Kokapstrādes kombināts "Vulkāns" savulaik bija lielākā ražotne Kuldīgā, kuras produkcija bija kvalitatīva un tika eksportēta ne tikai pa visu PSRS teritoriju. Šī bija arī darbavieta daudziem kuldīdzniekiem, arī es vēl 16 gadu vecumā šeit paspēju pastrādāt skolas vasaras brīvlaikā un nopelnīt savu pirmo algu.
Kuldīgas kokapstrādes kombināts "Vulkāns"5
"Vulkāna" ražotnes aizsākumi meklējami 1878. gadā Krievijas impērijas laikā, kad Luiss A. Hiršmans nodibināja Kuldīgā sērkociņu ražotni. Iesakumā ražotne bija neliela, taja strādāja tikai 30 cilvēki un tā atradas Annas ielā 5 īrētās telpas. Pēc četriem gadiem, 1882.gadā, ražotne tika pārcelta uz tagad jau labi pazīstamo adresi - Jelgavas ielā 45. Jauninājumi bija arī prodcijas klastā: sērkociņi ar galviņām no sarkana un dzeltena sēra. Šī produkcija bija ne pārāk droša. Sērkociņus varēja aizdedzināt pavelkot praktiski pret jebkuru raupjāku virsmu. Bija pat gadījumi, kad sērkociņi aizdegās no savstarpējas berzes kastītē. Produkcijas kvalitāte uzlabojās ap 1886.gadu, ko apliecināja marķējums uz kastīšu etiķetēm "impregnated" un "safety"
Savulaik "Vulkans" bija savas nozares vadošais uzņēmums Krievijas impērijā. Produkcijas apjoms 1896.gadā bija 58 miljoni sērkociņu kastīšu. "Vulkāna" produkcija ir piedalījusies pasaules izstādēs un līdz 1901.gadam guvusi 11 zelta un 5 sudraba medaļas.
Darba galdi Kuldīgas sērkociņu ražotnē.
Pie Ventas notiek kokmateriālu iekraušana kravas automašīnās. Kuldīga 1920 -30ie gadi
"Vulkana" kalēja smēde. Attēla vidū Andrejs Liepiņš (1936.gads)
"Vulkāna" fabrikas iekštelpas
Lobīšanas cehs. Sērkociņu skaliņi tiks veidoti no nomizotiem un sagrieztiem apses bluķiem.
"Vulkāna" strādnieki katla atjaunošanas laikā (1945.gads)