13

 140  1

Daudzi no jaunās paaudzes mūsdienas to pat nezina, vai, ja ir dzirdējuši, tad tikai nedaudz. Tomēr tālajā 1986. gada 26. aprīlī notika viena no Pasaules vēsturē bīstamākajām katastrofām, kura varēja beigties vēl baisāk, ja ne trīs vīru varonība un drosme. Runa ir par Černobiļas katastrofu. Šīs katastrofas seku likvidēšanā piedalījās daudzi varoņi, kuriem esam pateicību parādā, tomēr šoreiz par 3 vīriem, kurus mūsdienās daudzi ir aizmirsuši… Lai arī viņiem, visticamāk, esam pateicību parādā arī par savām dzīvībām.

Komentāri 13

0/2000

Viņi nenira. Brida pa applūdušu koridoru hidrokostīmos un parastos respiratoros. Atvēra aizbīdņus un nolaida ūdeni no baseina-barbitiera.

A.Anaņenko zināja, kur ir krāni. V. Bespalovs palīdzēja ar otra krāna atvēršanu.  B. Baranovs rādīja gaismu.

Tiem, kas lasa krievu val.: https://masterok.livejournal.com/3577115.html

2018. g. divi no viņiem vēl bija dzīvi.

 16  0 atbildēt
Iesaku paskatīties HBO seriālu chernobil viss ļoti labi parādīts. Un pa to vai izzkustu cauri betonam bija 50 uz 50.un kalraci raka tuneli lai varētu no apakšas dzesēt un radioaktīvā degviela nepiesārņo gruntsūdeņus bet vēlāk izrādījās ka arī to varēja nedarīt. Takā cilvēki glabā visu ko var 100% pārliecību lai nebūtu nekādu risku ja nu.
 5  0 atbildēt
Par baseinu nezināju. Biju dzirdējis, par tuneļa rakšanu zem reaktora, lai nobetonētu pamatni.
 4  0 atbildēt

bija jautaajumi,kameer neizlasiiju @Epicents komentu...

 2  0 atbildēt

cik es saprotu šis raksts ir radies filmas "černobiļa" ietekmē.Kas visu attēlo diezgan reālistiski no tiem laikiem.Kāpēc es tā saku,jo pts tur biju .Braucu ar MaZu vedu betonu .

 1  0 atbildēt

Sākumā visu sadlrst, tad visus "izglābt" - paldies, PSRS izglāba pasauli (nevienam nepaziņojot par katastrofu).

 1  1 atbildēt

Sakarā ar stāstu - tas ir romāna cienīgs teksts, manuprāt, izdomāts, pieturoties pie dažiem notikumiem. Kā tur bija patiesībā... - patiesību nedrīkstēs zināt. Stāstīs komplimentāras pasakas, lai slēptu bezbailīgu idiotismu, haltūru, gļēvulību ziņot, utt.

 1  1 atbildēt

Tie trīs čaļi izdzīvoja. Tikai viens no viņiem nomira 2000.gadā, pārējie vēljoprojām ir dzīvi.

Lai cik tas dīvaini neizklausītos, ūdens ir ļoti laba aizsargbarjera radiācijai. Protams, ka baseinā pelde starp degvielas stieņiem, kas tur dzesējas vismaz 2,5gadus, ir bīstama, jo lai cik labs būtu ūdens, bet jo tuvāk starojumu avotam, jo mazāka ir ūdens barjera un lielāka starojuma iedarbība. Tāpēc viņi guva daudz mazāku starojuma devu nekā tie, kas bija ārpus baseina.

p.s. Tāpēc Japāna fukušimas aes avārijā mierīgi visu ūdeni gāza laukā okeānā, jo tas tur atšķaidījās, kā arī starojuma līmenis gandrīz momentāli nokritās līdz normas līmenim. varētu būt diskusija par to, cik daudz traumētas tika zivis, kas tuvumā atradās, bet tas ūdens nekādā veidā neietekmēja un neietekmēs citas personas.

p.p.s. visas nogrimušās kodolzemūdenes ir drošā vietā - diezgan lielā dziļumā. Kursk bija seklumā un tehniski to bija viegli izvilkt. Piemēram, komsomoļec, kas guļ norvēģu jūrā, vienīgo draudu rada tvaika eksplozija, kad caurrūsēs reaktora sienas, bet tik drīz tas nenotiks, kā arī urāns ar laiku zaudē savu radioaktivitāti. Vot plutonijam pussabrukšanas periods ir milzīgs, un jārēķinās, ka tajā zemūdenē ir arī tādi elementi, jo komsamoļec bija vēl krutāka zemūdene nekā alfas.  

 0  0 atbildēt

un tagad jeņķu cūkas uzcepuši SAVU filmu par notikumiem 'Černobiļā un kā vienmēr visu izkropļojuši un sabojājuši..mērgļi tādi..Turpretī ww2 nopelnus visus kā vienus pierakstījuši tikai sev../.

 0  4 atbildēt