Ierakstā, abu helikopteru apkalpe sarunājas un apgalvo, ka mierīgi uz ielas stāvošā vīriešu grupa civiliedzīvotāju apģērbā ir bruņoti nemiernieki. Daži no vīriešiem patiesi bija bruņoti, bet pēc skaidri redzamajām kamerām un irākiešu uzvedības amerikāņiem vajadzēja noprast, ka tie nav kaujinieki. Tā vietā, helikopteri apšaudīja grupu ar trim atsevišķiem uzbrukumiem. Pirmais uzbrukums nogalināja 7 vīrus, to skaitā 22 gadus veco Reuters žurnālistu Namiru Nooru Eldīnu. Ierakstā šāvēji smejas un bļauj "Hahaha, es trāpīju viņiem." Vēl viens bļauj, "O jā, paskaties uz šiem mirušajiem kretīniem." Kad viens no ievainotajiem, otrs Reuters žurnālists Saīds Čmags, tika ievilkts garāmbraucošajā busiņā, helikopteri veica otro lielgabala uzbrukumu. Čmags un busiņa vadītājs tika nogalināti, abi autovadītāja bērni, kuri sēdēja priekšējā sēdeklī tika smagi ievainoti. Trešajā uzbrukumā raķetes tika palaistas uz blakus ēkām, nogalinot vēl 7 neapbruņotus iedzīvotājus. ASV armija apgalvoja, ka visi nogalinātie bija nemiernieki un tad apgalvoja, ka uzbrukumi bija atbilde tobrīd notiekošai kaujai, apgalvojumi, kuri saskaņā ar Wikileaks video bija nepatiesi. ASV armija galu galā atbrīvoja reida dalībniekus, apgalvojot, tā kā upuri bija bruņoti, viņus viegli varēja noturēt par nemierniekiem, ignorējot faktu, ka ikdienišķā grupas izturēšanās un redzamās kameras skaidri norādīja uz to, ka tie bija žurnālisti un šie bruņotie vīri bija viņu miesassargi. 2013.gadā Čelsija Meninga saņēma 35 gadu cietumsodu.
Amerikāņu karavīru noziegumi Okinavas salā. 2016.gada 19.maijā Okinavas salā, Japānā, bijušais ASV jūras kājnieks Kenets Šinzato tika arestēts par 20 gadīgas japānietes nežēlīgu izvarošanu un slepkavību. Tas sekoja tikai dažas nedēļas pēc marta incidentiem, kuros par izvarošanu tika arestēts ASV jūras flotes jūrnieks, un par braukšanu dzērumā un 6 gājēju savainošanu tika arestēts ASV jūras flotes virsnieks. Viņa asinīs tika konstatēts alkohola līmenis, kas sešas reizes pārsniedza pieļaujamo normu. Okinavieši jau atkal pieprasa visu ASV militāro bāžu slēgšanu un pat Japānas valdība ir paudusi nopietnas bažas par ASV militārās klātbūtnes ilgtermiņa dzīvotspēju. Šinzato incidents bija tikai jaunākais no vardarbīgu noziegumu virknes, kas salu ir novedis līdz vārīšanās punktam. Visaugstākā profila noziegums, kurā bija iesaistīti ASV karavīri bija 1995.gada 12 gadīgas meitenes izvarošana par kuru tika notiesāti divi jūras kājnieki. Tiek lēsts, ka kopš 1972.gada, ASV armijas biedri Okinavas salā ir pastrādājuši 500 nopietnus noziegumus, to skaitā 120 izvarošanas.