PACELTS
Savā iepriekšējajā rakstā minēju, ka cilvēkam krītot laiks rit lēnāk. Daži spoki.lv lietotāji izrādīja interesi par šo faktu, tādēļ iedomājos uzrakstīt pilnīgu rakstu.
Kad mums ir jautri, laiks skrien vēja spārniem (arī sēžot spokos), bet kad garlaikojamies, tas iet ļoti lēni (skolā, skatoties pulkstenī). Gan jau esat piedzīvojuši kādu dramatisku piedzīvojumu (auto avāriju), tad šķiet ka mašīna pārvietojas ļoti lēni.
Zinātnieki veica ekperimentu ar jaunu atrakciju "SCAD - diving", kad cilvēku nomet no 30m augstuma tīklā, sasniedzot līdz pat 100km/h. Leciena brīdī dalībniekiem bija jāskatās displejā, kas rāda skaitļus. Krītot lejā cilvēki paspēja ieraudzīt un pat atcerēties skaitļus uz ekrāna. Bet kad viņi stāvēja uz zemes, viņiem atkal bija jānosauc cipari uz ekrāna. Tie mainījās tāda pašā ātrumā, bet dalībnieki nespēja skaitļus nosaukt, jo tie pārlēca pārāk ātri.
Laika izjūtu ietekmē arī atmiņa. Veciem cilvēkiem laisk šķiet daudz īsāks nekā bērniem. Tas izskaidrojam ar to,ka veciem cilvēkiem ir liela dzīves pieredze, tāpēc atmiņa viņiem mazliet pieklibo.
Vasarā braucot ar riteni piestāju pie pārejas. Bija slapja iela. Redzēju, ka kāds BMW(krāns) nesas līkumā ar lielu ātrumu. Līkumā mašīnu sanesa un tā ieskrēja stabā. Man no malas tas likās ļoti lēni, bet kad apskatījos sadauzīto mašinu, varēja redzēt ka ātrums bija pamatīgs.