Teksta dauduma salīdzinājums:
1.
Vēderā perējošā varde / Vēderperētājvarde. (Gastric Brooding Frog).
Suga atklāta tikai 1973.gadā (Austrālijā). diemžēl 1983.gadā šī suga izmira.
Vardes mātītes bija 5 cm garas un tēviņi 4 cm.
Izmiršanas iemesli: Piesārņojums, teritorijas samazināšanās un dažādas slimības (Ādas saēdoša sēnišu slimība).
Šī bija unikāla varžu suga, jo šai vardei mazuļi attīstijās vēderā un "dzemdēšana" (Pareizāk sakot perēšana) notika caur muti. Fotogrāfijā var redzēt skaisto mirkli, kad šī varde "dzemdē" caur muti !
Šai vardei, atšķirībā no citām varžu sugām nebija gara un lipīga mēle ar ko medīt kukaiņus, tā tos vienkārši ķēra ar atvērtu muti, kad medijums bija tai pietuvojies.
Šo vardi savās pusdienās bija iecienijuši nēģi un zuši, taču šai vardei, gluži tāpat, kā lielākajai daļai citu sugu varžu, aizsardzībai izdalīja ļoti slidenu vielu.
Vēderaperētajvardei bija speciāla viela ar, ko tā neitralizēja kuņģa skābi, lai tā nesaēstu vardes vēderā esošās vardulēnu olas. Vēderperētajvade arī nebija spējīgi ēs laikā, kad tā vēderā perēja. perēšanas laiks bija 7 nedeļas. Perējiens 6 - 25 vardulēni.
Gluži tāpat, kā normālām vardēm, šīs sugas mātīte izdēj olas, kuras pēc tam varžu tēviņš apaugļo. Taču atšķirība no no pārējām vardēm matīte norij olas un sākas perēšanas process.
Šī suga izmira 1983.gadā. Pareizāk sakot bija izmirusi, līdz šogadam. 2013.gadā trakie zinātnieki sāka projektu "Lazarus" viņi paņēma 40 gadus vecu, sasaldētu šīs vardes DNS un implantējot to citas sugas vardes olās,šāda veidā gandrīz izdevās atgriezt dzīvē šo vardi, taču embriji nodzīvoja tikai dažas dienas un nomira. Tomēr zinātniekiem ir cerībā šo vardi atkal atgriezt dzīvē. Zinātnieki šādi cer, atkal atjaunot arī vairākas citas izmirušas sugas, piemēram, Tazmānijas Tīģeri u.c.
Kaut, kā ļoti atgādina filmas Jurassic Park sižetu.
un...
9.
Zelta Krupis.
Šī suga izmirusi 1989.gadā. Šis krupis apdzīvoja Kosta Rikas kalnus, bet klimata maiņas rezultātā un dažādu sēnīšu slimību dēļ šī sugas aizgāja.