Šis ir mans pirmais raksts :) Tāpēc domāju to uzrakstīt par tēmu, ko nesen mācījos vēsturē un man ļoti patika.
Karaliene Viktorija un viņas valdīšana4
Karaliene Viktorija (1819. - 1901.) Viņa valdīja 63 gadus, 7 mēnešus un 2 dienas (ilgāk nekā jebkurš cits britu monarhs) (no 18 līdz 82 gadiem.) Bija 5 no rīta, kad viņai tika paziņots, ka viņa ir Lielbritānijas karaliene. Šajā bildē redzams viņas tronēšana, kad viņai bija 18 gadu.
Šīs karalienes vārdā tika nosaukts vesels laikmets - Viktorijas laikmets, jo viņa bija sava laikmeta un britu impērijas simbols. Viktorijai otrais vārds ir Aleksandrīna, jo Krievijas cars Aleksandrs I bija viņas krusstēvs. Viņa 1940. gadā aprecējās ar princi Albertu un viņai ir 9 bērni un 42 mazbērni. Viņa par to bija saukta par ''Eiropas vecmāmiņu''.
Par godu Krimas kaujas varoņus (Krimas kauja notika no 1853. - 1856.) apbalvoja ar Viktorijas krustu. Arī mūsdienās šis ordenis (Viktorijas krusts) ir augstākais kara apbalvojums Lielbritānijā. Par godu karalienei viņas vārdā ir nosauktas:
Šeišelu salu galvaspilsēta;
Lielākais ezers Āfrikā;
Viktorijas ūdenskritums;
2 štati Austrālijā;
Asteorīds Viktorija, kas tika atklāts 1850. gadā.
Karalienes Viktorijas laikā:
Valsts sasniedza lielāko ekonomisko attīstību;
Ieguva ietekmi pār daudzām jūrām;
Palielināja savu teritoriju 2 reizes;
Ap 1889. gadu radās elektrības apgaismojums;
Attīstījās flotes;
Attīstījās rūpniecība un tirdzniecība;
Stabilizējās bagāto uzņēmēju slānis;
Radās ietves, ūdensapgāde un kanalizācija;
Uzlabojās policijas darbs;
1825. gadā radās pirmā dzelzceļu līnija un jau 1850. gadā - dzelzceļu līniju tīkls;
Taču joprojām daudzi pavalstnieki dzīvoja graustos un nabadzībā.
Visiem zināms, ka Lielbritānija ir pazīstama ar savu tējas dzeršanas laiku. Tas radās Viktorijas laikmetā ap 1840. gadu. Pulkstens 17:00 notika tējas dzeršana. Vēl pat mūsdienās šāda tradīcija britiem ir saglabājusies.
Karalienes Viktorijas laikmetā izgudroja:
Mūzikas lādītes;
Fotogrāfijas;
Mehāniskās klavieres;
Atklātnes;
Rotaļlietas.
1894. gadā tika pabeigts vēl mūsdienās redzamais Tauera tilts. Šī ir spilgtākā Viktorijas laikmeta inženiertehniskā būve. Šis tilts kļuva par Londonas simbolu.
Pirmā visu Tautu Industriālo darbu Lielā Izstāde (The Great Exhibition of the Works of Industry of all Nations.) Norisinājās Londonas Haidparkā no 1851. gada 1. maija līdz 15. oktobrim. Izstādei tika uzbūvēta milzīga kristāla pils - tā laika arhitektūras brīnums. Vēlāk šo arhitektūras brīnumu pārņēma franči un arī veidoja šādu izstādi.