Ciešs un labs miegs ļoti svarīgs gan ikvienam cilvēkam, gan arī visiem dzīvniekiem, jo miega laikā mēs atjaunojam spēkus, lai nākamajā dienā mēs varētu ar jauniem spēkiem pildīt savus pienākumus un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Tikai mūsu miegs ievērojami atšķiras no tā, kā guļ dzīvnieku pasaules pārstāvji, nereti šī atšķirība ir ļoti pārsteidzoša! Šajā sakarā vēlamies minēt dažus interesantus faktus par to, kā guļ faunas pārstāvji:
1. Mājas kaķi un kaķenes visiem ir labi pazīstami ar to, ka viņi mīl daudz gulēt. Vidēji viņu miegs ilgst apmēram 13-14 stundas diennaktī. Parasti viņi dienā guļ, bet naktīs klīst pa māju. Taču ne tikai mājdzīvnieki var ilgi gulēt, viņu lielie savvaļas sugas brāļi, tādi, kā, piemēram, lauvas un tīģeri, arī var atļauties sev ilgstošu atpūtu, jo džungļu karaļiem nav obligāti visu laiku jābūt modriem, lai aizstāvētu sevi.
2. Delfīni var vienlaicīgi atrasties gan miega stāvoklī, gan arī būt nomodā. Lieta tāda, ka vienlaicīgi viena delfīna smadzeņu puslode var atrasties lēna miega stāvoklī, bet otra smadzeņu puslode – nomoda stāvoklī.
3. Visiem labi zināms, ka zirgi un govis var gulēt stāvus. Tomēr viņi nevar redzēt sapņus, kamēr neapgulsies.
4. Savukārt žirafes var atrasties nomodā vairākas nedēļas pēc kārtas.
5. Toties tuksneša gliemezis var nogulēt veselus trīs gadus.
6. Miega laikā pīļknābji var veikt tādas pašas kustības, kuras viņi veic, kad nogalina savu medījumu.
7. Lai paslēptos no plēsējiem, Āfrikas Gvinejas paviāns guļ tupus koku virsotnēs.
8. Sikspārņi guļ ar kājām gaisā vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tādā veidā viņi kļūst mazāk pamanāmi. Otrkārt, briesmu gadījumā viņi var nekavējoties celties spārnos, jo šī ir ideāla pozīcija, lai paceltos gaisā. Atšķirībā no putniem, sikspārņi nevar pacelties gaisā no zemes. Viņi nav tik spēcīgi, lai attīstītu uzlidošanai gaisā nepieciešamo ātrumu.
9. Albatross var gulēt lidošanas laikā.
10. Neskatoties uz to, ka pastāv uzskats, ka skudras nekad neguļ, veiktie pētījumi ar uguns skudrām parādīja, ka dienas laikā skudrām rodas apmēram 253 miega epizodes, katra no kurām ilgst apmēram 1,1 minūti.