Iepriekšējas daļas:
Iepriekšējas daļas:
Purva varde
Dzīves vieta: ēnainas, krūmainas vietas
Sastopamība: bieži, bet nevienmērīgi
Garums: 5-7 cm
Nārsts: dīķos, karjeros, vecupēs
Ziemošana: uz sauszemes - lapu kaudzēs, grauzēju alās un citās slēptuvēs
Āda gluda. Mugura brūngana, ar tumšiem plankumiem, raksturīgs tumšs V veida plankums muguras augšdaļā. Vēderpuse gaiša, bez plankumiem. Tēviņiem riesta laikā āda kļūst zilgana. Riesta saucieni atgādina attālu suņu riešanu.
Dīķa varde
Dzīves vieta: ūdenstilpē vai tās krastā
Sastopamība: bieži
Garums: 4,5-5,5 cm, bet retāk līdz 7 cm
Nārsts: nelielos dīķos, vecupēs vai karjeros
Ziemošana: uz sauszemes - bedrēs vai grauzēju alās, netālu no ūdenstilpēm
Āda gluda. Mugura koši zaļa, retāk brūngana, bieži ar vienu vai divām dzeltenām gareniskām svītrām un melniem plankumiem. Vēderpuse balta, bez plankumiem. Tēviņš mazāk, ar koši dzeltenu kaklu. Tēviņam ārējie rezonatori baltā krāsā, nārsta dziedāšana visintensīvākā ir pievakarē un turpinās visu nakti.
Ezera varde
Dzīves vieta: lielas aizaugušas udenstilpes vai to krasti
Sastopamība: Rīgas apkārtnē
Garums: 10 cm, retāk līdz 17 cm
Nārsts: lielos dīķos, vecupēs vai upju līčos
Ziemošana: ūdenstilpes dibenā
Āda gluda. Muguras tumši zaļa, parasti ar melniem plankumiem un garenisku dzeltenu svītru pa muguras vidu. Vēderpuse gaiša, ar daudziem melniem plankumiem. Tēviņi kurkst visu nārsta periodu, ārējie rezonatori tumšā krāsā. Ezera vardes ir lielas un rijīgas. Tās uzbrūk pat zivīm un citu sugu vardēm.
Zaļā varde
Dzīves vieta: ūdenstilpē vai ļoti tuvu krastam
Sastopamība: bieži
Garums: 6-8 cm, retāk līdz 10 cm
Nārsts: dīķos, karjeros, vecupēs vai upju līčos
Ziemošana: ūdenstilpes dibenā vai uz sauszemes - bedrēs un grauzēju alās, netālu no ūdenstilpēm
Zaļā varde ir radusies ezera vardes un dīķa vardes dabiskas krustošanās rezultātā. Āda gluda. Muguras zaļgana, ar melniem plankumiem un garenisku dzeltenu svītru pa muguras bidu. Vēderpuse gaiša, ar melniem plankumiem. Tēviņiem arējie rezonatori pelēkā krāsā. Nārsta dziedāšanas intesitāte pieaug pievakarē.
Kokuvarde
Dzīves vieta: koku lapotnē
Sastopamība: ļoti reti
Garums: 3,5-5 cm
Nārsts: ūdenstilpes, kuru malās ir niedres un krūmāji
Āda gluda. Mugura koši zaļa, vēderpuse - gaiša. Pirkstu galos piesūcekņi, ar kuru palīdzību spēj pārvietoties pa zariem un lapām. Tēviņš dzied visu nārsta periodu, nedaudz atgādina pīļu pēkšķēšanu. Daudzus gadus šo sugu savvaļā nevarēja sastapt, jo bija izzudusi. Tāpēc kokuvardes ieveda no Eiropas zemēm, un Rīgas Zooloģiskā darzā speciālisti tās pieradināja mūsu klimatam. Kokuvardes savvaļā ir sastopamas Liepājas apkārtnē. Tās spēj pašatjaunoties un aktīvi izplatīties uz jaunām nārsta vietām.