Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
215

Šis ir netipisks stāsts par kādu korejieti, kuram otrā pasaules kara laikā nācās dienēt trīs armijās – Japānas impērijas, Padomju un Nacistiskās Vācijas, kā arī pabūt trīs gūstekņu nometnēs un galu galā pārdzīvot karu.

Yang Kyoungjong nbspbija... Autors: Ratway Karavīrs, kurš sešu gadu laikā karoja trīs armijās.
1.

Yang Kyoungjong  bija korejiešu karavīrs, kuru 18 gadu vecumā, 1938. gadā mobilizēja Imperiālās Japānas armijā. Koreju bija okupējusi Japāna un Korejā mobilizētos karavīrus nosūtīja uz Manžūriju. 1939. gadā izvērsās robežincidents, kur Japānas armijas daļas karoja pret Padomju savienību un Mongoliju. Jangs, šo kauju laikā, nonāca gūstā un tika nosūtīts uz karagūstekņu nometni Padomju savienībā. 

 

Vairākus gadus Jangs pabija... Autors: Ratway Karavīrs, kurš sešu gadu laikā karoja trīs armijās.
2.

Vairākus gadus Jangs pabija ieslodzījumā gulagā drausmīgos apstākļos un pienāca brīdis, kad Padomju savienībai bija nepieciešami cilvēkresursi cīņā pret Nacistisko Vāciju. 1942. gadā, kad „varonīgo” padomiju armiju papildināja ar tūkstošiem no nometnēs ieslozītajiem, arī Jangam tika dota izvēle  - droša nāve gulagā vai pievienošanās šīm bijušo ieslodzīto vienībām.  Jangs šoreiz uzvilka jau sarkanās armijas uniformu.

 

1943 gadā norisinājās kaujas... Autors: Ratway Karavīrs, kurš sešu gadu laikā karoja trīs armijās.
3.

1943. gadā norisinājās kaujas par Harkovu ( Ukrainas teritorija ), kurās Padomiju savienība cieta milzīgus zaudējumus.  Jangu šoreiz, ieņemot Harkovu, gūstā saņēma Vācijas armijas karavīri. Viņš tika nosūtīts uz karagūtekņu nometni, bet pēc necik ilga laika jau iesaisīts no Padomju savienībā saņemto gūtekņu izveidotā vienībā Ost Battalion. Arī Nacistiskajai Vācijai sāka trūkt cilvēki armijā. Ost Battalion bija disliocēts Francijā, Normandijā un apsargāja Atlantijas valni. 

 

1944 gada jūnijā sabiedrotie... Autors: Ratway Karavīrs, kurš sešu gadu laikā karoja trīs armijās.
4.

1944. gada jūnijā, sabiedrotie (ASV, Lielbritānijas un Kanādas armijas) desantējās Normandījā. Vācijas armijas sastāvā esošās ārzemnieku vienības bija dažādas, tajās netrūka tādi karavīri, kuri sagaidīja tikai iespēju padoties.  Jangu gūstā saņēma ASV gaisa spēku izpletņlēcēji, kuri noturēja viņu par japāni, jo Japāna bija Vācijas sabiedrotā karā. Jangs tika nosūtīts uz karagūstekņu nometni Lielbritānijā, kur arī tika noskaidrots, ka viņš ir korejietis . Viņš tika atbrīvots no nometnes uzreiz pēc kara 1945. gada maijā. 1947. gadā viņš pārcēlās uz ASV, Ilinoisu, kur arī palika dzīvot, nekad daudz nerunājot par savu piedzīvoto.

 

Balstoties uz scarono stāstu... Autors: Ratway Karavīrs, kurš sešu gadu laikā karoja trīs armijās.
5.

Balstoties uz šo stāstu 2011. gadā tika uzņemta filma MY WAY. Kaut gan sižets nekādā ziņā nav pilnīgi patiess, filmai nav ne vainas. Tā visādā ziņā ir daudz reālistiskāka par Holivudu.

Interesanti, ka daudz ainas ir uzņemtas Latvijā – Normandijas piekraste - Jūrkalnē, aina kur vācu kravas mašīnas brauc pa Francijas lauku ceļu – Sabiles pusē. u.c.  Filmā arī epizodiskās lomās parādās latviešu aktieri. 

 

 Autors: Ratway Karavīrs, kurš sešu gadu laikā karoja trīs armijās.
6.
0
215
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
motorwalwes avatars
Medaļa BučiņaMedaļa Dienas joksMedaļa Patīk komentārs
  motorwalwes 29.03.16 22:01
4
0

  Ļoti daudz ir piedzīvojis!Nu pie Velna TĀDU "piedzīvojumu"!++ 

Ulrihs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Ulrihs 30.03.16 16:08
4
0

Tikai gūstā viņš krita pie Harkovas Ukrainā nevis pie Krakovas Polijā. 43.gadā karadarbība vēl pilnībā notika PSRS teritorijā. 

Un kāpēc "varonīgā" padomju armija? Vācieši atzina, ka krievi viņiem bija smagi pretinieki (ja neskaita kara pirmās dienas).

motorwalwes avatars
Medaļa BučiņaMedaļa Dienas joksMedaļa Patīk komentārs
  motorwalwes 30.03.16 00:38
3
0

    Nu to filmu pabeidzu skatītie,bij vietas,kur nu arī kāda asara ar aizgāja pa gaisu.  

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 29.03.16 22:25
1
0

Tads pats ,,veiksminieks,, ka tas japanis ,kas pamanijas iekljut Hirosimas un Nagasaki atombombardeshanas un palika dzivs.

Ratway avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  Ratway 30.03.16 23:16
1
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Tikai gūstā viņš krita pie Harkovas Ukr... " Harkova. Pārrakstījos, ļoti līdzīgi nosaukumi. Polija gan nekur netika minēta

Ratway avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  Ratway 30.03.16 19:17
0
0

atbildot uz motorwalwes komentāru "     Nu to filmu pabeidzu skat... " bija bišķīt drāma, jā 

JaanisJonis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  JaanisJonis 30.03.16 00:54
0
2

Kas būtu bijis, ja vissi cilvēki 2. pasaules karā reizē uztaisītu pašnāvību?