58

 497  4

1941.gada 14. jūlijs dzelzsceļa stacijā Orša (Baltkrievija) notiek liela rosība, šeit ierodas vācu karaspēka ešeloni ar karaspēku, kaujas munīciju , tehniku un degvielu. Plkst. 15:15 pret karaspēku tiek veikts spēcīgs raķešu trieciens no nezināma ieroča, visa stacija momentāli pārvēršas par milzīgu uguns un putekļu mākoni. Vācieši ir panikā, visi atvestie resursi deg, karavīri skrien kur nu kurais, stacijā valda haoss. Vācu komandieris savā dienasgrāmatā ieraksta vien to ka pret viņiem tika pavērsts nezināms Padomju ierocis, kas zemi pārklāj ar liesmām un metālam liek kust.

Lūk šādi pirmoreiz tiek pielietota Padomju raķešu palaišanas sistēma Katjuša.

Komentāri 58

0/2000

Es nu galīgi nepiekristu, ka šis bija efektīvs ierocis. Kara sākuma posmā pārsteigums - jā, bet citādi resursu prasīgs un neprecīzs ierocis. Lielu uguns jaudu vācieši jau bija izmēģinājuši Pirmajā karā (pie Verdenas) un secinājuši, ka jēga ir maza. Arī šodien šādus lieto tikai kreisu valstu armijas.

Angliski šādas ierīces gan sauc par [unguided multi] rocket launcher, bet latviski korekti ir teikt - reaktīvais mīnmetējs. Tās nav raķetes klasiskā izpratnē, bet mīnas.

 18  0 atbildēt

"Staļina orgāns" ir vienkārši Staļina ērģeles.

Bet raksts labs

 16  0 atbildēt

Pulks sastāvēja no divīzijām, LOL

 10  0 atbildēt
Cilvēks vienmēr izdomās kā efektīgi nogalināt cilvēku.
 10  0 atbildēt

  

 10  1 atbildēt

  

 8  1 atbildēt

  

 8  1 atbildēt
Neko nebiju dzirdējis, paldies, ļoti interesanti.
 6  0 atbildēt
Nevis staļina orgāns bet staļina ērģeles!!! Un len liz arī paskaties
 6  0 atbildēt

Interesanti +,        . Vēl viens interesants fakts par Katušām, kā vadules izmantoja dzelzceļa sliedas, kas to ražošanu padarīja krietni lētāku un ātrāku izgatavašanu, bet (droši vien nekad neuzzināsim stastiku, cik cilvēki un iekārtas aizgāja bojā palaišanas brīdi),Principā priekš tiem laikiem tas bija ģeniāls ierocis, bet PSRS Staļins nekad nerēķinājās ar cilvēku resursiem. Ļoti labs raksts.  

 5  0 atbildēt

Troksnis liels, bet jēga īsti nekāda. Tulkoji no kādas valodas? Fričiem bija nebelwerfer, kurus leģionāri bija iesaukuši par maujošajām govīm, jo šaujot rodas govs māvieniem līdzīga skaņa.

 5  0 atbildēt

Visus komentārus neizlasīju, tā ka piedodiet, ja atkārtošu kāda jau sacīto: katjuša NAV raķešu iekārta, bet reaktīvais mīnmetējs. 

 2  0 atbildēt

"autors" pārkopējis kautkādu krievu propogandisku rakstiņu,  pilnos ar fufeli...ja ir interese, bet tādiem parasti intereses nav -varu motivēt

 2  1 atbildēt

  

 1  0 atbildēt

Nevienā pulkā nekad un nekur nav bijušas divīzijas, paši pulki ir divīziju sastāvā. Artilērijas pulkos gan ir DIVIZIONI - sava veida kājnieku bataljona ekvivalents, kuru veido noteikts artilērijas bateriju skaits.

"Katjušas". tāpat kā visas pārējās reaktīvās zalves raķešsistēmas, ir paredzētas laukumu nevis atsevišku mērķu iznīcināšanai. Tāpēc ar tām apšauda teritorijas, kurās koncentrēts pretinieka dzīvais spēks un tehnika.

 0  0 atbildēt

Nacistiem bija analogs -Panzerwerfer un mazākie nebelwerfer.

 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

Varbūt tev, Krievijas slavinātajam taisnā ceļā doties uz savu sapņu valsti? Varam palīdzet ar ložmetējiem, kā 1941. gadā, aizkriesi ātrāk kopa ar saviem sančiem

 0  2 atbildēt
Tfū,bleģ ka tavu māti! Es tev latviski runāt iemācīšu vienkāršāk. Pilnīgs.....-!
 0  3 atbildēt
kaut kāds sviests
 0  4 atbildēt