Turpinājums ar faktiem par čūskām, pirmā daļa lūgtum šeit -
http://spoki.tvnet.lv/vesture/Interesanti-fakti-par-CUSKAM/788253
Turpinājums ar faktiem par čūskām, pirmā daļa lūgtum šeit -
http://spoki.tvnet.lv/vesture/Interesanti-fakti-par-CUSKAM/788253
Daži dzīvnieki, piemēram, kā mangusti ir imūni pret čūskas indi.
Dažas čūskas, lai izvairītos no plēsoņām, mēdz izlikt savus izkārnījumus, kad vien vēlas. Viņas padara sevi tik smirdīgu un netīru, ka plēsoņas pilnīgi mūk prom.
Lielākā čūska pasaulē ir anakonda. Tās sver vairāk nekā 270kg un var izaugt līdz 9m garas. Ir zināms, ka tās mierīgi var notiesāt tādus kā melno kaimanu un jaguāru.
Ramphotyphlops braminus jeb aklā čūska ir vienīgā čūska, kuras sugu veido tikai mātītēs, tām nav vajadzīgs vīriešu dzimuma pārstāvis lai vairotos. Šī sauszemes čūsku suga ir visizplatītākā suga visā pasaule.
Kamēr cilvēkam ir tikai 24 ribas, tikmēr dažām čūskām var būt vairāk nekā 400 ribas.
Melnajai mambai ir visaugstāk evolucionējusies indes sistēmas piegāde nekā jebkurai citai čūskai uz zemes virsmas. Tā var izdalīt indi arī nākamajā kodienā un uzreiz atkal nākamajā kodienā, un ar vienu reizi ir pietiekami, lai nogalinātu cilvēku.
Nāves odze ir visātrākā čūska pasaulē. Tā var uzbrukt, injicēt indi un sagatavoties uzburka pozīcijā zem 0.15 sekundēm.
Čūskām nav ārējo ausu, tāpēc tās ar savu ādu, muskuļiem un kauliem jūt skaņu vibrāciju.
Dažas čūskas pēc pamatīgas maltītes mēdz arī eksplodēt. Piemēram, 4m garš pitons, kurš mēģināja apēst 2m garu aligatoru. Pitons tika atrasts bez galvas.
Dažām čūskām var būt vairāk par 200 zobiem. Tās savus zobus izmanto, lai medījums nespruktu laukā no rīkles, kad tās to gremo, nevis laupījuma sakošļāšanai.
13.Interesanti,kadu degvielu izmanto ,,lidojoshas,,chuskas ?Lai 4 m gara cchuska ,,uzshautos,, 100 m augstuma vajadzigs pamatigs reaktivais dzinejs ,vai varbut antigravitacijas generators... ?
13. Likās neticams, tāpēc pārbaudīju. Spriežot pēc šī video, lidojoša čūsku suga ir tikai viena, un arī pati viņa neuzšaujas 100m augstumā.