Tavu komentāru domu gājiens ir visai haotisks, bet mēģināju saprast galveno domu katrai rindkopai un atbildēt uz to.
a) Lai iznīcinātu pilsētu nav nepieciešama tāda bumba, kuras trieciena viļņa laukums sakrīt ar pilsētas teritorijas laukumu. Lielām pilsētām pietiek ar 500kt bumbu, kas noslauka lielāko daļu pilsētas, aizsvilina vēl lielu daļu pārējās pilsētas un gaisa trieciens rada vēl papildus postījumus attālākām teritorijām. Es ceru, tu NUKEMAP simulatorā ieslēdz "airburst" opciju Ņujorkas gadījumā no vienas šādas bumbas ir 1.3 miljoni mirušo un 2.5 miljoni ievainoto, no kuriem vēl viena daļa ātro mirs, jo tādam apjomam nodrošināt momentālu medicīnisko palīdzību tāda posta apstākļos nebūs iespējams.
b) Nezinu, kur tu izrāvi, ka "Tu raksti - ka Francija ir puse ASV". Es rakstu, ka Francija ir aptuveni Teksasas platībā, bet mani aprēķini, pieņemot, ka vidējā kodollādiņa jauda ir 500kt, rāda, ka var noslaucīt pusi ASV teritorijas, kas ir 1/4 daļa Krievijas teritorijas vai 1% no planētas sauzemes teritorijas. Salīdzinājums ar konkrētas valsts teritoriju ir domāts kā uzskates līdzeklis nevis stratēģisks mērķis ko tādu realizēt, to būtu gan jāsaprot
c) Nedomāju vis, ka kodollādiņi tiks lietoti tikai militāriem mērķiem. Kodolieroči ir dārgi ieroči, par to mēs tā kā esam vienisprātis, bet to izlietojums, vidrīzāk, atkarīgs no stratēģijas, kas balstās uz neskaitāmiem aprēķiniem un dažādiem kara modeļiem. Domāju, ka sīkāk neviens no mums nav kompetents spriest, bet esmu pārliecināts, ka bumbos gan lielās pilsētas, gan svarīgākos militāros objektus. Alūksnes "karabāze" vai Šauļu lidlauks diez vai būs to sarakstā Bet Maskava būs pirmajās rindās. Ir taču zināms, tad ballistiskās raķetes jau ir notēmētas pa mērķiem. Šeit iesaku padomāt, kāpēc pastāv radiolokācijas stacijas, kas spēj noteikt raķetes startu otrā pasaules malā.
d) Starpkontinentālo raķešu nesti kodolieroči nav un nebūs vienīgie, ko lietos totāla atomkara gadījumā. Ir daudz citu veidu kā nogādāt kodollādiņu mērķī - tuvāka darbības radiusa raķetes, spārnotās raķetes (kuras vispār ir pagrūti iznīcināt), bumbvedēji, zemūdenes. Pēdējo īpaši gribu izcelt kā visai draudīgu. Notriekt, varbūt, izdosies vien mazu proncetu. Notriekt raķeti, kas pārvietojas ar kā minimums otro kosmisko ātrumu ir tā pat kā notriekt izšautu lodi ar citu izšautu lodi.
e) Totāla atomkara gadījumā citas lievaras diez nu vai paliks malā un taisni tās var nospēlēt būtisku lomu. NATO karam pret Krieviju un Ķīnu (un varbūt vēl kādu Āzijas lielvaru) es nedotu garantētu uzvaru. Es teiktu, ka šāda kara gadījumā ar visām no tā izrietošajām sekām mirtu 90% planētas iedzīvotāju. Daļa uzreiz, parējie neilgi pēc tam. Jau šobrīd 50% planētas iedzīvotāju dzīvo visai nelielā Dienvidaustrumāzijas apgabalā. Tas, ka uz Latvijas nenometīs nevienu kodollādiņu absolūti nenozīmē, ka mēs te baudīsim pavasari. Posts būs dažādos aspektos - gan ekonomikas pilnīgs sabrukums un līdz ar to visa kā totāls trūkums, gan globālais piesārņojums, gan masīvs Krievijas iebrukums.
f) Nav aboslūti nepieciešams kodolieročus testēt pilsētās. Fizikas students var viegli izrēķinat, cik un kādas ēkas kādos attālumos sagrūs. Epicentrā ne vien ēkas sagrūst, bet tiek izkausētas. Vai tad aizmirsies jau, ko divas sūda lidmašīnas izdarīja diviem debesskrāpjiem ASV?
g) ASV nav aktīvu 20 bāzes kuģu, bet vien 11. Jo lielāks kuģis, jo lielāks mērķis, tāpēc kara flotē jau kādu laiku aktīvi pāriet uz nelielajiem, bet veiklajiem iznīcinātājiem. Par to, ka bāzes kuģi tiek visai labi apsargāti, par to nav nekādu šaubu, bet Krievijai nebūtu liela problēma tikt ar tiem galā savas piekrastes tuvumā. Bāzes kuģi totāla atomkara gadījumā diez vai spēlēs galveno lomu. Es liktu uz raķetēm, zemūdenēm un bumbvedējiem.
h) Arguments par radiniekiem ārzemēs atgādina bērnudārza līmeni domāšanā. Paplašinot šo domu - arguments, ka krieviem ir daudz vajadzību rietumu pasaulē, drīzāk būs iemesls nesākt nekādu karu vispār, bet es nedomāju, ka daži biezie ar Putinu priekšgalā būs noteicēji par tik apjomīga kara sākšanu. Uzmaukt uz Lielbritānijas atombumbu, lai atturētu to iesaistīties karā ir vēl bērnišķīgāks uzskats. Tāds gadījums ne vien neatturēts Lielbritāniju, bet liks Lielbritānijai atbildēt ar saviem pārsimts kodolieročiem, kurus tā gana labi var nogādāt mērķos Krievijā.
Es nezinu, cik tev gadu, bet redzu, ka ne pārāk nopietni esi par šiem jautājumiem domājis.