Šajā rakstā būs aprakstītas dažas interesantas cilvēku spējas, par kurām varbūt nemaz nebūsiet dzirdējuši. Dažas laikam pat īsti nevarētu nosaukt par spējām, bet tas ir tīri interesanti :)
Interesanti3
Cilvēkus, kuri izjūt garšu ar lielāku intensitāti, nekā pārējie iedzīvotāji sauc par: "supertasters." Šiem cilvēkiem ir vairāk "fungiform" (sēņu formas izciļņi uz mēles, kas ir ietverti garšas kārpiņās), domājams, ka tas ir iemesls, kāpēc šiem cilvēkiem ir spēcīgāka reakcija uz garšas sajušanu. No pieciem veidiem: 1.)maiga garša, 2.)sāļa, 3.)rūgta, 4.)skāba, 5.)un bezgarša, "supertasteri" parasti visvairāk sajūt rūgtumu.
Iedomājieties kā konsekventi apvienojas numurus vai burtus, ar dažādām krāsām vai dzirdes noteiktiem vārdiem, kas izraisa īpašu garšas sajūtu uz mēles. Tie ir divu veidu neiroloģiskie stāvokļi, kurus sauc par "synesthesia". "Synesthesia" ir tad, kad stimulācijas, īpaši jušanas vai kognitīvais ceļš noved pie piespiedu atbildes citiem jušanas vai izziņas ceļiem. Tātad sanāk, ka jūs redzat vai dzirdat kautko, bet jūsu maņas to neuztver, jo ir apmēram aizņemtas un jūs to sajūtat kā garšu vai savādāk.
Visvairāk cilvēku grupu starpā ir kāds kurš var veikt sarežģītus garīgus aprēķinus un visbiežāk tie ir autisma savanta tā teikt slimnieki (tā ir slimība). Laigan ir daudz apmācīti cilvēki, kas spēj strādāt ar lielu skaitļu reizināšanu galvā, galvenokārt matemātiķi, rakstnieki un valodnieki - nekvalificēti autisma un savanta pacienti ir ļoti interesanti. Šo cilvēku lielākā daļa ir dzimuši ar zinātnieks sindromu (tikai aptuveni 50% cilvēku ar savantisma autisma slimību), kas ilgi neaptver šo spēju un tikai daži to attīstīa vēlāk dzīvē, un parasti šī slimība izraisa galvas traumas.
"Tetrachromacy" ir spēja redzēt gaismu no četriem atšķirīgas avotiem. Piemērs, kas ir dzīvnieku valstībā ir zebras-zivs, kas var redzēt gaismu no sarkanā, zaļā, zilā, un ultravioletā gaismas spektru sadaļas. Īsta "tetrachromacy" cilvēkam ir daudz retāka Tomēr - saskaņā ar Wikipediju, tikai divi iespējamie "tetrachromati" ir konstatēti/indetificēti.