local-stats-pixel

Īstais Kapteinis Morgans13

531 0

Kad izdzirdi vārdu "Kapteinis Morgans", Tev prātā noteikti nāk populārais alkoholiskais dzēriens, bet vai Tu zini, kas īstenībā bija Kapteinis Morgans?

Sers Henrijs Morgans neizklausās pēc viena no briesmīgākajiem pirātu vārdiem, bet Morgans slavu ieguva terorizējot un aplaupot ienaidniekus un gūstot kaudzi bagātību no spāņiem. Pirātisma vēsture ir pilna pārsteigumu un šie fakti par Henriju Morganu nav izņēmums.


Morgans bija velsiešu fermera dēls, bet viņa liktenis nebūt nebija saistīts ar fermu. Tā vietā, Kapteinis Morgans šķērsoja Atlantijas okeānu un kļuva par 1600. gadu slavenāko kaperi. Viņš bija spēcīga grupējuma- "Piekrastes Brāļu"- vadonis. Viņš vadīja pirātu armiju cīņā pret spāņiem, visbeidzot ieņemot otro lielāko pilsētu Rietumu puslodē. Kapteinis Morgans visu savu naudu neiztērēja akoholam un sievietēm, bet to arī ieguldīja, lai iegdātos plašus zemes gabalus Jamaikā.

Kad viņš kļuva pietiekami bagāts, viņš pameta pirātismu un kļuva par Jamaikas gubernatoru. Pēc vairāku gadu cīņām pret spāņiem, viņš kļuva par pirātu varoni un vienu no Anglijas slavenākajiem vīriem, un tas viss pateicoties iebrukšanai un laupīšanai.

531 0 13 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 13

0/2000

"Kapteiņa Blada odiseja" - viena no manām mīļākajām grāmatām... Atceros, ka lasīju vasaras brīvlaikā, obligātās literatūras vietā, jo tie mūsu latviešu klasikas raudu gabali par "začmorītajiem" Cibiņiem, kautkā neuzrunāja...   emotion  

13 0 atbildēt

Šī ir vesala intersanta tēma jauno laiku vēsturē, kad pirāti nebija vis nošļuķuši skrandaiņi, bet reāla militāra vara ar visai cienījamiem, izglītotiem un tituliem bagātiem vadoņiem. Oficiālajai varai viņi bija ļoti izdevīgi - alga nebija jāmaksā, karoja kroņa labā, pie tam visai efektīvi, bet oficiāli valsts varēja nebūt karastāvoklī.

12 0 atbildēt

Labs raksts  emotion 

9 0 atbildēt
varēšu veikalā gudroties,kad pirkšu šito dzeramo
9 0 atbildēt
Tas brīdis kad lasi rakstu par Kaptēni Morganu, un blakus šo mantu rauj māgā
7 0 atbildēt

Interesanti! Nekad nebiju aizdomājies par šo tēmu! Super! emotion 

5 0 atbildēt

Kā vienmēr lielisks raksts!  emotion 

5 0 atbildēt

biju lasījis īsāku versiju emotion  valsts veco laiku sponsorēts terorists emotion   

p.s. un tas rums ir negaršīgs...

5 0 atbildēt
Viens no labākajiem rakstiem kādu esmu lasījis +++++
4 1 atbildēt

interesants emotion 

2 0 atbildēt

emotion

2 0 atbildēt