2.1. Tātad, pēc vairākiem norādījumiem - neliels labojums, ātrumā rakstot šo to biju izlaidis, un teikšu atklāti - arī piemirsis!
Tātad, kodolreaktora kamerā (tur, kur notiek pati kodolreakcija un atomu skaldīšana elementārdaļiņās) nav vakuums un nav arī gaiss, kodolreaktoru 1. paaudzes CBW kameras ir pildītas ar inertu cēlgāzi, kas nozīmē, ka gaismas ātrums tur ir definējams, kā GAISMAS ĀTRUMS VIELĀ, šijā gadījumā cēlgāzē (kādā konkrēti, nebija rakstīts, bet bija rakstīts, citēju:"..an inert gas under pressure over 5 Ba."
nav 3000000 km/s, bet ir mazāks, šis ātrums tad arī ir piedēvējams fotonu kustībai, ar kuru palīdzību notiek atomu šķelšanas process un fotonu kustības ātrums tad arī tiek definēts kā gaismas ātrums, tātad, šādā vidē beta daļiņu ātrums spēj būt lielāks par fotonu (jeb gaismas) ātrumu konkrētajā vidē un konkrētajos apstākļos, tas pats arī novērojams zemas jaudas kodolreaktoru kamerās, kurās radioaktīvais elements tieši tiek dzesētas ar ūdeni (un šobrīd ir aizligtas uzstādīt), kā jau minēja komentāros A.GOD.,Ļ.CIEN.MR.Ottokaars, kur arī tad var nevērot zilo gaismu. Citos, slēgtā kameru tipa reaktoros nav iespējams novērot neko, vismaz ne no ārpuses, jo tos ieskauj bieza aizsargmateriāla (piem. svina) kārta. Nu, ceru, ka esat apmierināti!
Un paldies, par norādītajām neprecizitātēm! P.S. Jāsaka kā ezītim, nokāpjot no kaktusa: "Kļūdīties ir cilvēcīgi!".