Svaigi, sālīti, marinēti gurķīši ir ļoti iecienīta uzkoda. Izrādās, ka arī par šiem dārzeņiem var pastāstīt daudz interesantu faktu. To arī tagad darīsim.:)
Svaigi, sālīti, marinēti gurķīši ir ļoti iecienīta uzkoda. Izrādās, ka arī par šiem dārzeņiem var pastāstīt daudz interesantu faktu. To arī tagad darīsim.:)
Vairākums Amerikas marinēto gurķu ražotāju tehnoloģiskajā procesā ievēro gurķu izturēšanas fāzi atvērtās mucās uz ielas zem tiešiem saules stariem. Tādā veidā tiek iznīcinātas kaitīgās baktērijas un rauga sēnītes ( pretī saņemot kukaiņus un putnu fekālijas ).
Pēc dažādu statistikas aģentūru datiem, vidēji Eiropā un Amerikā viens cilvēks gadā apēd četrus kilogramus gurķu.
Napoleons arī bija šo zaļo dārzeņu liels cienītājs. Viņš izsludināja 250 000 $ ekvivalentu balvu tam, kurš izgudros veidu kā gurķus var saglabāt svaigus ilgajos karagājienos. Cik zināms, tad neviens pie šīs balvas tā arī nav ticis.
1. Gurķis satur visus cilvēkam nepieciešamos vitamīnus: В1, В2, В3, В5, В6, vitamīnu С; folijskābi, dzelzi, kalciju, fosforu, magniju, kāliju, cinku.
Jums apnicis tīrīt aizsvīdušo spoguli vannasistabā katru reizi pēc dušas? Pirms vannošanās nosmērējat spoguli ar gurķa šķēlīti – tas neaizsvīdīs un vannasistabā būs patīkams aromāts.:)
Jūs iedzērāt alkoholisku dzērienu, un jums sāka sāpēet galva. Pirmkārt, vairāk nedzerat. Otrkārt, apēdat gurķi un ejat gulēt. No rīta pamodīsaties „svaigs kā gurķītis“, un galvassāpju nebūs. Gurķī ir arī cukurs, un elektrolīts, kas kopā ar B vitamīnu regulē vielmaiņu, ko izjaucis alkohols un radījis galvassāpes.;D;D;D
Jums gaidāma svarīga tikšanās, bet nav laika notīrīt apavus. Paņemat gurķa šķēlīti un notīriet kurpju virsmu vienu reizi. Apavi uzreiz sāks spīdēt kā jauni. Bez tam, gurķī ir ūdensnecaurlaidīgas vielas, tāpēc lietus laikā kājas neizmirks.
Jūs kaut ko uzrakstījāt ar pildspalvu un kļūdījāties? Paņemat gurķa mizu un uzmanīgi nodzēsiet nevajadzīgo burtu. Gurķis var notīrīt pat flomāsteru.
Jau senatnē gurķu sula bija neaizstājams kosmētikas līdzeklis, kas attīrīja un aizsargāja ādu. Saberztas gurķu sēklas piemaisīja pūderim, bet saberztu gurķi lietoja grumbu izlīdzināšanai. Arī mūsdienās kosmetologi izmanto gurķu vērtīgās īpašības. Arī mājas apstākļos var pagatavot dažādas sejas maskas no gurķiem. Piemēram, sarīvē svaigu gurķi, iegūto masu ieliek marlē un uzliek uz sejas. Pēc 15 minūtēm seju noskalo ar ūdeni un ieziež ar krēmu. Šī maska mitrina un balina ādu, kā arī stimulē ādas apasiņošanu un atsvaidzina to.
Ar gurķiem saistās visas galvenās mūsu miesas kaites un vispār visas cilvēku nelaimes.
Praktiski visi, kas sirgst ar hroniskām kaitēm, ir ēduši gurķus. Tas acīm redzami liecina par kumulāciju.
99.9% cilvēku, kas miruši ar vēzi, savas dzīves laikā ir ēduši gurķus.
99.7% auto un aviācijas katastrofu upuru pirms fatālā nelaimes gadījuma ir lietojuši uzturā gurķus.
Absolūti visi zaldāti ir ēduši gurķus.
93,1% mazgadīgo noziedznieku nāk no ģimenēm, kur lieto gurķus regulāri.
Ir dati, kas liecina, ka gurķiem piemīt ļoti ilgstoša kaitīga pēciedarbe: cilvēkiem, kas dzimuši 1898. gadā un vēlāk ēduši gurķus, mirstība sasniegusi 100%. Visām no 1920. gada līdz 1940. gadam dzimušajām personām ir savītusi, krunkaina āda, viņi zaudējuši gandrīz visus zobus, ir praktiski akli (ja vien slimības, kuras izsaukusi gurķu lietošana uzturā, jau sen nav iedzinušas tos kapā).
gurķi ir indīgi. piemēram visi kuri gurķus ēda no 1838.-1875. gadam ir miruši. no 1986.-1910. gadam gurķus ēdušo vidus izdzīvojuši tikai nedaudzi.
Cilvēki gurķus izvēlas dažādus, cits lielus, cits mazus, cits līkus, cits taisnus un īsus utt D