Kā jau daudzi cilvēces izgudrojumi, slēdzene tika radīta ar vairākām civilizācijām vienlaicīgi un sākotnēji slēdzene tika izgatavota no koka. Aizvēsturiskie avoti norāda, ka slēdzenes tika izmantotas jau 4000 gadi atpakaļ Ēģiptē.
Sen senos laikos slēdzeņu vietā tika izmantoti vienkārši durvju aizbīdņi. Tas nebija pārāk ērti. Loģisks ir fakts, kad cilvēks pamet savu māju viņš cer uz sava īpašuma saglabāšanu veselā stāvoklī, šī mērķa dēļ nācās taisīt divus aizbīdņus : vienu no ārpuses, otru no iekšpuses.
Priekš tā lai padarītu daudz maz drošāku aizbīdni, tika izgatavota speciāla kārba, kas varēja bloķēt aizbīdni, tādā veidā panākot drošības paaugstināšanu.
Pirmā slēdzene tika aprīkota ar veselu virkni koka tapām, kuras bija paredzētas aizbīdņa bloķēšanai, tapas neļāva aizbīdnim tikt atvērtam. Atslēga bija izgriezta no koka, tādā veidā ka atslēga cēla tapas no permanentā stāvokļa, tapām paceļoties aizbīdnis tika atslēgts.
Drošība šādai sarežģītais sistēmai bija ļoti ierobežota :
lai paceltu drošības tapas aizbīdnī, bija pietiekoši pielasīt koka zaru līdzīgas formas, kā atslēgas caurumam.
Vēlāk šādu konstrukciju stipri uzlaboja un izdomāja slēdzeni turpmāk ievietot tikai no iekšpuses, bet slēdzenes atvēršanu pārveidoja, nomainot koka atslēgas pret metāla.