Reiz pa reizei, kad jūties pilnīgi zaudējis spēkus, enerģijas dzēriens ir atļaujams. Tomēr jāatceras – kas par daudz, tas par skādi. Miega un nogurums aizbiedēšanai derēs arī šokolāde un kas skābs, piemēram, citrusaugļi.
Kas lācītim vēderā.8
91
1
Nav svarīgi, ko enerģijas dzēriena ražotāji sola,- neviens no tiem nedarīs tevi spēcīgāku. Lai kļūtu par sporta un mācību zvaigzni, nav citu risinājumu kā vien kārtīgi trenēties un mācīties, veselīgi ēst un daudz atpūsties.
Tātad kas lācītim vēderā. Taurīns: Tā ir aminoskābe, tavs organisms ražo pats. Taurīns regulē ķermeņa enerģijas līmeni, kā arī atbild par to lai sirsniņa pukstētu vienmērīgi. Tiek uzskatīts, ka tas pastiprina kofeīna iedarbību.
Reklāma
Kofeīns: Enerģijas dzēriena mērķis- palielināt koncentrēšanās un reakcijas ātrumu, uzlabotu garastāvokli un veicināt vielmaiņu. Visi šie efekti attiecinās arī uz kokaīnu. Kofeīns ir dopings-viela, kas kāpina vielmaiņu, uzbudina, izraisa vēdera sāpes un galvas sāpes, kā arī rada miega problēmas. Pieaugušajiem (ar svaru ap 60 kg) pieļaujamā kofeīna norma ir līdz 300 mg dienā, kas ir 2-3 tasītes dzēriena. Bērnam ar svaru 30 kg- 150 mg kofeīna jeb viena līdz pusotras tasītes. Bet viens enerģijas dzēriens satur no 70 līdz pat 300 mg kofeīna!
Ženšeņs: Šī auga sakni lieto enerģijas palielināšanā un stresa līmeņa pazemināšanā.
Glikoze: Lielākā daļa enerģijas dzērienu ir cukurūdeņi ar daudz kalorijām. Ja sporto vai tev pašlaik daudz darāmu lietu, šīs kalorijas tiek ātri sadedzinātas. Bet, ja dzersi enerģijas dzērienus tāpat vien, tas bojās ne tikai figūru ,bet arī zobus.
Reklāma
Guarana: To iegūst no guaranas auga sēklām Dienvidamerikā. Sēklas satur daudz kofeīna, pat vairāk nekā kafijas pupiņās.
Inozīts: Šo ogļhidrātu, kas atrodas dzīvnieku muskuļos, var uzskatīt par brīnumzālēm, jo tās cīnās pret depresiju, panikas lēkmēm un pat audzējiem. Tiesa, efekta gūšanai tev nāktos izdzert vairākus simtus enerģijas dzēriena bundžiņas.
Niacīts: To sauc arī par B3 vitamīnu un nikotīnskābi. Lielās devās tas izraisa ādas apsārtumus un niezi, gremošanas traucējumus un citas veselības problēmas.
Reklāma
Lai arī austriešu „Red bull” ir viens no pirktākajiem enerģijas dzērieniem pasaulē, dažās valstīs tas nebūt nav populārs. Kopš 2000. gada tas aizliegts Francijā, jo ar dzērienu saistījās kāda 18 gadus veca basketbolista nāve. Puisis pirms spēles izdzēra četras bundžiņas un nomira. „Red Bull” arī Dānijā un Norvēģijā. Citās valstīs, piemēram, Kanāda, panākts, ka uz skārdenēm gozējas pamanāms uzraksts ar brīdinājumu grūtniecēm un bērniem.